Autron.inf

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında Tuncya_Sukan tarafından paylaşıldı.

1. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Bilgisayarıma bi virüs bulaşdı silemem ve Biçimlendirmeme izin vermiyor C; ve D; Sürücülerim Farklı Pencereden Açılıyor
    Yaptıklarım " Biçimlendirme , Güvenli Mod Biçimlendirme (o zaman biçimliyor C; sürücüsüne Bulaşıyor )
    Donatılar'dan Windows Gezgini İle klasörlerin içine girim ordan gizli dosyaları göster dedim bişey bulamadı ama yine aynı sorun var Anti Virüsle taratıyorum Bişey bulamıyor NOD32 2.07 kullanıyorum Yardımlarınız için şimdiden Tşk Ederim kolay gelsin

2. kuzi

kuzi Yeni Üye

kardeş banada bi virüs girdi akıllara zarar.Masaüstü değişti acayip uyarı veriyor.Masaüstünü sürekli deişiyor durmadan.Mauseyi oynatınca "dIIDıııDIIııT"diye bir ses geliyor.Sonra susuyor.Arada mavi ekran geliyor ve pcyi resliyor ama gerçek resleme değil.Pc yeniden aılıyormus gibi gösteriyor esc ye basınca tekrar windowsa dönüyor.aynı virüs programı kullanıyoruz.Ama nafile.Antivirüsü acınca pc antivirüsü öyle bir kitliyorki reset lemek zorunda kalıyorum.format denemedim daaha.Masaüstü pc oldugu için sorun yok.Ama hafta sonu formatlıcam.bakalım hayırlısı.

3. karaf

karaf Yeni Üye

Bu virüs için çözümün Dracula diye bir program olduğunu söylüyorlar.
    Ben kullanmadım ama forumlardan okuduğum kadarıyla işe yaramış çoğunda.

Ayrıca burada da benzer sorunlar için saka ustamızın önerdiği "Virüs Sil" adında bir programcık var.
    Aşağıdaki mesajları ve cevapları bir incelersen işine yarayabilir.

ileti14595.html?hilit=%20vir%C3%BCs%20sil%20#p14595

ileti14594.html?hilit=%20vir%C3%BCs%20sil%20#p14594

ileti20638.html?hilit=%20vir%C3%BCs%20sil%20#p20638

Kolay gelsin.

4. kuzi

kuzi Yeni Üye

5. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Arkadaşlar Böyle Gitmedi Bendeki Autorun Bende Bende şöyle yaptım
    Bu Sabit Disklerde
    1. Ctrl-Alt-Del konfigürasyonunu kullanarak Görev Yöneticisi’ni (Task Manager) açın.
    2. Eğer wscript.exe adında çalışan bir dosya varsa işlemi sonlandır ile kapatın.
    3. Eğer explorer.exe adında çalışan bir dosya varsa işlemi sonlandır ile kapatın.
    4. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev Çalıştır fonksiyonunu açın.
    5. Çıkan kutuya cmd yazarak Komut İstemini çalıştırın.
    6. Aşağıdaki komutu bütün sabit disk bölümlerine uygulayın.

del c:\autorun.* /f /a /s /q
    del d:\autorun.* /f /a /s /q
    del e:\autorun.* /f /a /s /q

(Not: Bu komut sabit disklerinizdeki bütün autorun.inf dosylarını sileceğinden dolayı eğer kendi olauşturduğunuz dosyalar varsa yedekleyin.)
    6. Aşağıdaki komutu bütün sabit disk bölümlerine uygulayın.

del c:\uxdei*.* /f /a /s /q
    del d:\uxdei*.* /f /a /s /q
    del e:\uxdei*.* /f /a /s /q

7. cd c:\windows\system32 komutu ile Windows/System32 klasörüne girin.
    8. dir /a amv*.* komutunu girin.
    9. Eğer amvo.exe, amvo0.dll, amvo.dll adında dosyalar görüyorsanız aşağıdaki komutla silin.

attrib -r -s -h amvo.exe
    del amvo.exe

10. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev Çalıştır fonksiyonunu kullanarak regedit komutunu çalıştırın. Şu anahtarı bulun.

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

11. Bu anahtar altında amvo.exe veya cfmon.exe girdisi varsa silin.
    12. Regedit’in düzen>bul fonksiyonu ile uxdeiect.com dosyasını arayın. Bulduğunuz bütün girdileri silin.
    13. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev > msconfig fonksiyonunu kullanarak başlangıç bölümünden cfmon.exe, amvo.exe gibi dosyalar işaretliyse işaretini kaldırarak uygula yapın.
    14. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Eğer USB Disk Veya Taşınabilir Disk'iniz Bulaşmış ise aynı şekilde yaparsanız geçiyor kolay gelsin

6. aliyuksel

aliyuksel Yeni Üye

combo fix en ıyısı gorunur hale getırıyo Msdostabn gırıp sılıonce duzelır

7. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Evet Kardeş "combo fix" ilede temizlemek mümkün

Sayfayı Paylaş