Asus Teknik servis adresi ve arızalı gönderimi hk

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Garanti süresi dolarsa ücretsiz tamir yapmayabilirler doğal olarak.
    Ankara ve istanbulda servis var.

2. ebrueftal

ebrueftal Yeni Üye

Ben asus k52JR222D laptop aldım aldıktan 2 ay sonra kendi kendine kapanmaya başladı. Servise yolladım anakart ile hdd değiştirildi dediler 25 gün sonra elime ulaştı. Açtım tam yarım saat sonra yine kapandı bu defada hiç açılmadı. Tekrar servise yolladım, gerekl
    i işlemleri yapmışsınız ama laptopta yine aynı sorun var bu yüzden yenisi talep ediyorum dedim. Bu isteğimin dikkata alınacagını hiç sanmıyorum asus destek e attığım maile saçma sapan cevap vermişler bana ilk servisteki işlemleri anlatıyolar sanki ben onları bilmiyorum. Asus aldığıma gerçekten pişman oldum ,orjinal windovs 7 home basıc te aldım yükledim. 1 ay anca kullandım. Sizce yenisi ile değiştirirlermi ne yapmam lazım ? [alala]

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Tekrar gönderin servise bence vakit kaybetmeden.

4. chessmania

chessmania Yeni Üye

laptobumu salı günü servise verdim bgn aldım mavi ekran hatası veriyordu laptoba driver kurup geri vermişler ben dedim abi bildiğim kadarıyla mavi ekran donanımsal yazılımla olmaz onlarda olur al dediler bende üstelemedim tamam dedim eve vardım laptobu açtım bir hevesle oyun açtım 2 dk sonra pat gitti laptop geri açtığımda g310m ekran kartı kaybolmuştu ve hiç bir şekilde geri kuramadım tam 6 saattir uğraşıyorum bu mu iyi servis anlayışı asus alacak arkadaşlarıma sakın diyorum ben bir hata yaptım siz yapmayın asustan uzak durun

5. horgh666

horgh666 Yeni Üye

ekranın alt tarafında ki asus yazısının olduğu çerçevenin tam ortasından sağ tarafındaki köşeye kadar bir açılma olmuş çercevede dokununca esnio. sizce neden olmuştur? Teknik servis halleder herhal dimi?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Görmeden yorum yapmak zor. bence servise göstermeyi deneyiniz.

7. horgh666

horgh666 Yeni Üye

anladım üstad evalla

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Servis bilgileri güncellenmiştir. İlk sayfaya bakınız.

9. drgn

drgn Yeni Üye

Servis tamir süresi 20 güne indi

bi de kafama takılan bişey servis benden izinsiz yedek parça istediğinde para talep edemez değil mi benim bidiğim bana sorması lazım para talep edecekse şüphelerimi giderin lütfen

emailime gelen mesaj ürününüz hdd arızalıdır ürün yedek parça beklemektedir şeklinde

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Size sormadan ücretli işlem yapmazlar.
    Diskin gelmesi uzun sürecekse zaten bekletmeden notebooku değiştirirler.
    Ya da bir üst kapasiteli disk verirler.

11. eduxy07

eduxy07 Yeni Üye

Merhaba.. Asus K53SV SX144D kullanıcısıyım ve şarj adaptörü bozuldu daha bilgisayarı alalı 2 ay anca oldu garantiye gönderdim. Bu parçayı kullanıcı hatası v.s deyip benim üstüme mi harcarlar yoksa gerekli hassasiyeti gösterip tamir yada yenisini gönderirler.. Ayrıca bunun için yaklaşık kaç gün beklerim..

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Vurup düşürüp kırmadıysanız garanti kapsamında çözerler bence.

13. eduxy07

eduxy07 Yeni Üye

Darbe v.s yoktu adaptörde. Bugün notebook elime ulaştı ve şarj adaptörü değiştirilmişti. Kısa süre içinde hallettiler tabi bu basit bi kusur daha ağır kusurlarda görmek lazım servisin performansını..

