bilgisayar önerileriniz

Konu, 'Notebook Genel' kısmında aspirin tarafından paylaşıldı.

1. aspirin

aspirin Yeni Üye

Merhabalar, diz üstü bilgisayar almaya karar verdim ve ön araştırma yapaıyım derken
    bu site ile karşılaştım sanırım iyiki de karşılaşmışım. Bu arada bu sorumu umarım forumun
    doğru yerine gönderiyorumdur. Sizlerden bir isteğim olacak 2000 YTL lik bir diz üstü bilgisayar alacağım önerileriniz ne olabilir marka özellik vs. Araştırıyorum ama hep aynı bilgisayarlar karşıma çıkıyor. istediğim bir özellik 2GB ram fakat max 4GB a çıkartılabilmeli, genelde bulduklarım max 2Gb bellekli. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler önerilerinizi bekliyorum.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu fiyata göre eğer bulabilirsen asus f3sv almanı öneririm. 4gb ye kadar destekler.

3. aspirin

aspirin Yeni Üye

Öncelikle ilginize teşekkürler önerdiğiniz modeli araştırdım ve inceledim gayet güzel.
    sanırım bu modelden 2 farklı çeşit var.

1. ASUS F3Sv INTEL CORE 2 DUO 2.2GHz 2GB 200GB KAMERALI MSVISTA TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR
    LCD: 15.4” WXGA Glare/Shine (1200x768)
    CPU: Intel T7500 Santa Rosa Core 2 Duo 2GHz 4MB/800MHz
    RAM: 2GB DDR2 667MHz (2x1GB) max. 4GB
    HDD: 200GB (4200/SATA)
    VGA: NV 8600M 256 MB
    Wireless: 802.11a/b/g/N
    Optic: 8xDVD Super Multi Dual-Writer
    Bluetooth: var
    WebCam: 1.3MP
    İşletim Sis.: Vista Premium
    Hediyeler: Çanta+ Optic Mouse
    Diğer: 56K modem, Gigabit ethernet, 4xUSB, 1xFirewire, TV-out, 4in1 card reader, 2-2,5saat pil ömrü, 2.95kg, 6cells battery

2. ASUS F3SV INTEL CORE 2 DUO T7300 2GHz 2GB 160GB NV8600M KAMERALI MSVISTA TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR
    CPU: Intel T7300 Santa Rosa Core 2 Duo 2GHz 4MB/800MHz
    HDD: 160GB (5400/SATA)
    ikisinin özellikleri aynı sadece alttakinin bu özellikler farklı
    bir iki sorum daha olacak:
    Üstteki bilgisayarın T7500 2.2 GHz olması HDD'deki 5400 açığını kapatırmı?
    HDD'nin 4200/sata olması 5400/SATA'ya göre kullunanım esnasında kendisini nasıl hissettirir.
    siz olsaydınız hangisini alırdınız?
    Teşekkürler.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

2 ghz olanı bulabilirsen eğer tavsiye ederim.

5. moonlight1982

moonlight1982 Yeni Üye

1000 ytl civarında bir bilgisayar almayı düşünüyorum bu masaüstümü, olsun yoksa dizüstümü olsun karar veremedim bu konuda ve dizüstü olarakda ACER TRAVEL MATE 5310 modelini buldum, fiyatıda uygun sizin öneriniz nedir beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.... Selametle.....

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

7. panaz

panaz Yeni Üye

öncelikle herkese selamlar ve katkı yapan herkese çok teşekkürler...
    1 haftadır yeni bir laptop almak için pazardaki ürünleri inceliyorum ve bu sıra içerisinde bu siteye rastladım gerçekten çok hoşuma gitti. rastladığım diğer sitelere bu tip bir msj yazmadım çünkü çoğu yerdeki kullanıcıların gerçekten laptop kullandıklarını sanmıyorum ve o nedenle fikirlerine pek itimat etmiyorum.

ben kendi kullanım alanlarım doğrultusunda aşağıdaki 3 model arasında kaldım. fiyatlarıda birbirinden çok farklı değil.
    dell 1520 ----------- T7300 - 2gb ram - 160 gb 5400 - 8600m gt
    toshiba a200 1ah -- T7300 - 2gb ram - 160 gb 5400 - hb2600
    asus f3sv ----------- T7700 - 2gb ram - 250 gb 5400 - 8600m gs

hemen her modelin kendine has bir takım sürücü sorunları var. bunları dert etmiyorum çünkü hallediliyor. benim sizlerden öğrenmek istediğim. yukarıdaki 3 makineden birini kullananların makinenin kasasının sağlamlığı ses ve ısınma ile ilgili düşünceleri.

şimdiden çok teşekkürler....

8. panaz

panaz Yeni Üye

2 gündür bakıyorum cevap gelmedi ama... sabırım asus alıcam. inş başım ağrımaz.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bunların içinde sadece asus hakkında bilgi sahibiyim.
    Eğer diğer özellikleri sana uyuyorsa kasa ve sağlamlık konusunda Asus a güvenebilirsin.

10. SubSero

SubSero Yeni Üye

asus'un 3 modelini kullandım bence en iyi performansı f3sr veriyor şu anda tabi bütçe önemli :p

Sayfayı Paylaş