Asus X59SL serisi notebooklar. ( X59SL200DV , X59SL226DV )

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Model : Asus X59 X59SL200DVAsus X59 X59SL226DV
    Fiyatı : 1.099 $+KDV1.199 $+KDV
    İşlemci Tipi : Intel Core 2 DuoIntel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı : 2 Ghz2.26 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı : 1066 Mhz1066 Mhz
    İşlemci ön belleği : 3 MB3 MB
    İşlemci Modeli : P7350P8400
    Bellek Hızı : DDR2 667 MhzDDR2 667 Mhz
    Bellek miktarı : 2 GB3 GB
    Ekran boyutu : 15,4 inç15,4 inç
    Ekran Tipi : WXGAWXGA
    Ekran çözünürlüğü : 1280 x 800 px1280 x 800 px
    Ekran Kartı : ATI Mobility Radeon HD 3470ATI Mobility Radeon HD 3470
    Ekran Kartı Belleği : 256 MB256 MB
    Ekran Kartı tipi : Harici AtiHarici Ati
    İşletim sistemi : Windows Vista Home PremiumWindows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi : 250 GB250 GB
    Hdd Rpm : 5400 rpm5400 rpm
    Hdd tipi : SATASATA
    Optik sürücü tipi : DVD Yazıcı (Super Multi)DVD Yazıcı (Super Multi)
    Modem : 56 K56 K
    Ethernet : 10/100/1000 Mbps10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G/N802.11 A/B/G/N
    Bluetooth : Bluetooth V2.0+EDRBluetooth V2.0+EDR
    Diğer Bağlantılar : --
    DVI Çıkışı : --
    Kızılötesi : --
    HDMI Çıkışı : --
    IEEE 1394 : 11
    Kart girişi : 1 x Express Card1 x Express Card
    Monitör Çıkışı : 1 x VGA1 x VGA
    Ses Bağlantıları : 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    Tv-Out : 1 x S-Video 11 x S-Video 1
    USB : 44
    E-SATA : --
    Ses Kartı : Dahili ses kartıDahili ses kartı
    Hoparlör : Dahili hoparlörDahili hoparlör
    Touchpad : VarVar
    Klavye : Türkçe Q KlavyeTürkçe Q Klavye
    Kart okuyucu : 8-in-1 card reader8-in-1 card reader
    Kamera : 1.3 Megapiksel Web Kamerası1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu : --
    Pil : lityum-iyonlityum-iyon
    Ağırlık : 2.720 Kg2.720 Kg
    Garanti süresi : --
    Hediyeler : Çanta ve Optik MouseÇanta ve Optik Mouse

[​IMG][​IMG][​IMG]

2. x59sl

x59sl Yeni Üye

merhabalar;
    Asus X59 X59SL200DV ürününü aldım wireless özelliğini kontrol etmeden xp kurmayay karar verdim. kurulum sorunsuzdu. laptop sahibi vistaya geçmek istedi. tekrar eskisine yani vista home premiuma geçtik. verilen disketle ilgili tüm sürücüleri yükledik.şu anda "bu bilgisayarda yüklü ve yapılandırılmış bir kablusuz ağ bağdaştırıcısı yok" diye hata vermekte ne yapmak gerekir ? bir bilen olur a yardım ederse ne ala iyiki siteye üye olduk deriz tavsiye de ederiz iyi eğlenceler.

3. x59sl

x59sl Yeni Üye

başka bir arkadaşın sorusu da şu şekilde olmuş laptopu açıp içine bakmış wireless kartın markası modeli buymuş : Azurewave Ar5B91 kilitli bir konu var yukarıda teşekkürler

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Anladığım kadarı ile bilgisayarın ilk haline dönmek ve vista kullanmak istiyorsunuz.
    Eğer öyle ise bilgisayarı yeniden başlatın, asus logosunu gördüğünüzde f9 a basarak recovery menüsüne girin ve 2 partitionu da recovery ile eski haline getirin.
    Bilgisayar ilk günkü haline gelecektir.

5. RockandRage

RockandRage Yeni Üye

Merhabalar Yukardaki kilitli konuyu acan arkadas benim

Sorunuzun aynısını bende yasadım xp kurdum sonra tekrar vistaya dondum fakat asus f5sl cdleri standart oldugu için wireless surucusu yuklenmedi.Bende asusun sitesinden model olarak f5sl sectim xp vista için olan suruculeri indirdim dun gece aklıma geldi.Vistaya ve xpye soruncuzca kurdum.sırf denemek için tekrar format atıp xp kurdum. Asusun Sitesinde F5SL olarak secim yaparak N771 Olan drvierı indirin ve kurun ayrı ayrı xp ve vista indirdim kurdum ve calısıyor bilginize.

Saygılarla

6. RockandRage

RockandRage Yeni Üye

Birde Saka bey bir duzeltm yapmak istiyorum verdiginzi teknik ozelliklerde bir kac hata var

X59sl200 un İşlemcisi T7350 ve bildigim kadarı ile 2mb cache olması lazım

X59SL226 nın ise Ekran kartı 3470 ve ram i de 3gb

Saygılarla

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Bugün gold mağazasına gidip kontrol ettim.
    X59SL226 modelinin rami 3gb haklısınız.
    her iki modelin ekran kartıda 3470 imiş.
    X59sl200 ün İşlemcisi ise p7350 yani ilk yazdığımız doğru.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Teşekkürler. Sizin yorumunuza göre Asus x59sl serileri için wireless sürücüleri aşağıdadır.
    Asus x59sl windows vista wireless driver
    Asus x59sl windows Xp wireless driver

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus X59SL notebook windows xp kurulumu ve xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

10. clickonline

clickonline Yeni Üye

Bende wireless sorununu atheros.cz sitesinde bu başlık altında söylenen markaya göre çekip kurdum sorun yok kuramayanlar bu şekilde kurabilir. Yada bu linkten çekebilir. http://www.electronicfiles.net/files/9750/AsusWirelessX59SL.rar

Webcami göremeyenler baştan kursun xpyi önce atk driverı tanıtsın sonra makinayı komple kapatsın ve bir süre sonra tekrar açsın webcami görmeye başlıyor.