14. gizemli77

gizemli77 Yeni Üye

24.12.2009 17:55:57 düzenleme tarihli, BR 937706 Fatura seri no.luSinerji Bilgisayar Elektronik ve Sanal Mağazacılık Ltd. Şti. Selmanağa Mh. Şeyh Cami Sk. No: 35/3 Üsküdar/İSTANBUL yer adresli ve Boğaziçi Bilgisayar Ticaret ve Sanayi A.Ş. Cendere Yolu, no:26 34396 Ayazağa-Şişli / İSTANBUL yer adresi “Garanti Belgeli” Asus N61VN280BD C2D T9600 4GB 500 GB W7P http://www.sadecenotebook.com/ web adres siparişli 12 ay taksitli 2.368,00 TL'ye laptop almıştım. Arıza Bildirimi: ASUS A32-M50 L062066 Rating: +10.8V 4400 mAh, 48Wh Li-on Battery Pack bataryası arızalanmıştır. Laptobun batarya göstergesinde "Arızalı pili değiştirin" uyarısı almaktayım. Batarya laptopa takılı ve full dolu gösterirken iken laptop 2 dakika içerisinde şarjı bitirerek aniden kapanmaktadır.Tüm parçalarıyla birlikte 2 yıl servis ve ithalatçı garantili olup garantisi devam etmektedir. Şunu öğrenmek istiyorum. Garantisinin bitmesine henüz 2 ay gibi kısa bir süre kaldı. Bataryayı ASUS yetkili servisi değiştiriyor mu?

15. Ozkur

Ozkur Yeni Üye

Aslında burada sormam ne kadar doğru bilmiyorum ama yine de yeni başlık açmaktan kaçındım.

Yurtdışından -Kanada'dan- $500'a tablet pc alacağım (BestBuy'dan). Bunun Türkiye'de garanti kapsamına girip girmediğini biliyor musunuz?
    Samsung marka alacaktım fakat Avrupa'dan alınan ürünler için garanti hizmetinden yararlanabileceğimi söylediler (bir yıl süreyle) acaba Asus'ta bu işlem nasıl yürüyor biliyor musunuz?
    Son olarak teknokask'tan faydalanabiliyor muyum? Gerçi web sitelerine yazdım, cevapları gelince buraya da eklerim.

(Not: Alacağım tablet bu: http://www.bestbuy.ca/en-CA/product...spx?path=f3edf757669f54096ab5fbe2fefb3bd8en02 )

Ek olarak;
    İki ay önce asus teknik servisine gönderdiğim laptopun parçalarının büyük bir kısmı değişti ve üç gün sonra elime geçti şaşırtıcı bir biçimde. Son derece memnun kaldığımı söyleyebilirim teknik servise gönderecek arkadaşlar için.

16. Ozkur

Ozkur Yeni Üye

Bilgisayarımın garantisinin bitmesine bir ay kala bataryamı değiştirdi Asus.
    şarjı yarım saat falan gidiyordu şimdi gelen ilk bilgisayarı aldığım zamanki gibi (yaklaşık bir saat gidiyor).

17. vlkn60

vlkn60 Yeni Üye

Arkadaşkar asus laptop alalı 3 ay oldu adaptörü bozuldu.Adaptörü açıp tamir ettirsem laptop garanti kapsamından çıkarmı? Ayrıca Bu asus teknik servis çağrı merkezlerini nereye şikayet edebilirim?

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Neden adaptörü tamir ettiriyorsunuz ki.
    Asus'a notebook ile beraber gönderin ücretsiz değiştirirler zaten.

19. vlkn60

vlkn60 Yeni Üye

kargoyla giderken zarar gelir diye korkuyorum ve ne zaman gelceğide belli olmaz.

20. özge----

özge---- Yeni Üye

mrb.. benim laptopum da aşırı ısınma var ve ve ınt sayfası açılıyor fakat bi ikinci sekme acarkan kasıyo ve ınt algılanamadı dıyo ama ınternet var olarak gözüküyo çok yavaşladı ne yapabilirim..

Sayfayı Paylaş