Avira Antivir yüzünden XP kapanmıyor...

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında Aspire 5720G tarafından paylaşıldı.

1. Aspire 5720G

Aspire 5720G Yeni Üye

merhaba arkadaşlar evdeki PC için XP 32-bit yüklemiştim ve Avira Premium Security Suite en son versiyonu yüklü ancak uzun bir süredir XP yi kapatırken "Avira yanıt vermiyor" uyarısı geliyor ve belli bir süre dokunmadıktan sonra kendisi kapatması gerekirken kapatmıyor. Sürekli "Şimdi Sonlandır" butonunu kullanarak benim müdahale etmem gerekiyor. Bu sorunu yaşayan varsa lütfen yazsın yoksa en son format atıp kurtulacam bir sürü dosyam var uğraştıracak...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Başka bir antivirüs programı kullanmayı denediniz mi?

3. Aspire 5720G

Aspire 5720G Yeni Üye

hayır denemedim çünkü o programı kullanmak istiyorum başka bir program yükleyip düzgün çalıştırsam da içim rahat etmeyecek maalesef...

4. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Yazılımsal çakışma gibi görünüyor. Avira'nın bazı dosyaları zarar görmüş olabilir.
    Avirayı tamamen kaldırıp, tekrar yükleyiniz.
    Fakat bunu yapmadan önce; Avira'dan önce yüklediğiniz a.virüs programınızı
    tamamen kaldırdığınızdan emin olun.

> Başlat > Çalıştır > Regedit yazınız > açılan Kayıt Defteri penceresinde tarayarak,

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall
    anahtarına ulaşın,

Pencerenin solunda,

> Uninstall altanahtarı altında gördüğünüz olmamasını istediğiniz
    3.parti program anahtar kayıtlarını siliniz.

5. Aspire 5720G

Aspire 5720G Yeni Üye

yanlış hatırlamıyosam formattan sonra direk Avira yüklemiştim ama sağolasın hocam bunu en kısa zamanda deneyecem bilgisayara uzağım 1 hafta sonra tekrar ilgilenebilecem belki de sıkıntı budur teşekkür ederim ;) aklına yine de farklı bişeyler gelen varsa yazsın arkadaşlar fazla bilgi göz çıkarmaz :D

6. Aspire 5720G

Aspire 5720G Yeni Üye

tekrar merhaba arkadaşlar konuyla ilgili Avira yı komple kaldırıp Program Files/Avira (bendeki uzantısı) içindeki eski birkaç dosyasını da silerek sıfırdan tekrar yükledim. İlk başlarda yine aynı sıkıntı devam etti ve işe yaramadığını düşünmüştüm ama ilerleyen günlerde bilgisayar normal kullanımda aç-kapat yapıldıktan sonra bu uyarı artık gelmiyor bunu paylaşmak istedim. Benzer sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar olursa komple silip tekrar kursun muhtemelen sizlerde de çözülecektir. İyi forumlar...

Sayfayı Paylaş