asus toucpadpad multimedia mod çalışmıyor.

Konu, 'Asus Notebook' kısmında serdengecdi48 tarafından paylaşıldı.

1. serdengecdi48

serdengecdi48 Yeni Üye

synaptics yüklü sürücüden de yükledim tekrar ama multimedya toucpad in sağ üst köşesindeki mode düğmesi bir türlü aktif hale gelmyor..

2. serdengecdi48

serdengecdi48 Yeni Üye

notebook modeli asus m50 vc lütfen bilen varsa yardım etsin..m50 vc vn vm serilerinin fotoğraflarına bakın multimedya touchpad var ama aktif hale getiremiyorum..sağ üst köşedeki mode yazısına hafifçe vurmak gerekiyormuş ama olmuyor synaptics de yüklü...

3. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Fn + F7 tuşu aktif mi?

HKEY_CURRENT_USER\Software\Synaptics\SynTP "DisableTouchPadIfMousePresent" değeri 0x00000000 (0)
    Birse, 0 olarak değiştirin.

4. serdengecdi48

serdengecdi48 Yeni Üye

atilla arkadaşım tuşlarla touch pedi çalıştırıp kapatabiliyorum Fn ile.zaten normalde touch pad çalışıyor ama üzerinde film izlerken ileri geri ses artırıp azaltma gibi multimedya fonksiyon tuşları var ınlar çalışmıyor.dual mod dedikleri.sizin bu yazdığınız HKEY diye başayan şeyi nerden bulcam.nerden gircem. ilginiz için gerçekten çok teşekkür ederim..

5. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Başlat> Denetim Masası> Fare (sağ klik) "Özellikler" gidin -> Aygıt Ayarları sekmesini tıklayın
    -> Ayarları tıklayın
    Açılan pencerenin sol tarafında Overview altındaki
    -> Tapping sekmesini yanındaki artıya dokunarak genişletin,
    - Tapping satırı altında görünen
    -> Tap Zones satırını seçin
    Sağ tarafta göreceğiniz,
    -> Enable Tap Zones yanındaki kutucuğu işaretleyin.
    Tamam.

6. serdengecdi48

serdengecdi48 Yeni Üye

attila kardeşim ALLAH senden razı olsun kafama takılıp duruyordu gerçekten çok ama çok teşekkür ederim işe yaradı..eyvallah kardeş.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

çok yerinde bir çözüm. Teşekkürler

8. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Bilgisayarla ilgili bir sıkıntımın çözümünü burada bulmuş ve üye olmuştum.
    Bilgisayar üreticileri, satıcıları, servisleri v.s. tarafından paraları alınıp sokağa terkedilmiş
    gibi gördüğüm için bilgisayar kullanıcılarını.., aramızda bilgi aktarımı/paylaşımı şart.

Böyle bir paylaşım ortamı oluşturup bunu sürdürdüğünüz için ben teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş