[Bilgi] Asus notebooklarda bios güncelleme

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. by_emre

by_emre Yeni Üye

slm . büyük bir sorunum var dizüstüm bios şifresini kabul etmior.(f3sc) onu nasıl kırabiliriz? bios update'i denedim şifre hala mevcut ve kabul etmior :S !şimdiden teşekkürler

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. by_emre

by_emre Yeni Üye

servis 40dolar +kdv gibi üçret çekio :S bu yöntemi bi deniyecem
    çok teşşekürler

4. metaphor

metaphor Yeni Üye

bios güncelledim ancak o seçenek hala belirmedi. asus F3Jc kullanıcısıyım. zaten şu bios ayarlarını da çözemedim. elin değmişken o konuda da yardımcı olsan çok makbule geçerdi saka. şimdiden allah yazan parmaklarına dert zeval vermesin :mrgreen:

5. hanxhanx

hanxhanx Yeni Üye

teşekkürler n61jv 209 yüklü idi 220 oldu.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Güncellemek istediğiniz bios dosyası doğru, güncellemek için basın yazıyor. Basmanız lazım :)

7. blue_ice

blue_ice Yeni Üye

saka arkadaş bu sitede gösterdiğiniz çalışmadan dolayı çok teşekkür ederim benim bir sorum olacak
    asusn61vg 253 kullanıyorum os olarak ubuntu kullandığım zaman bir programı çalıştırırken "Java.lang.NullPointer Exception" hatası veriyor bir türlü halledemedim neden böyle oluyor acaba hata veren programı başka bilgisayarda açabiliyorum ama benim bilgisayarda açılmıyor. yardımların için şimdiden teşekkür ederim.

8. ettu

ettu Yeni Üye

Asus K52JC-EX392R laptopumun bios güncellenmesi

DİKKAT:Bios güncelleme esnasında elektrik kesintisi ya da laptopun pili bitme gibi durumlar yaşarsanız laptopunuzu bir daha açamayabilirsiniz. Bu nedenle çok dikkatli olunuz.

En son güncel bios dosyasını laptopa indirdikten sonra diskin C bölümünde NVDIA-SWSetup ya da Program Files bölümünde bir yere yada varsa D bölümünde bir klasör içine kaydediniz. Laptopu yeniden başlatıp F2 ya da delete tuşlarından biriyle biosa girin. Burada Advanced menüsüne girin. Start Easy Flash seçiniz. karşınıza Asus Tek. Easy Flash Utility mavi bir ekran gelir.
    Sol ok tuşuyla FSO üzerine gelip sağ oka bastığınızda kürsör diskin C bölümündeki klasörleri FS1 ise diskin D bölümündeki klasörleri gösterir. Update edeceğiniz bios dosyasını bulup entere basınız. Du you want to update BIOS? diye sorar. Yes dediğiniz an biosunuz güncelleme işlemine başlanır. Mevcut bios silinme işlemi başlar, sonra da yeni bios dosyası yüklenmeye başlanır. Yükleme bittiği an laptop kendiliğinden kapanır.

Laptopu on/off'tan açınız. İlk başta ekran kartınız çalışmayabilir, ekrandaki menüler büyük çıkabilir. fakat kısa bir süre sonra orijinal ekran kartı sürücüsü kendiliğinden otomatik kurulur. Laptopu tekrar kapatıp açtığınızda herşey normale dönmüş demektir.
    (Şayet laptopunuz Win7'den XP'ye döndürdüyseniz, muhtemelen XP normal şekilde başlamayacak, hata verecektir. Tekrar F2 ile biosa girip Advanced-SATA Configuration:AHCI yerine IDE seçiniz. F10 ile Yes seçip kaydederek çıkınız.)

Bendeki güncelleme işlemi toplam 5 dakika sürdü.

9. kiesto_afri

kiesto_afri Yeni Üye

asusunun anakartları içinde bu geçerli:D

10. pentagram_86

pentagram_86 Yeni Üye

Asus X52SA250DV bios güncelleme
    bilgisayarın ram ini 4 gb a yükseltip windows 7 64 bit kurdum bios güncellemesini yapmak için asus'un sitesinden hangi dosyayı indirmem gerekir acaba yardımcı olursanız sevinirim.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

support.asus.com.tw da x52sa model adını bulup işletim sisteminizi seçin. bios bölümünde numarası en büyük olanı indirin.

12. mbteknoloji

mbteknoloji Yeni Üye

merhaba arkaaşlar elime asus f50sv notebook var biosunu güncellemek istiyorum... winflash kurmak istiyorum fakat kurulumu saece asus notebooklara yapabilirsiniz uyarısı veriyor programı yükleyemiyorum... yarımcı olursanız sevinirim....

13. mbteknoloji

mbteknoloji Yeni Üye

işletim sistemi winows 7 32 bit yazmayı unuttum kusura bakmayın

14. myli

myli Yeni Üye

15. cixboyy

cixboyy Yeni Üye

merhaba herkese. X51r Kullanıyorum Max:2 Gb Ram Takılabiliyor. Bunu Arttırmak Mümkünmü ?

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

4gb ram ile denediyseniz ve olmadıusa bence arttıramazsınız. Ama önce bir deneyin mutlaka. Bazen max 2gb ram diyor ama 4gb destekliyor.

17. ugur26

ugur26 Yeni Üye

arkadaşlar öncelikle merhabalar benim asus s551lb modelinde asus marka bir notebookum var.format atayım derken bios ayarlarlarını bozdum ve şuan bilgisayar açılmıyor her seferinde otomatik biosa giriyor.easy flash utility yapıp biosumu güncellemem gerekiyor ama güncelleme dosyasını indirmedim ve pc açılmadığı içinde indiremiyorum ne yapmam gerekiyor bios ayarlarıda hiç bir şekilde sıfırlanmıyor yardımlarınız için teşekkürler

Sayfayı Paylaş