Asus'tan Laptoplar için HARİCİ EKRAN KARTI

Konu, 'Eski Haberler' kısmında mRocK tarafından paylaşıldı.

1. mRocK

mRocK Yeni Üye

Firma kaynaklarına göre; bir yıl önce duyuyrulan harici ekran kartının üretime hazır olduğu söyleniyor.

XG Station isimli ürün laptopların Express Card arayüzünü kullanarak tek yada çift slotlu PCI-Express x16 ekran kartını barındırmaktadır. Asus'a göre bu sayade Intel'in 965GM ekran kartının performansının yaklaşık 6.7 katı performansa ulaşabiliyor.

Ürün ayrıca daha sonra yükseltilebilme olanağı sunuyor yani daha iyi bir ekran kartı entegre edebiliyorsunuz. Standart halinde ise ASUS EN7900GS ekran kartı bulunmakta...

LCD ekranından bir çok bilgiye ulaşabilir sesi ve fan hızını ayarlayabilirsiniz.

[​IMG] [​IMG]

Cihaz sadece grafikle yetinmiyor ayrıca cinematic ses imkanını da barındırıyor. Cihazla ilgili tek olumsuz yön ise başka bir monitöre bağlamak zorundasınız yani laptopun kendi monitöründen görüntü alamıyorsunuz

daha fazla bilgiye asusun kendi sitesindenulaşabilirsiniz.

2. KTYALTAN

KTYALTAN Yeni Üye

yaw şimdi güzelde bu başka monitöre bağlama olayı kötü olmuş.. mesela ben evime ikinci bi makineyi yani ayrıca bi masaüstü daha toplamak istiyodum erek kalmadı gibi bişey oldu.. benim için problem diil belki plazma var odamda ama olmayalar ne yapıcaklar...?? işmi yani şimdi :p hayırlısı olsun inşallah gerçekten işe yarar bişeydir... [alala]

3. ariftanis

ariftanis Yeni Üye

arkadaslar bu ürün eski bir urun hemen hemen tam bir sene oldu bu ürün tanitildi ama bir turlü piyasaya cikmadi. ben bir bilgisayar manyagi olarak bu ürünü her yerde aradim ama bir turlü bulamadim alman siteleri çin siteleri ve amerikan alişveriş sitelerinin hiç birinde yok.

sadece tanitimi var fuarlarda ama daha sürürmedi piyasaya

4. sinan681

sinan681 Yeni Üye

Kullanılabilirliği(portatiflik açısından)düşük bence :roll:

5. grisnackh16

grisnackh16 Yeni Üye

yaa şöyle bi mantık var notebook için harici ekran kartı olması için once notebook ta monitor girişi olmalıdır :)
    anlayan anlamıştır

6. Error!

Error! Yeni Üye

aartık monitor girişi classic hal aldı :)

Sayfayı Paylaş