Ati mobility radeon HD 4650-4570-4530 xp drivers

Konu, 'Notebook Genel' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ati mobility radeon HD 4650-4570-4530 ekran kartları xp sürücü problemi ve çözümü

Ana konudaki mod tool sürümü yenilenmiştir. Dolayısı ile bu ekran kartlarını da kapsamaktadır. Bu konuyu kapatıyorum.

Aşağıdaki konudan devam ediniz.
    notebook-genel-f24/butun-notebooklar-icin-ati-ekran-karti-suruculeri-t234.html

15 eylüldeki son güncelleme ile aşağıdaki ekran kartları da desteklenmiştir.

ATI MOBILITY RADEON HD 4330
    ATI MOBILITY RADEON HD 4530
    ATI MOBILITY RADEON HD 4570
    ATI MOBILITY Radeon HD 4650
    ATI MOBILITY Radeon HD 4670
    ATI MOBILITY Radeon HD 4830
    ATI MOBILITY Radeon HD 4850
    ATI MOBILITY Radeon HD 4860
    ATI MOBILITY Radeon HD 4870
    ATI MOBILITY Radeon HD 4870 X2

***************************************************************************************************************************************

Bilgi olması için aşağıdaki açıklamaları silmiyorum.

Bu çözüm yolunu bizimle paylaşan vizzz'e çok teşekkür ederiz. Ben burada vizzz'in anlatımını biraz daha detaylandırmaya çalışacağım.

Bu arada bu yöntemin 4650 den başka ayrıca ati mobility radeon HD 4530 ve ati mobility radeon HD 4570 ekran kartları içinde geçerli olduğunu hatırlatmak isterim.

Hp pavilion dv6 serisi, acer aspire 6930 serisi vb gibi birçok yeni notebookta ati mobility radeon HD 4650 ekran kartı kullanılıyor. Bu ekran kartlarının xp sürücülerini bulmak ve kurmak ise tam anlamıyla bir dert. Daha önce işe yarayan bazı yöntemler malesef ati mobility radeon HD 4650 ekran kartının xp driverlarını kurarken işe yaramıyor.

Aşağıdaki adımları aynen anlatıldığı gibi yaparsanız yüksek ihtimalle ati mobility radeon HD 4650 ekran kartının xp driver larını sorunsuzca kuracaksınız.

1. Ekran kartı sürücünü kurmadan önce anakart (çipset) sürücülerini kurduğunuzdan emin olun. Notebookunuz intel çipsetli bir ankarta sahipse Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. İşletim sisteminiz için uygun programı bu adresten indirin. Mesela işletim sisteminiz windows xp 32bit ise gelen sayfada yukarıdan dördüncü sıradaki Windows XP yazan sürücüyü indirmeniz gerekir.
    3. 8-12_xp32_dd_ccc_wdm_enu_72271.exe gibi bir dosya indirecektir. Bu dosyaya çift tıklayıp çalıştırın. Program kendisini C:ATI/SUPPORT/8-12_xp32_dd_ccc_wdm_enu_72271 vb gibi bir klasöre açacaktır. Bu yeterli. Programı tamamen kurmayın ve iptale basın.
    4. Masaüstünde bilgisayarıma sağ tık, özellikler, donanım,aygıt yöneticisi, diğer aygıtlar vga uyumlu ekran kartı problemli olarak görünür. Sağ tıklayıp sürücüyü güncelle deyin.
    5. hayır bu kez değil, ileri, listeden ya da belirli bir konumdan yükle ileri, arama yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim ileri,
      ati lerden birini seç ve disketi var a tıkla. daha sonra C:ATI/SUPPORT/8-12_xp32_dd_ccc_wdm_enu_72271 klasörü altında driver/driver/xp_inf in altındaki inf dosyasını seç. buradan da ati mobility radeon hd 4650 yi seç. (ekran akrtınız 4530 veya 4570 ise onu seçin) onayla. Sürücü kurulmuş olacak.
    6. Atinin programını kurmak içinse C:ATI/SUPPORT/... ccc klasörü içinde yer alan setup.exe yi çalıştırmanız yeterlidir.

Etiketler;
    Ati 4650 xp driver, 4650 notebook ekran kartı xp sürücü, ati 4650 xp kurulumu

2. sistem_dogukan

sistem_dogukan Yeni Üye

saka HD 4530 listede yok.lütfen bi çare kafayı yemek üzereyim

3. mahirix

mahirix Yeni Üye

Bu driver dahil denemedik driver bırakmadım kendi sitesinde driveri yok atinin yok böyle birşey.

4. hawker

hawker Yeni Üye

ÇOOOK TEŞEKKÜRLER ATİ BENİ BEZDİRMİŞTİ.ELLERİNE SAĞLIK . [alkis]

5. 4r4g0rn

4r4g0rn Yeni Üye

hocam denedim bütün driver ları dediklerinizin hepsini yaptım ama nafile olmuyor aynı zamanda ınf. dosyasının altında kartın modelini gösteren bir klasör yok kurulum yapmış olan kimse yokmu bize driveri update edebilecek yardımlarınızı bekliorum lütfen please.......

6. gs_raider

gs_raider Yeni Üye

Söylenenlerin hepsini harfiyen yaptım ama malesef Hd 4650 nin driverını bulamıyor.Bu konuda yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ana konudaki mod tool sürümü yenilenmiştir. Dolayısı ile bu ekran kartlarını da kapsamaktadır. Bu konuyu kapatıyorum.

Aşağıdaki konudan devam ediniz.
    notebook-genel-f24/butun-notebooklar-icin-ati-ekran-karti-suruculeri-t234.html

15 eylüldeki son güncelleme ile aşağıdaki ekran kartları da desteklenmiştir.

ATI MOBILITY RADEON HD 4330
    ATI MOBILITY RADEON HD 4530
    ATI MOBILITY RADEON HD 4570
    ATI MOBILITY Radeon HD 4650
    ATI MOBILITY Radeon HD 4670
    ATI MOBILITY Radeon HD 4830
    ATI MOBILITY Radeon HD 4850
    ATI MOBILITY Radeon HD 4860
    ATI MOBILITY Radeon HD 4870
    ATI MOBILITY Radeon HD 4870 X2

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.