Bilgisayarlarda yüzde 25 enerji tasarrufu

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  HP, 2008 Tüketici Elektroniği Fuarında, masaüstü ve dizüstü bilgisayarların enerji tüketimini 2010'a kadar yüzde 25 azaltacağını açıkladı.

  HP Türkiye Kişisel Sistemler Grubu Ülke Müdürü Artun Ayvat, HP'nin yıllardır ürün yaşam çevrimi genelinde çevreye saygılı bileşen ve süreçlerden faydalandığını, 2010'a kadar enerji tüketimini yüzde 25 azaltmak istediklerini kaydetti.

  HP, 2010 enerji azaltımı hedefine ulaşmak için belli stratejilerinden faydalanacak. Buna göre, daha verimli güç kaynakları ve daha az enerji harcayan çip setleri gibi bileşenlerin yanı sıra enerji tasarrufu sağlayan diğer teknoloji ve süreçler, HP'nin PC portföyüne entegre edilecek.

  HP kurumsal masaüstü bilgisayarlarda enerji kullanımını azaltmaya yardımcı olan bir başka özellik de isteğe bağlı olarak sunulan 80 PLUS güç kaynakları oluyor.

  Bunlar, standart güç kaynaklarına göre yüzde 15 daha fazla verim sağlıyor. 80 PLUS güç kaynağı olan bin PC, bir yılda, 17 bin litreyi aşkın gazın yanmasıyla ortaya çıkan karbondioksit emisyonuna eşdeğer tasarruf sağlayabiliyor.
  kaynak: cnnturk.com
   
 2. DoKuZuNCuKaPI

  DoKuZuNCuKaPI Yeni Üye

  HP dizüstünde %25 tasarruf yapsaydı demekki benim eski bilgisayarın şarjı 1 saat 15 dk gidecekti vay beee :D
   
 3. pilavyer

  pilavyer Yeni Üye

  :mrgreen: :D
   
 4. laptoptutkunu

  laptoptutkunu Yeni Üye

  bu tasarruf bana kesinlikle yarayacak :D
   
 5. fbcarlos

  fbcarlos Yeni Üye

  bizim en-ver varya enerji bakanlığı çıkartmış ona tavsiye ederiz artık bu laptopları :Dheheheh
   

Sayfayı Paylaş