ASUS U Serisi MÜKEMMEL MAKİNALAR

Konu, 'Asus Notebook' kısmında FinansMania tarafından paylaşıldı.

1. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

İş odaklı Asus ‘ un Cebit 2009 Fuarında tanıttıgı U ve UX serisi notebooklar.

Bu yeni şık diziüstü notebooklar çağdaş tasarım ve tamamen ergonomik kullanım için üretilmiş. Bir LED arkadan aydınlatmalı ekran ve zarif parlak LCD kapağı çok şık duruyor.
    Asus U ve UX Serisi Notebook teknik özellikleri

ASUS U serisi Intel Core 2 Duo işlemci, yukarı 500 GB sabit disk ve NVIDIA GeForce G 105m ekran kartı 512MB Video RAM.15,6 inç ekran ve SRS gerçek ile Altec Lansing hoparlörler var surround ses sistemi bulunmakta. Bu UX serisi belki şu ana kadar üretilmiş notebooklar arasında en güzeli.

Taşınabilir bilgisayar serisine biraz çekici hava katmak amacıyla çıkartılan Lamborghini adlı model ASUS için yeterli olmamış gibi görünüyor. Şirketin en son duyurduğu dizüstü modelleri arasında yer alan U ve UX serileri özellikle incelikleriyle dikkat çekiyor.

Her iki model de aydınlatmalı “chiclet” klavyeye ve otomatik ayarlamalı arkadan aydınlatmalı LED ekrana sahip. U serisinde 15.6 inç’lik parlak LCD de bulunuyor. Bunun yanında Intel Core 2 Duo işlemci, NVIDIA GeForce G105M ekran kartı, 500 GB’a kadar sabit disk, SBS çevresel ses destekli Altec Lansing hoparlörler de U serisinde sunulanlar arasında. UX serisi ile ilgili yeterli bilgi olmasa da optik sürücü yuvalı bir model olduğunu biliyoruz. Basın bülteni çevirisini yazının devamında bulabilirsiniz.

Basın Bülteni - Google çevirisi

Işık ve Işık - New U ve UX Serisi Tanıtımı Notebook
    Notebook bu iki Çağdaş Stil ve zahmetsiz Bilgisayar-the-Go sağlayın Bir Intricately hazırlanmış Serisi

ASUS, yeni endüstriyel tasarım konusunda bir lider, bugün yeni U ve UX serisi, dizüstü bilgisayarların yeni bir dizi çağdaş tasarım ve kolay zerafet kutlamak sundu. Her biri bir başyapıt kadar gayet arzu, U ve UX Serisi sokaklara, kullanıcıların ‘duyu için zevk getiren modern bilgi alır ve bunları iş veya stilde oynamak sağlar.

Immaculate Tasarım için Kişi seçici
    ASUS U ve UX Serisi modern olan bu yüksek moda nefis tadı gelir ve en son trendler için de tasarım yaşanan karışıklıklar bir göz olan hiçbir uzlaşma kabul kişi için tasarlanmıştır. Hatırlatan Paris sokaklarında bir akşam hızlı yaklaşırken ile ASUS U ve UX Serisi ‘yeni’ kadar zekice, sadece karanlıkta türüne yeteneği olan kullanıcılara sunmayı değil chiclet ‘klavye ışıkları ışıklı kabul, ancak ince henüz parlaklık güven Ayrıca, yıldız kullanıcı yukarıdaki gökyüzü studded hatırlatıyor. Işık sensörü teknolojisi AI akıllıca ve daha sonra otomatik olarak ters ışık koşulları bile rahat bir bilgisayar deneyimi sağlamak için parlaklık veya LED arkadan aydınlatmalı ekran loşluk ayarlar çevre çevre aydınlatma koşullarını algılar. Bu özellikler yazımızı contoured şasi adorning, bulabilirsiniz zarif ve sofistike parlak LCD kapağı olarak shrouded ve kare bir kelebek kısıtlamak ve eğriliği esinlenerek tarafından desteklenmektedir.

UX Serisi - incelikle Slim Added hafiflik için
    Bu UX Serisi ‘çarpıcı ince profil Avant GARDE dizüstü tasarım bir impressively minimalist yaklaşımı ekler. Süre mat bir kontrast ve yorumlamak tamamlandıktan iki gelişmişliği ve cesaret bir anlamda sağlayan bir yuvası-optik disk sürücüsüne Şık profili korumak için, UX serisi yardımcı olur.

U Serisi - Delight Stil ve özünde
    Daha ayrıntılı bilgi için ‘ışıklı chiclet’ klavye, U Serisi tamamlamak için spor bir eşit ışıklı ve süre duyulara delighting aşamal kullanıcılar ‘parmak uçlarıyla yerini belirlemekte ışıkları tükenen bir iz gönderir Touchpad etkileşimli. Bu geniş çokluişlem ve verimlilik için kas sağlayan Intel ® Core ™ 2 Duo işlemci Powered by, U Serisi kadar 500GB için bir sabit disk sürücüsü olan, belgeler ve multimedya için yeterli depolama fazla veren donatılmıştır. Süre çok az güç kullanarak bir enerji verimli 15,6 inç arkadan aydınlatmalı ekran bir adanmış NVIDIA ® GeForce ® G 105m ile 512MB bellek ile desteklenmektedir LED sunumları ve eğlence için çarpıcı görsel performansı ile kullanıcılara sunmaktadır. Altec Lansing hoparlörler ile birlikte-SRS gerçek sahip olduğu yüksek tanımlı ses ve ince yapılı U Serisi sağlar surround ses gerçekten bir fırsat veya şehirde bir gece için tüm yönlü bir sanatçı.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

asus son zamanlarda çok ilginç ürünler yapıyor.
    deri notebook, bambu notebook, eee pc, eee klavye vb gibi.
    Ynei bir apple olma yolunda ilerliyorlar

3. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Birbirinden farklı epey notebook kullanma şansım oldu. Şu ana kadar kullandığım notebooklar ve araştırmalarım neticesinde Asus benim için 1 numaradır. ikiye Lenovo'yu üçe ise Acer ı koyarım. 4 e ise MSI derim. Bu notebooklar kadar güzel notebook markası yok. toshiba Sony bence hikaye. Sony zaten FP'den kaybediyor. (FP=Fiyat Performans)

4. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

U serisi makinalar boy göstermeye başladı vitrinlerde. Bimeks ve Vatan'da ayrıca Gold ve Hızlıal da gördüm bu makinaları.

