ASUS W5Fe – Dünyanın İlk SideShow Notebook’u

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  ASUS W5Fe – Dünyanın İlk SideShow Notebook’u
  Yardımcı ekran kolaylığı ile Vista'nın tüm gücünü açığa çıkarın.

  Yenilikçi tasarımların lider üreticisi ASUS dünyanın ilk SideShow taşınabilir bilgisayarı olan W5Fe’yi tanıttı. Devrimsel nitelikte tasarım sunan W5Fe; 12" kompakt geniş ekranı, üst kapakta bulunan yardımcı ekranı ve SideShow özelliği sayesinde yüksek mobilite, hızlı ve kolay veri erişimi sunuyor.

  W5Fe, ödül kazanmış W5 serisi tasarımına ek olarak yeni görüntü teknolojilerini ve geliştirilmiş eğlence uygulamalarını da içeriyor. Yüksek çözünürlüklü 180 derece dönebilen kamerası ile kablosuz video haberleşmesini de mümkün kılıyor.  Bir Adım Önde Olun!
  Microsoft Vista işletim sisteminin kullanılmaya başlamasıyla taşınabilir bilgisayarlar günümüz bilgisayar alışkanlıklarını değiştirip geliştirecek daha güçlü işlem yeteneğine sahip oldular. Sideshow, tüm sistemi çalıştırmadan, ana işletim sisteminden bağımsız çalışan bir işletim sistemi. Gömülü flaş hafızası ( NAND ) sayesinde SideShow'a veri depolanabiliyor. Daha sonra kullanılmak istenilen veriler (yazı, resim , müzik...) gömülü flaş hafızasında saklanabiliyor. Dıştaki bu küçük sistem içteki ana sistemle çok iyi senkronize edilmiş durumda olduğundan kullanıcılar e-posta, takvim ve randevularını bu küçük sistem vasıtası ile inceleyebiliyorlar. Küçük sistemdeki veriler ana sistemin hızlı yenileme özelliği sayesinde kolayca yenilenebiliyor. Böylece işlemlerinizi bilgisayarınızın açılmasını beklemeden çok kısa bir süre içinde yapabiliyorsunuz.

  Kulanışlı Yardımcı Ekran
  W5Fe'nin yardımcı ekranı birçok bilgiyi ( randevular, telefon numaraları, adresler ve e-postalar ) incelemenizi sağlıyor. Yardımcı ekran; resim göstermeyi, müzik çalmayı ve küçük oyunları ( Solitaire ) oynamayı sağlıyor. Ayrıca SideShow mobil yön bulma cihazı gibi kullanılarak, haritada yönünüzü bulmanızda yardımcı olabiliyor.


  Teknik Özellikler
  Intel® Centrino® Duo Mobile Technology
  - Intel® Core™2 Duo İşlemci T7600/T7400/T7200/T5600/T5500
  - Mobile Intel® 945GM Express Çipset
  - Intel® PRO/Wireless 3945ABG Ağ Bağlantısı
  Genuine Windows® Vista
  - Genuine Windows® Vista Home Premium
  DDR2 533/667 MHz, up to 1536 MB
  12.1" WXGA Color Shine & Crystal Shine LCD, ASUS Splendid Video Intelligence Teknolojisi
  SATA 80/120/160 GB
  1.3M piksel web-kamera
  802.11a/b/g, Bluetooth®V2.0+EDR
  3x USB, 1x TV-Out, 1x Kart Okuyucu, 1x Express Kart, 1x VGA
  30.5 x 22 x 3.1cm, 1.7kg (3-cell pil)

  SideShow Yardımcı Ekranı
  Ekran: 2.8" QVGA TFT LCD
  Flash: 1G NAND Flash
   

  Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş