Asus x52sa oyun performansı

Konu, 'Asus Notebook' kısmında RawLon tarafından paylaşıldı.

1. RawLon

RawLon Yeni Üye

Arkadaşlar asus x52sa vista home premium kullanıyorum.Ama nedense şu ana kadar çoğu oyunu yüksek grafik ayarlarında oynayabilmiş değilim.2.5 ghz t9300 işlemci,ati 2600 hd mobility radeon 512 mb ekran kartı,3 gb ram var.Fakat nfs underground oynarken bile 1024x768 ayarlarda açtığımda oyunda takılmalar meydana geliyor.Asus x52sa kullanan arkadaşlar warsa bana oyun performansları hakkında bilgi verebilirler mi?Bilgisayarımda donanımsal yada yazılımsal bi sorun mu war bilemiorum ama bu problem yüzünden servise gönderdim gelen yanıt ise full test ok sorun yok şeklindeydi.Ama nedense şüphede kalmış durumdayım.Neyse çok uzattım :) şimdiden teşekkürler... [imdat]

2. irresolute

irresolute Yeni Üye

yaklasık 1senedir bu bilgisayarı kullanıyorum ve sana şöyle bir yanıt verebilirim sorunla ilgili ne kadar dogru veya yeterli bir yanıt olur bilemem ancak bu laptopta yaşanan oyun performans sorunu kendi bilgisayar deneyimlerin dogrultusunda su nedenden oluyor

3gb ram var zaten bu 3gb ram'in 1gb tını vista götürüyor geriye kalıyor 2gb ekran kartı paylasımlı oldugu için ram'den yemeye baslıyor ve sonucta grafik ayarları yukseldikce senin de ram'in azalıyor zaten grafik dışında normal oyun performansı icinde ram gerektiğini dusunursek bu performans sorunu vista'nın ram yukunden kaynaklanıyor ekstradan ne kadar ram ekleyebilirsin bilemem ama benim dusunceme baglı kalırsak ram eklendiğinde bu performans sorununun ortadan biraz kalkması gerekiyor yada yine bu sitedeki http://www.notebook.gen.tr/asus-notebook-f4/asus-x52sa-notebook-x52sa250dv-t825.htmlbölümündeki yazılanları uygulayarak xp yükleyebilir ve biraz olsun ram den kazanıp daha iyi performans alabilirsin umarım yardımcı olmusumdur....

Sayfayı Paylaş