[Bilgi] Asus notebooklarda bios güncelleme

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

2. bilgisayarci2000

bilgisayarci2000 Yeni Üye

daha önce bu soruyu sormuştum cevabını da ben vereyim. Asus un Web sitesinden en son Bios güncellemesini indirip kurdum. Maalesef bios güncellemesi BİOS daki şifreyi iptal etmiyor. [ofof]

3. reas1982

reas1982 Yeni Üye

arkadaşlar benim bilgisayarda asus live update yüklü ve 2 gündür bios 216 yükle uyarısı geliyor belki 10 kez yükledim ama tekrar tekrar uyarı geliyor yükle diye asusun sayfasına girdim ordan da yükledim ama sorunu çözmedi ne yapmam gerekli bilen varsa yardım edebilir mi

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

kendiniz indirip kurabilirsiniz. Ama bence bilgisayarda sorun yoksa bios ile uğraşmayın.
    başlangıçtan da asus live update programını kaldırın. Boşa kasmasın. alu.exe isimli programdır sanırım.

5. reas1982

reas1982 Yeni Üye

kimseler yok mu

6. denemesonsuz

denemesonsuz Yeni Üye

merhaba
    ben pcyı servıse gonderdım bıos guncellendı ve ayarlarınız yapıldı dendı ama kameram halen ters donuyor ve format atmamıslar makıneye ama ekranım ccalısmıyordu onu yapmıslar bıosu ne kadar sıklıkla guncellestırmemıs gerekıyor acaba..yaada bu bıosu nguncellestıren bır program yazmamıslar mı :D

7. Simo

Simo Yeni Üye

Slm benim asus F3E serisi bi laptopum war Benim sorunum Bilgisayarıma Bios Şifresi Koydum ... şifreyi koyarken fazla karakter olarak girdim 2 kere kabul etti ... pc yi yeniden başlattım wermiş oldugum şifreyi giriyorum bi haneden sonra düt düt diye ötmeye başlıyor ... enter e basıyorum şifre yanlış diyor 3 kere deniyorum 3 ündedeyanlış dedikten sonra f2 secenegi cıkıyor f2 ye basıca işletim sistemim acılıyor ...

Bu sorunu Çözmek İçin Bilgisayarımın Arka Panelini Söktüm Bios Pilini Söktüm Adapterini cıkardım . ve powerine 1 kaç kez bastım 5 dk kadar bekledim

tekrar taktım pilimi laptopu actım F1 F2 cıktı yani biosu resetlenmiş ama ben F1 F2 ye basınca bana yine Komuş Olduugum şifreyi Soruyor

Ben bu işin içinden Çıkamadım ... Acaba Söktügüm Başka Bios Pilimiydi Dicem oda olmaz

FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM :cry:

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

notebooklarda bios pili sökmek ile bios şifresi silinmiyor. servislerde tarihe gmre değişen bios şifreleri olur. ya da forumda bazı arkadaşlar hiren cd vb birşeyden bahsetmişler ancak nedir bilmiyorum.

9. m.siyah

m.siyah Yeni Üye

saka bey bu dediklerini yapıyorum ama flash a basınca makina kapanıyor tekrar açtıgımda ise hiç bir şey olmamış şekilde aynen duruyor şu biosu başka nerden ve nasıl güncelleye bilirim bu arada asusun sitesinden güncel olan 217 sürümünü indirdim

10. delimolla08

delimolla08 Yeni Üye

Öncelikler selamlar
    pc(F80S) ilk zamanlar meydana gelen donma sorununu biosu güncelleme ile çözmüştük fakat bisoun yeni sürümü çıktı diye(218 )güncelledim bu sefer tekrar donmalar başladı,bari eski biosu yükliyim dedim şimdide son sürüme sahipsiniz diyo eskisini yükletmiyo ,yardımcı olabilecek varmı?

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

windows işletim sisteminden çalıştırdığınız bios güncelleme yazılımı eski versiyonu yüklemeye izin vermez.
    bu sebeple bilgisayar açılırken biosa girip gelen menülerden güncelleme yapmalısınız.

12. yetnot

yetnot Yeni Üye

Bios yükledim ama windows açıldığında mavi ekrana düşüp kapanıyor. Ben yüklemeyi bu arada bios'tan yaptım.

Bilgisayarım ASUS K40IJ modeli.. Yanlış BIOS driver yüklemiş olabilirim. Modelime uygun driver söylerseniz çok sevinirim.

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

14. yetnot

yetnot Yeni Üye

Teşkkür ederim. K40IJ için çalıştı... Bios'un makinanın hızındaki işlevi nedir!

Bu soruyu sormamdaki amaç xp yi bozsada diğer bios güncellemeleri açılışı muazzam hızlandırdı. Sizin önerdiğiniz bios güncellemesinden sonra daha yavaşladı. Acaba bu farkın sebebi nedir?

15. ESlNTl

ESlNTl Yeni Üye

arkadaslar ustteki linkler calismiyor ne yapmamız lazım

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

17. serdengecdi48

serdengecdi48 Yeni Üye

arkadaşlar kolay geslin asus m50 vc 240 dv notebook um var bahsettiğiniz sitedeki bios yazılan yeirn en üsttekini mi yükleyeyim bende ? asus m50vc 240 dv... note book program ekle kaldırda expres gate yüklü ama çalıştıramıyorum..biostan enable yapılıyormuş ama bios a girdiğimde ayarlar bölümü yok..nerden ayarlayabilirim bu programı aktif etmek istiyorum lütfden bilen varsa bana yardımcı olabilir mi?

18. serdengecdi48

serdengecdi48 Yeni Üye

saka kardeşi lütfen yardım ne olur bios 207 11.08.2008 tarihli idi 212 olanı yükledim 2009 tarihli senin ilk sayfada verdiğin siteden..winflash kabul etti flash dedim yükledi ama sonra biosa grdiğimde load optimal default sekmesi yoktu ilk sıradda user default vardı ona gelere k f10 bastım ve çıktım..sanki fan biraz fazla çalışıyormuş gibi gelldi sence eski sürüme dönmelimiyim.Asus m50 vc 240 dv yüklaediğim m50 vsa bişeyler yazıyo ama winflash kabul etti..cevap bekliyorum lütfen..

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

winflash kabul ettiyse sorun yoktur. O program uyumluluk testlerini yapıyor. elimde notebookunuzdan olmadığı için bahsettiğiniz ayarın biosta nerede olduğunu bilemem.

20. somurtkan

somurtkan Yeni Üye

teşekkürler cok güzel anlatmıssınız.. emeğinize sağlık

Sayfayı Paylaş