BENQ R56 N23 XP Driver

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında dt832 tarafından paylaşıldı.

1. dt832

dt832 Yeni Üye

BENQ R56 Notebook tan Vista yı sildim XP kurdum ancak Audio - Modem vs. Driverleri XP de kurmadı ayrıca Aygıt Yöneticisinde
    1-PCI Device
    2-Ethernet Denetleyicisi
    3-Ağ Denetleyicisi
    Olarak üç aygıtın sürücüsü yüklenmemiş durumda Bu driverleri nereden bulabilirim yardımlarınızı bekliyorum....

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ethernet kartının markası nedir?

3. dt832

dt832 Yeni Üye

Ethernetin markasını bilmiyorum.........

4. dt832

dt832 Yeni Üye

Yokmu arkadaşlar Link verebilecek yada yardım edebilecek XP için hangi driverleri yüklemem gerek

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Everest isimli programı kullanarak ethernet kartının markasını öğrenebilirsiniz. Notebook genel bölümünde bu program ve anlatımı var.

6. dt832

dt832 Yeni Üye

Saka kardeş ilginizden dolayı teşekkür ederim ancak sadece driver olmayan ethernet kartı değil bluetooth, wiriles, e-sata, hdmi, card reader vs. Hadi VGA yı ve Chipseti buldum ancak diğerlerine ihtiyacım var....

7. dt832

dt832 Yeni Üye

Yalnız Ethernet kartı Marwel Yukon mini port vs. felan bir şeyler yazıyordu herhalde markası olması gerek..

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

9. dt832

dt832 Yeni Üye

Anakart Adı BenQ Joybook R56
    Kuzey Köprüsü Intel Crestline-PM PM965
    Çipset Üreticisi
    Firma Adı Intel Corporation

High Definition Audio
    Kodek Adı Conexant Cx20549
    Codec Type Audio + Modem

Everest proğramından bunları öğrenebildim
    PCI Express denetleyici

PCI-E 1.0 x1 port #1 Kullanımda @ x1 (Intel Wireless WiFi Link 4965AGN Network Adapter)
    PCI-E 1.0 x1 port #3 Kullanımda @ x1 (JMicron JMB360 SATA-II AHCI Controller)
    PCI-E 1.0 x1 port #6 Kullanımda @ x1 (Marvell Yukon 88E8039 PCI-E Fast Ethernet Controller)

Sürücü Tanımı RICOH OHCI Uyumlu IEEE 1394 Ana Bilgisayar Denetleyicisi
    Sürücü Tanımı HDAUDIO Soft Data Fax Modem with SmartCP
    Sürücü Tanımı NVIDIA GeForce 8400M G

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ses kartı ve modem için conexant sürücüsü indirmeniz gerekiyor. Gerisini zaten vermiştim.

11. dt832

dt832 Yeni Üye

Conexant ın sitesine girdim Audio+Modem birleşik yani combo Notebook ta ancak kendi Sitesinden riverini bulamadım SAKA kardeş şuna bir daha bi el atsan ..

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

13. dt832

dt832 Yeni Üye

Saka kardeş Driver İnstaltion Failed diye setup dosyasına tıklayınca hata veriyor

14. dt832

dt832 Yeni Üye

Bu arada Audio ve Bluetooth olmadı Driver tanımadı hata verdi..

15. dt832

dt832 Yeni Üye

Ben araştırıyorum bir türlü bulamadım Konuya çözüm bulabilcek arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

16. cebecilevnt

cebecilevnt Yeni Üye

arkadaşlar şimdi ben format atyım mı atmayım mı ? xp için anlamadımmm bulabilcez mi tüm driverleri. makinayı xp yapmam gerekli lütfen yardım tüm driverleri bulabilirmiyizz ?

17. soner_242

soner_242 Yeni Üye

ewet ya benq nun driwer i lazım banada

18. blaster2005

blaster2005 Yeni Üye

Banada lazım oldu nerden bulucaz. [imdat] [imdat]

19. dt832

dt832 Yeni Üye

arkadaşlar benq türkiye distribütörü ile irtibata geçin mail atın vs. xp driverleri için

20. murat5177

murat5177 Yeni Üye

selam benim joybook r56 notbookumun ekran ve ses sürücüsü eksik bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim yardımlarınızı bekliyorum
    VGA nvidia nb8m-se ge force 8400mg
    conexant cx20549
    şimdiden teşekkürler...

Sayfayı Paylaş