Asus X52SA Formatta Sorun!!!

Konu, 'Asus Notebook' kısmında Meeysut tarafından paylaşıldı.

1. Meeysut

Meeysut Yeni Üye

İyi Günler;

Asus X52SA notebook bilgisayara sahibim bilgisayarımın içindeki recovery bolumunde arıza oldugu için coken bilgisayarıma XP kurmak istedim fakat Raıd surucu olmadığı için onuda yapamadım.recovery Cd lerimide okulda ki ewde unuttugum icin belki duzelir diye F9 recovery deniyordum ki bilgisayarın fişinin takılı olmadığını farkettim ama recovery sırasında pili bitti ve yarım kaldı sonra cd lerimi arkadaslarıma yollattırdım fakat sımdı KOCAMAN ERROR yazısı veriyor araştırmalarım sonucu bunun elektrik kesintisi yuzunen oldugunu herhangi isletim sıstemı yukledıkten sonra recovery yapabılecegıme erıstım fakat nerde bulduysam olmadı bılgısayara baska bır ısletım sıstemı yuklyemıyorum her seferınde 0x80070057 Hatası veriyor. Ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim acil sekilde bilgisayarıma ihtiyacım var...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. Meeysut

Meeysut Yeni Üye

Saka verilen yerdeki adımları izlerken 6. adımda sorun cıktı bende "Açılan pencerede " AMD ACHI Compatible RAID Controller-x86 Platform" satırını seçin ve tamam'a basın."

Kısmı cıkmıyor dırek olarak
    http://img683.imageshack.us/i/adsz1312.png/

Bu ekrana gecıyor devam ederek denıyorum sonucu yazıcam ama bır terslık var gıbı sankı...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

amd yapmamanız lazım. Sizin notebookunuz intel çipsetli.

5. Meeysut

Meeysut Yeni Üye

Eyw Saka Saol normal Xp yi BIOS ayarlarını degistirerek mavi ekrana kadar getirdim ondan sonra recovery yapabildim fakat 2 diskide sildigim icin simdi dil ing nasil duzeltebilirim onceki formatlarımda dil sorardi bunda sormadan direk yukluyor iceriye gidiyor... [imdat]

Sayfayı Paylaş