Asus'un görkemli monitörleri

Konu, 'Eski Haberler' kısmında Error! tarafından paylaşıldı.

 1. Error!

  Error! Yeni Üye

  ASUS, film izlerken ve oyun oynarken gerçekliği ve konsantrasyonu sağlama yolunun, mükemmel renk üretiminden geçtiğinin bilinciyle; yüksek çözünürlük (1920x1200), HDMI girişiyle Full HD 1080p video oynatma, yüksek kontrast (20000:1), griden griye 2 ms yanıtlama süresi ve ASUS'un özel Splendid (kelime anlamı görkemli) Görüntü Geliştirme Teknolojisi özelliklerine sahip yeni VK266H ve VW266H geniş ekran (16:10 en/boy oranı) LCD monitörlerini piyasaya sunuyor.

  Splendid Görüntü Geliştirme Teknolojisi, oynatılmakta olan video içeriğinin özelliklerini analiz ederek, herhangi bir kullanım senaryosuna göre en iyi görsel sonuç için görüntü kalitesini otomatik olarak optimize ediyor. ASUS VK266H aynı zamanda farklı aydınlatma koşullarında yüksek kaliteli ve uygun gerçek-zamanlı video iletişimi sağlamak amacıyla Smart EV (Exposure Value/Pozlama Değeri) Kontrol teknolojine sahip, dönebilen 2.0 megapiksel web kamerası ile ek bir web kamera satın alınmasına gerek kalmadan video konferans özelliği sunuyor.

  [​IMG]
  ASUS VK266H ve VW266H'nin görsel performansının temelini, ekran parametrelerini, kullanıcının isteğine uygun en iyi renk ve görüntü üretimini sağlamak üzere ayarlayan özel Splendid Görüntü Geliştirme Teknolojisi oluşturuyor. Renk motoru, oynatılmakta olan video içeriğinin özelliklerini analiz ederek, en iyi görsel sonuçlar için görüntü kalitesini optimize ediyor.

  [​IMG]

  Splendid Görüntü Geliştirme Teknolojisi, kullanıcıların en iyi görsel sonuçları elde etmeleri için beş ön ayar modu (Sinema, Oyun, Manzara, Gece Görüşü ve Standart) ile üç ten rengi (Doğal, Kırmızımsı ve Sarımsı) seçeneği içeriyor. Örneğin sinema modu, sinematik bir deneyim sağlamak amacıyla video içeriğinin kontrast ve renk doygunluğunu arttırıyor. Oyun modu, oyun sahnelerindeki karanlık alanları uyarlanabilir şekilde sunarak, kullanıcıların gölgede kalan varlıkları görmelerini sağlıyor. Manzara modu, daha büyüleyici kara ve deniz manzaraları için parlaklık aralığını arttırarak, daha kontrast tonlar sağlıyor, mavi gökyüzü ve yeşil alanlar gibi temel öğelerin renk doygunluğunu seçmeli şekilde ayarlıyor. Gece Görüşü modu, karanlık sahnelerdeki detayları vurgulayarak, gece sahnelerini net ve canlı şekilde yakalayabiliyor. Bu beş ön ayar modu, kısayol tuşlarıyla kolayca seçilebilir olup, kullanıcıların, ekran ayarlarını kendi tercihlerine göre anında değiştirmelerine olanak tanıyor.


  kaynak:http://www.techno-labs.com/content_screen.asp?YID=5213&TITLE=Asus%39un_g%F6rkemli_monit%F6rleri
   

Sayfayı Paylaş