ASUS X59SL226 Windows 7 Driver Arıyorum

Konu, 'Asus Notebook' kısmında cLk17 tarafından paylaşıldı.

1. cLk17

cLk17 Yeni Üye

Öncelikle herkese iyi günler..ASUS X59SL model notebooka Windows 7 Ultimate kurdum fakat driverlarini bulamadım..Forumdada aradım ama yok..Sizden ricam Driverları varsa paylasabılırmısınız? Varsa Asus'un yardımcı programlarıda gerekli..Birde Vista'da Touchpad açıp kapama tuşu çalışmıyodu win 7'dede çalışmıyo..Bilen çözümünü yazarsa sevinirim..Win 7'e geçtikten sonra cızırtı başladı seste bu her win7'de oluyomu yoksa sadece bendmi oluyo vista'da yktu bole bı sorun kafayı yiyecem.. [ofof]

Şimdiden herkese teşekkürler

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aşağıdaki programlar asus yardımcı programlarıdır.
    [*] Asus ATK Drivers Package : Asus ATK sürücüleri paketi - windows 7
    [*] Asus Power4 Gear güç yönetimi programı: Asus Power4 Gear güç yönetimi programı-windows 7 32bit
    [*] Asus Power4 Gear güç yönetimi programı: Asus Power4 Gear güç yönetimi programı - windows 7 64bit
    [*] Asus SPLENDID programı : Asus SPLENDID programı - windows 7
    [*] Asus Wireless Console programı: Asus Wireless Console programı

Diğer kurulmayanlar için aygıt yöneticisine girin, kurulmayan aygıtlara sağ tık, özellikler, ayrıntılara girip, donanım kimliklerinde çıkan kodları yazar mısınız.

3. karacan55

karacan55 Yeni Üye

ASUS X59 SL 226 WİNDOWS 7 SÜRÜCÜ PROBLEMİ.
    Ayni cihazın kullanıcısıyım, windows 7 kurulunca bu problemleri bende yaşadım. deneme yanılma ile aşağıdaki çözümü buldum.
    Windows 7 i kurduktan sonra elinizde olduğunu düşündüğüm asus x59 226 sl vista driver cd den aşağıda verdiğim sıra ile (ses sürücüsü audio hariç) sürücü ve asus programlarının hepsini manuel olarak tek tek kurun.cd de bulunan sürücülerin ve programların hepside manuel kurulumda windows 7 e uyum sağlamaktadır.driver cd yi bilgisayara kopyalarsanız kurulumları daha kolay ve çabuk yaparsınız.
    01-ATK0100\VISTA32\2KSETUP.EXE
    02-ATKHOTKEY\SETUP.EXE
    03-KB_FILTER\VISTA32\2KSETUP.EXE
    04-ATKOSD2\SETUP.EXE
    05-NBSWKIT\SETUP.EXE
    06-VGA\SETUP.EXE
    07-ATKMEDIA\SETUP.EXE
    08-LAN\SETUP.EXE
    09-MODEM\SSETUP.EXE
    10-TOUCHPAD\SETUP.EXE
    11-CARDREADER\SETUP.EXE
    12-CAMERA\D-MAX\GD5A35\2KSETUP.EXE
    13-WCONSOLE\SETUP.EXE
    14-BTOOTH\VISTA32\VFPSETUP-32.EXE
    15-INSTANTFUN\SETUP.EXE
    16-P4GX\SETUP.EXE
    17-LIFEFRAME2\SETUP.EXE
    18-MULTIFRAME\SETUP.EXE
    19-P4P\SETUP.EXE
    20-AGFNEX\SETUP.EXE
    21-ADSM\SETUP.EXE
    22-SPLENDID\SETUP.EXE
    23TOUCHPADEX\SETUP.EXE
    24-WLAN\INSTALL_CD\SETUP.EXE
    25-WINFLASH\SETUP.EXE
    26-NET4SWITCH\SETUP.EXE
    Kurulumlar bittikten sonra restart yapın.daha sonra verdiğim linkten indirdiğiniz rar içindeki otomatik kurulumlu; tanınmayan bazı driverlerin kurulumunu yapın.sistemi kendim kurarken daha önce driver yedekleme yapmıştım.tamamen cihazımızın driverleridir,sorunsuz kurabilirsiniz.otomatik kurulumu açtığınızda oradaki bütün seçeneklerin yanlarındaki çentikleri işaretleyin.kurulum anında size uyumsuzlukla ilgili uyarı çıkarsa yinede kurun.
    Daha sonra aygıt yöneticisinden ses video ve oyun denetleyici altındaki ses aygıtı nı sürücü güncelleme ile bilgisayarıma aldığınız driver cd kopyası içindeki audio klasörünü gösterin ve devam edin.ses cızırtı probleminizde bu şekilde hallolacaktır.
    Touchpad açıp kapama sorunu yaşamadım.umarım bu kurulumlar ile düzelir.kolay gelsin.
    not :formattan sonra virüs programı kurmadan bu işlemleri yaparsanız sorun yaşamazsınız.otomatik kurulumu norton sakıncalı bulup siliyor.(sistem driver yedekleri “driver Genius Professonal “ile alınmıştır.bugüne kadar 4 formatta sorun yaşamadım. Denemek size kalmış :) )
    http://rapidshare.com/files/421258603/D ... 8.rar.html

Sayfayı Paylaş