[Bilgi] Acer notebooklarda ram nasıl takılır.

Konu, 'Acer Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Aldığınız acer notebookunuzun rami az geliyorsa ve yeni ram eklemek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

1. Öncelikle notebook için uygun bir ram satın almalısınız. Almanız gereken ram ddr2 667mhz notebook ramı 'dir. Aşağıda resimdeki şekilde olmalıdır.

2. Düzgün bir yıldız tornavida ile işaretlediğim vidaları sökün. Kapağı çıkarırken çok dikkat etmenizi öneriyorum. Çıkaracağımız kapağı yanlardan dişler tutuyor. Bu dişlerden kurtarmadan çıkarmayın ve kesinlikle zorlamayın.

3. Vidaları söktükten sonra aşağıdaki gibi bir görüntü ile karşılaşacaksınız. Ram'i takacağınız yeri işaretledim.

4. Ram'imizi resimdeki açıyla çentiğe dikkatlice takıyoruz. Kesinlikle zorlama yapmıyoruz.

5. Ram'imizi oturtuktan sonra resimdeki şekle gelene kadar parmağımızla aşağı doğru bastırıyoruz. Tık sesini duyduğunuzda ram yerine oturmuş oluyor.

6. Kapağı kapatırken gene çok dikkatli oluyoruz. Yandaki tırnaklara dikkat ediyoruz. Vidaları fazla sıkmıyoruz.
    7. Bilgisayarı açarken f2 tuşuna basarsanız ram miktarınızı görebilirsiniz. Aşağıdaki gibi birşey çıkmalı. Eğer ram miktarı da tutuyorsa işlem tamamdır.

Resimler donanımhaberde sinan681 kullanıcı adıyla yazan arkadaş tarafından çekilmiştir. Kendisine teşekkür ederiz.

Ekli Dosyalar:

2. sinan681

sinan681 Yeni Üye

Yararlı bir çalışma olmuştur [alkis]
    Aklınızdaki bazı soru işaretlerine cevap verebildiysem ne mutlu bana :)
    Herkese kolay gelsin... [bravo]

3. bilgiler için tesekkurler yalnız bi sorum olucak benim laptop um 5720G iki tane 2GB lık DD2 ram takmak istiyorum takabilirmiyim desteği var mıdır teşekkurler.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. karaf

karaf Yeni Üye

Güzel paylaşım için teşekkürler.

6. anladım peki 1GB olan bi Ram i çıkartıp 2GB lık Ram taksam olur mu bir uyumsuzluk falan yasanır mı?

7. sinan681

sinan681 Yeni Üye

hiç bir sorun olmaz [bravo]

8. mRocK

mRocK Yeni Üye

saka ve sinan681 arkadaşlarımıza yararlı bilgiler için teşekkürler

9. sonyericssoncu

sonyericssoncu Yeni Üye

süper bi anlatım olmuş daha acemiler için videolu bi uygulama yaparız işallah herkese faydalı olur [alkis]

10. nkymk

nkymk Yeni Üye

burada ddr2 667 mhz yerine ddr2 800 mhz lik bir ram takılamaz mı.

11. sonyericssoncu

sonyericssoncu Yeni Üye

cihaz destekliyorsa takılır tabi ram slotları 667 yada 800mhz olmasından bi farklılık olmuyor sadece ddr ve ddr2 olmasından farklılık oluyor

12. astsbucvs

astsbucvs Yeni Üye

tabiki takılır ben taktım ve çok rahat bi şekilde kıullanıyorum (2*2 gb ocz 800mhz) ancaaak çipset 667 mhz den fazlasını desteklemediği için 800 mhz lik ram ları 667 mhz olarak görüyor ve o şekilde çalışıyor
    .

13. Spawn313

Spawn313 Yeni Üye

süper olmuş.. emegine saglık..

14. Yiğit IŞIK

Yiğit IŞIK Yeni Üye

benim pc acer 5920g-602g16mn 2GB ram var ama yukseltmek istiyorum 2 mi yoksa 1 mi alıyım sizce

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

zaten 2 varsa 2 almanız pek bir işe yaramaz. Nasılsa 64 bit işletim sistemi kurmayacaksanız 3 gb den fazlası çalışmaz.

16. Yiğit IŞIK

Yiğit IŞIK Yeni Üye

sağol kardeş.
    64 bite geçmek istersek nasıl geçicez

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

64bit işletim sistemi alarak işe başyalabilirsiniz.

18. Gardan

Gardan Yeni Üye

acer 5720 notebookum var buna 4gb ram takmam mumkundur en fazla ne kadar desteklio ustun de 1 gb 667 mhz ram var.

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

64bit işletim sistemi kurmazsanız en fazla 3gb civarında çalışır.

20. onder804

onder804 Yeni Üye

Garanti ölmüyor mu peki ?

Sayfayı Paylaş