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu modelleirn dışında 3-4 farklı seri daha var asus.com da. önümüzdeki günlerde onlarıda görmeye başlarız ülkemizde.

6. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Asus G serisinden mi bahsediyorsunuz? G51 vitrinlerde şu anda.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hayır u serisinde daha farklı modeller var.

8. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

U80 aldım bir tane, daha kurmadım kutusunda duruyor. Kutuyu açıp şöyle bir tasarımına baktım tek kelime ile mükemmel olmuş.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Tasarımlar çok güzel ama ulv işlemcilerin performansı biraz düşük gibi. sadece iş için kullanacaklarda sorun olmaz ama oyun oynayacaklara biraz yavaş gelebilir.

10. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Benim aldığım model u80 ve p8700 işlemcili olanı. Tam config şöyle;

şlemci Tipi Intel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı 2.53 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı 1066 Mhz
    İşlemci ön belleği 3 MB
    İşlemci Modeli P8700
    Bellek Hızı DDR2 800 Mhz
    Bellek miktarı 4 GB
    Ekran boyutu 14.1 inç
    Ekran Tipi WXGA (HD)
    Ekran çözünürlüğü 1366 x 768 px
    Grafik Kartı ATI HD4570
    Grafik Bellek 512 MB
    Grafik Kartı tipi Harici Nvidia
    İşletim sistemi Windows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi 320 GB
    Hdd Rpm 5400 rpm
    Hdd tipi SATA
    Optik sürücü tipi DVD Yazıcı (Super Multi)
    Modem -
    Ethernet 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth Bluetooth V2.1+EDR
    3G -
    Diğer Bağlantılar -
    DVI Çıkışı -
    Kızılötesi -
    HDMI Çıkışı 1
    IEEE 1394 -
    Kart girişi 1 x Express Card
    Monitör Çıkışı 1 x VGA
    Ses Bağlantıları 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    Tv-Out -
    USB 3
    E-SATA -
    Ses Kartı Dahili ses kartı
    Hoparlör Dahili hoparlör
    Touchpad Var
    Klavye Türkçe Q Klavye
    Kart okuyucu 7-in-1 card reader
    Kamera 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu -
    Pil lityum-iyon
    Genişlik 351 mm
    Derinlik 243 mm
    Yükseklik 26 mm
    Ağırlık 2.150 Kg
    Garanti süresi 2 yıl uluslar arası garanti
    Hediyeler Çanta ve Optik Mouse

11. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Benim aldığım model u80 ve p8700 işlemcili olanı. Tam config şöyle;

şlemci Tipi Intel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı 2.53 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı 1066 Mhz
    İşlemci ön belleği 3 MB
    İşlemci Modeli P8700
    Bellek Hızı DDR2 800 Mhz
    Bellek miktarı 4 GB
    Ekran boyutu 14.1 inç
    Ekran Tipi WXGA (HD)
    Ekran çözünürlüğü 1366 x 768 px
    Grafik Kartı ATI HD4570
    Grafik Bellek 512 MB
    Grafik Kartı tipi Harici ATI
    İşletim sistemi Windows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi 320 GB
    Hdd Rpm 5400 rpm
    Hdd tipi SATA
    Optik sürücü tipi DVD Yazıcı (Super Multi)
    Modem -
    Ethernet 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth Bluetooth V2.1+EDR
    3G -
    Diğer Bağlantılar -
    DVI Çıkışı -
    Kızılötesi -
    HDMI Çıkışı 1
    IEEE 1394 -
    Kart girişi 1 x Express Card
    Monitör Çıkışı 1 x VGA
    Ses Bağlantıları 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    Tv-Out -
    USB 3
    E-SATA -
    Ses Kartı Dahili ses kartı
    Hoparlör Dahili hoparlör
    Touchpad Var
    Klavye Türkçe Q Klavye
    Kart okuyucu 7-in-1 card reader
    Kamera 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu -
    Pil lityum-iyon
    Genişlik 351 mm
    Derinlik 243 mm
    Yükseklik 26 mm
    Ağırlık 2.150 Kg
    Garanti süresi 2 yıl uluslar arası garanti
    Hediyeler Çanta ve Optik Mouse

TEMSİLİ RESİMLER;

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

teşekkürler.

13. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Makinaya win7 yükledim ve kullanmaya başladım tek kelime ile bu makinayı asla ve asla ne satarım nede değişirim. Bugüne kadar 10 üzeri notebook kullandım ama bu makina evladiyelik olacak. Klavyesinde o kadar hızlı yazıyorum ki anlatamam. Tek kelime ile mükemmel görenler hayran kalıyor. Performansıda çok ama çok iyi. Tavsiye ediyorum. [bravo]

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

özelliklerine bakınca diğer marka ve modellere göre biraz pahalı duruyor ama sanırım malzeme ve tasarım ile bu farkı çıkarmış.

Sayfayı Paylaş