Asuslardan hangisi ?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında nightashes tarafından paylaşıldı.

1. nightashes

nightashes Yeni Üye

Öncelikle merhaba. Siteye yeni üye oldum çok derin bir araştırma da yapmış olmamama rağmen sitede verilen yorumlar tatmin edici fakat çeşit çokluğundan kafamın karışmasınıda mazur görün. Saka adlı kullanıcının yapmış olduğu Asus M50SA incelemesini okudum ve dedim işte aradığım bu fiyat belki biraz pahalı ama istediğim gibi bir laptop dedim. Daha sonra siteyi incelmeye devam ederken Asus un M51SN modeli dikkatimi çekit fiyatı 1000 YTL kadar daha düşük fakat 2 GB ram ve 512 MB grafik işlemci eksiği var. Şimdi sorum şu bu iki özellik için 1000 YTL vermeye değer mi ?
    Laptopu mühendislik işlerinde kullanacağım. Ve oyun oynamayı çok severim. Bu arada bunu satın alabileceğim fiyat ve servis olarak en iyi satış sitesi neresidir ? Malum bir çok satış sitesi var. Hangileri güvenilir ve fiyatta uygundur ?
    Ve bu sene eylülde Portekize gideceğim. 6 ay orada kalacağım. Sizce laptopu yurtdışından almam mı daha karlı olur yoksa çok fark etmez mi ?

Bu arada kardeşim için de HP PVL KM020EA DV6750 AMD TL64 2GB 250GB 15.4 VHP ve MSI | MSI EX700 025TR 15.4 T7250 2GB 160GB 8400M VSTPRE arasında kaldım sizce hangisini almalıyım ?
    Yada bunlara denk bir laptop önere bilirseniz sevinirim.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

2. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

2GB ran ve 512 mb ekran kartı farkı varsa verilebilir..Zaten asıl önemli olanlar onlar..ama Asus M51SN250DV modeli gerçekten güze eReyonda fiyatı baya ucuz...Oradan alabilirsin..Site güvenli yani...Yurtdışından alman garanti sorun çıkarırmı bi bilgim yok...Bence Türkiye'den al...Oraya götür.. En son yazdıklarında amd işlemci var bu bi kere iyi değil,msı mdelide pek sağlam değil,Toshiba Asus arasında seçim yap bence ama şu aralar Asus çok tutuluyo fiyat+özellik+tasarımı gerçekten güzel...Tavsiyem Asus M51SN250DV veya M50Sa...Asusun M51SN250DV modeli 2000ytl bütçene uyuyosa M50SA da alabilirsin ancak mühendislik içinde yeterli bi laptop...Çünkü ekran kartı son model :) 512mb yeterde artar,2gb ram de aynen,15.4" ekran yetmez dersen Hp Pavilion DV9780ET var.17" Ekran ve Hd...Yalnız asustan iyi değil,Chipseti bakımından Asus önde...

3. nightashes

nightashes Yeni Üye

Teşekkür ederim güzel bir yardım oldu. Yalnız şimdide Hp Pavilion DV9780ET ile Asus arasında kafam karıstı.İkiside fena degil gibi birinin dediğiniz gibi chipseti biraz düşük.Sanki cokda etkilemez gibi. Baska tavsiyleri olan varsa seviniriz.

4. nightashes

nightashes Yeni Üye

Teşekkür ederim güzel bir yardım oldu. Yalnız şimdide Hp Pavilion DV9780ET ile Asus arasında kafam karıstı.İkiside fena degil gibi birinin dediğiniz gibi chipseti biraz düşük.Sanki cokda etkilemez gibi. Baska tavsiyleri olan varsa seviniriz.

5. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Öncelikle sitede takılma olduğu zaman iki kez "Gönder" tuşuna basarsanız aynı mesajdan iki tane gönderiliyor...Bunu yapmamaya çalışın...Eğer uzun süre takılırsa kapatın tarayıcınızı ( Internet Explorer veya Firefox hangisinde ise ) yeniden siteyi açın %90 mesajınız gönderilmiş olacaktır...

Sonra Hp ile Asus arasında evet fazla fark yok ama hp hakkında pek olumlu yorum göremiyorum hiçbiryerde herkes şikayetçi ama tabi her yoruma aldanmamak gerekir :) Kafan karışmasın arkadaşım...Ama internetten hiç alışveriş yapmadığım için önce bi bimekse gidip soracam özelliklerini falan mümkünse biraz kullanıcam :) stanttan :) ona göre belki internetten alışveriş yaparım ama hiç yapmadığım için de tereddütlüyüm :)

Sayfayı Paylaş