Asus'un bu yıki hedefi Dünyada altıncı sırayı ele geçirmek.

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus computer bu yıl sadece kendi markasıyla satışını yaptığı ürünlerden elde ettiği ciroyu 10.5 milyar dolara çıkarmayı hedefliyor. Bu hedef 2007 yılına göre tam %50 büyüme anlamına geliyormuş.

Bu büyümenin yarısının Asus marka notebook satışından gelmesini bekliyorlarlarmuş. Bu hedeflemeye göre dünyadaki notebook satışının %6 sını yapmayı planlayan Asus eğer hedefini tutturursa dünaydaki 6 numaralı notebook markası olacakmış.

Anakart ve ekran kartı üretimi geçen yıl beklendiği kadar büyümemiş. Asus 2008 yılında kendi markasıyla ve oem satışları toplamının geçen yıla göre %10-%15 artmasını bekliyormuş.

Asua ayrıca 2008 yılında 5 milyon eee pc satacakmış. Asus Eee pc işini notebook işinden ayrı tutuyormuş. Asus başkanı Jerry Shen'e göre eee pc satışları bütün dünyadaki notebook satış rakamının %10 u kadar olacakmış.

Kaynak: digitimes

2. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

Şu an kaçıncı sırada ve başı hangi markalar çekiyor? Sıralama nasıl bilgin varmı?

3. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

Asus çok iyi yerlere gelicek notebook işinde

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Belki şaşırtıcı olacak sanırım ama bildiğim kadarıyla HP ilk sırada... :shock:

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hp acer dell lenovo üst sıralarda. lenovo çinde çok ama çok kuvvetli. dell amerika da çok kuvvetli. hp heryerde iyi :)

6. legend

legend Yeni Üye

selam arkadaşlar

acer marka bilgisayarlar asus bilgisayarlardan daha mı iyi yani
    acer , asus hangi ülkenin ürünleri bilen varmı

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Çok satan daha iyidir diye bir kural yok ki?
    Şahin de bmw den çok satıyor mesela.

Bu arada ikiside Tayvan malı. Bu arada asus kendi notebookunu kendi üretiyor. Acer ürettiriyor.

8. legend

legend Yeni Üye

ok sağol SAKA ben bir an bu sıralama teknolojilerine göre yapıldı sandım satışa göre yapılmışsa sorun yok ben asus F3Sv marka bilgisayar aldımda sora sora bağdatı bulmaya çalışıyoruz sordukca öğreniyorum sağolun

9. çöplük

çöplük Yeni Üye

asus gerçekten çok iyi gidiyor. en büyük avanttajı kendi markasını kendisi üretiyor..

10. eldev

eldev Yeni Üye

Şu an F3sv diğer markaların muadillerine bakıldığında % 10 ila % 30 daha uygun fiyatla satılıyor. Bu rakamlar karşısında bence 6. lık onlar için düşük bir hedef. :D

11. Dreamerwell

Dreamerwell Yeni Üye

2007 Senesi Son QUARTER da yani son çeyrekte sıralama şöyle idi..
    ---
    1.Acer
    2.Hp
    3.Dell
    4.Asus

2008 Yılı başı ise sıralama şu şekilde.
    1.Hp
    2.Acer
    3.Dell
    4.Asus

Asus 6. sırada felan degıldır olmayacaktırda..Sizlere asus hakkında biraz genel bilgi vereyim..

Dünyanın 1 nolu anakart üreticisi 1 no lu ekran kartı ureticisi 4 no lu notebook ureticisidir..

2 adet fabrikasi vardir 2 side Taiwan ülkesinde Menshei kentindedir

1. Fabrikanın büyüklüğü 650.000m2
    2. Fabrikanın büyüklüğü ise 1.200.000m2 dir.

Tamamiyle Kendi urunlerini kendisi üretir..Yapılan anlaşmalar geregi Notebookların altında Made In china yazmaktadır..

Yapılan son anlaşmalarda Packard-Bell in buyuk bir kısmını Asus üretiyordur ve Sony nin en buyuk parçak sağlayıcısıdır..2006 yılının sonuna kadarda Hp,Toshiba gibi markalara parça sağlayıcılıgı yapılmıştır..

Bugun itibariyle Asus a bakılacak olursa tamamiyle başlı başına uretim yapmaktadır ve sürekli büyüyüp gelişmektedir..Firmanın geçmişi cok uzun olmasada 16 Senelik bir firma Yakında Çok buyuk Yerlere gelicek ve buyuk Projelere imza atıcaktır..

Yakında butun hersey Asus olursa Şaşırmayın :shock:

1.200.000m2 lik alanda ne uretıyorlar dıe sormayın urettikleri şeyler belli CPU,RAM ve HDD dışında hardware için gerekli herşey..Ayrıca çevre birimlerini saymıyorum..PDA ve cep telefonları..

Asus'un geliştirmekte oldugu Fizik kartlarıda yakında Performans severlerin vazgeçilmezi olacagıda kesin..

Sayfayı Paylaş