Hazırda bekletme sorunu olanlar

Aygıt Yöneticisinde Evrenler Seri Yol altındaki USB Kök Hublara çift tıklatıp Güç sekmesine gelerek oradaki tikleri kaldırsın.

Ayrıca bu ayar Mause ve USB modemler içinde yapılmalı..

11. chicco1907

chicco1907 Yeni Üye

Merhabalar öncelikle çok verimli bir site olduğunu düşünüyorum.kuranlara şimdiden teşekkürler.Benim pc de bi sorun var dahili webcam im de.Bilgisayarımda gözükmüyor, aygıt yöneticisinde gözüküyor ancak kullanamıyorum.Bilgisayarı yeni aldım sayılır.xp ye geçmek istedim ancak snr tekrar vistayı kurduğum da bu sorunla karşılaştım.Ne yapmam gerekir.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Bide sizce vistadan dewam mı etsem yoksa xp mi kursam nasıl daha rahat olur (fikir almak için yani).Şimdiden teşekkürler.Buarada bnm pc ASUS X59SL226DV....

12. chicco1907

chicco1907 Yeni Üye

Denedim hallettim teşekkür ederim.Ancak işim nedeniyle kullanmak zorunda olduğum programlar vistaya uyumlu değil xp ye geçmeyi düşünüyorum.Takılırsam yine yardım isterim sizden :) kolay gelsin tekrar teşekkür ederim...

13. clickonline

clickonline Yeni Üye

Tamam bekleriz ben yardımcı olurum sana çözdüm bu makinayı :)

14. chicco1907

chicco1907 Yeni Üye

merhaba kolay gelsin.Bendeki sorun şu ki ben xp ye geçmek istiyorum ve sitede anlattığınız gibi cd mi hazırladım.CD yi arkadaşımdan aldım service pack 3 yazıyo ona dediğiniz sata driver ı ekledim cd oluştu.Kuruluma başlamdan önce driverları indirirken ekran kartında sorun yasadım indirme hızı çok yavaş(diğerleri gayet hızlı iniyo).daha sonrada indirme hatası veriyor.hızı yaklaşık3-4kb gibi bi rakam bende asusun sitesinden indirdim xp için ancak xp64bit için olanda yoktu bende sadece xp için olanı indirdim sorun olur mu?Ayrıca buradaki vga driver la asustan indirdiğimin boyutu farklı acaba bi sorun çıkarmı yardım ederseniz çok sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

asua takinide indirebilirsiniz.

16. r1dwan

r1dwan Yeni Üye

"Mehaba,

ben yeni aldığım laptopu vistadan xp home edition a geçirdim asusun kendi sitesinden bütün driverlarını yükledim ancak aygıt yöneticisnden baktığımda bir tek ağ denetleyicisinde soru işareti gözüküyor.sanırım buna bağlı olarak da wireless çalımıyor.azurwave adlı driver ı da yükledim.karşıma ATHEROS CLIENT UTILITY diye bir program çıktı.bu programı açabiliyorum ama herhangi bir wireless taraması yapamıyorum.bulunan wireless a bağlanamıyorum.ayrıca wireless console u da yükledim ışıklı göstergelerde wireless ın açık oldugu da gösteriliyor.kablolu modemle network bağlantımda bir sorun yok sadece wireless ta sorun var.elimden geldiğince sorunumu açıklamaya çalıştım yardımlarınızı beklıyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum."
    konuyu yanlış yere açtığım için özür dileirm umarım burdan yardımcı olabilirsiniz.

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

xp sürücüleri için bu sayfada ikinci mesajda verdiğimiz sürücüleri dener misiniz?

18. clickonline

clickonline Yeni Üye

Wireless için uyan tek driver'ı bir önceki sayfada verdim okumadın sanırım.

http://www.electronicfiles.net/files/9750/AsusWirelessX59SL.rar

Bu driverı çek içindeki bir klasöre çıkart sonra o Aygıt Yöneticisindeki Ağ Denetleyicisi'ne sağ tıkla Sürücü Güncelleştir de Listeden yada belirli bir konumdan olanı işaretle ileri de gelen yerden gözat de ve o çektiğin dosyadan çıkarttığın dosyalrın olduğu klasörü göster Tamam de İleri de tamamdır.

19. chicco1907

chicco1907 Yeni Üye

Kolay gelsin.Xp yi kurdum driver larda tamam ancak aygıt yöneticisinde sarı ünlemli diğer aygıtların altında yine sarı ünşemli ağ denetleyicisi var internete giremiyorum sitede verilen wireless driver ı kurduğumdada yükleniyo ancak görünmüyor ağ bağlntılarım da sadece kablolu gözüküyo...Ağ denetleyicisiyle wireless arasında bi bağlantı mı var bilmiyorum.Ama bana bir an önce yerdımcı olursanız sevinirim...şimdiden teşekkürler...

Sayfayı Paylaş