bağlantı hızı hk.

Konu, 'Asus Notebook' kısmında karaeren tarafından paylaşıldı.

1. karaeren

karaeren Yeni Üye

merhaba arkaşlar
    asus f3sc180dr marka bilgisayarımla airties rt211 marka modemimle (modem g++125mbs) kablosoz olarak internete girdiğim zaman en fazla 54 mbs hızında baglanabiliyorum.bilgisayarda
    Intel(R) Wireless WiFi Link 4965AGN 300 mbs hızında bağlanabilen alıcı var modemim 125 mbs yi destekliyor 54 mbs yi 125 mbs ye nasıl çıkartabilirim(modemin interaktif menüsünde g++ işaretli)şimdiden teşekkür ederim

2. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

Dostum zaten Türkiye'de şu anki şartlarla en fazla 4096kb/s destekleniyor :D Bağlantı hızını 300mbs çıkarsan ne fark edicekki

3. karaeren

karaeren Yeni Üye

peki bilgisayarı modeme kablolu bağladığım zaman 100mbs hızına çıkıyor bağlantı bariz bir şekilde iki katına çıkıyor 300 olmaz zaten rt 211 de 125 e çıksın yeter

4. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

100 mb/ps = 100 MB saniyede veri aktarım hızı
    ADSL bağlantı hızı ise 1 Mbps, 2 Mbps ve 4 Mbps. Yani modemin özelliği 100mb/ps olması birşey fark etmez. Kablolu bağlandığında ise ya sana öyle geliyordur die tahmin ediyorum yada kablosuz modemde sinyal gücü zayıf olmasından kaynaklanıyor olabilir.

5. karaeren

karaeren Yeni Üye

bilgisarın üzerindeki Intel Wireless WiFi Link 4965AGN kablosoz modemin g++ olması mevcut telekom teknolojisiyle hikayemi yani

6. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

O özellik internet bağlantısı için değil de ağ paylaşımında kullanılabilir olması içindir heralde. Diğer arkadaşların görüşlerini de alalım olmazsa aydınlatılması için

7. karaeren

karaeren Yeni Üye

yokmu arkadaşlar başka bi fikri olan

8. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bence de ağ dosya paylaşımı içindir o hızlar,internet için bu hızlara çıkabileceğimizi yakın zaman için düşünemiyorum.

9. mRocK

mRocK Yeni Üye

Ben bunun en azından Türkiyede uzunca bir süre mümkün olamayacağı kanısındayım

10. karaeren

karaeren Yeni Üye

cevap veren arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

125mbps bağlantı sonradan yapılan modifiyelerle oluşturulan birşey. Bence draft-n kullanan bir wireless alıcı ile çalışmaması gayet normal.

Kutusunu falan iyice okursanız mutlaka biryerlerde 125 için uyumlu donanımlarda airtiesin kendi ürünleri vardır. Daha fazlasını airties müşteri hizmetlerine sorabilirsiniz.

12. angvil

angvil Yeni Üye

wireless ile veri aktarımı açısında g ye çevirmen önemlidir. bunu kullanmıyosan gerek yok. bende wireless net yok. ama yinede araştıracam. çünkü bilgi bir gün kullanmak için vardır. para verdiğim birşeyi sonuna kadar araştırırım.

Sayfayı Paylaş