bios guncelleme

Konu, 'Hp Notebook' kısmında immortalover tarafından paylaşıldı.

1. immortalover

immortalover Yeni Üye

arkadaşlar 6650et model bılg var everest programını yukledım ve bır tarama yaptım bıos da dahıl olmak uzere bırcok guncelleme cıktı karsıma..daha once bıosta guncelleme yapan varmı bu konuda yardımcı olabılırmısınız?

2. aslaaslademe

aslaaslademe Yeni Üye

Bios güncellemesi kesinlikle tecrübe ve dikkat gerektiren bir olay.Yani bunu daha once denemedıysen en azından ilk denemenı laptop 'ta yapmanı tavsiye etmem.kimi anakart siteleri bios'unu online güncelleyebilir iken kimileri de yazılım olarak yükleme yapmanı ve o yazılımı kurmanı gerektirmektedir.Online yol tabiki kolay. ama iki yolu da denerken herhangı bır elektrık kesıntısı veya yarım kalan bir işlem sistemın açılmamasına neden olabilir.Burdan bios güncellenmesını anlatsak bile yeterli olacagını sanmıyorum.Çünkü bu durum bir driver yukleme gıbı yükle olmadıysa sil tekrar dene tarzı birşey degil.Bir kere yaparsın o da ya yaparsın ya da düşünmek bile kötü orasını :)

3. enesist

enesist Yeni Üye

Arkadaşımız genel olarak doğru söylüyor ama hpde çok fazla sorun çıkmaz.Öncelikle pili % 100 olarak şarj et ve güncel biosu internetten indir daha sonra cihazın adaptörü takılı iken bios dosyaını normal program kurar gibi başlat 2-3 dk içinde işlem biter :geek:

Sayfayı Paylaş