Bataryanın Sistem Performansına Ne Kadar Etkisi Olur?

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında spandauer tarafından paylaşıldı.

1. spandauer

spandauer Yeni Üye

Merhaba,

Ben 2 buçuk senedir Fujitsu Siemens Amilo Pro v2060 marka laptop kullanıyorum. Sitede okuduğum birkaç makalede öğrendim ki, normal bir bataryanın, özellikle bu fujitsuların, ömürleri 6 ay oluyormuş. Ben ise bu 6 aylık bataryayı dediğim gibi 2,5-3 senedir kullanıyorum. Bazen ekranın rengi birden gidiyor, atıyorum kıpkırmızı oluyor ve bir daha gelmiyor. Bilgisayar komutlara yanıt veriyor fakat görüntü yok, bekleme konumuna alıp tekrar açtığımda geliyor.

Sorun sadece bu değil tabii ki; pc açıldığında sağ alt köşedeki program iconları çok geç geliyor, 1 dakika felan beklemem gerekiyor. Önce bilgisayarda tık olmuyor, 1-2 dakka sonra birden canlanıyor ve tüm programlar açılıyor.

Son zamanlarda yeni bir sorun daha çıktı; yine pc yeni açıldığında ilk sağ tıkladığımda baya bir bekliyor. Sanki büyük bir iş yapacakmış gibi donuyor pc, sonra geliyor sağ tık menüsü.

Sormak istediğim ise bunların nedeni "az" da olsa batarya olabilir mi? Allah bilir pc'nin daha nereleri çürük ama bir yerden de başlamak istiyorum. :lol:

2. spandauer

spandauer Yeni Üye

Çok zor mu bir soru sordum? 12 Mayıs'ta açmıştım konuyu...

3. sanko86

sanko86 Yeni Üye

Batarya sizin bu yazdığınız sorunlara neden olmaz.
    Sizin yazdığınız sorunların başlıca nedenleri arasında;
    -İşlemci zamanla yıpranmış ve tam performans ile çalışmıyor olabilir.
    -Ramleriniz zamanla yıpranmış olabilir.
    -İşletim sisteminiz kurulalı epey zaman olmuş ve sisteminize format atılması gerekmekte olabilir.

4. spandauer

spandauer Yeni Üye

hard disk neredeyse 3 senelik ve yanlış hatırlamıyorsam 4-5 kere format atmıştım. duyduğuma göre de format atınca hard diskte izler kalıyormuş ve yıpratıyormuş. yenilememin bir faydası olur mu hard diski?

5. sanko86

sanko86 Yeni Üye

Donanımsal parçaların zaten belli bir ömrü vardır.Bir süre sonra performans için mutlaka yenileme yapılması gereklidir.

6. Error!

Error! Yeni Üye

Oyun Performansında Çok Farkediyor[VİSTA] Prizi Takılı Şekilde Çok Rahat Oynadığım OyunLARI BatarYA ile Her Ne Kadar Yüksek Performasda işaretli olsa yine kasılmalar oluyor arada bir

Sayfayı Paylaş