Asus Recovery DVD hakkında

Konu, 'Asus Notebook' kısmında arslanserc tarafından paylaşıldı.

1. arslanserc

arslanserc Yeni Üye

İyi günler Asus M51SN kullanıcısıyım bugün uzun süre sistem yanıt vermeyince reset attım fakat Error Loading Operating System die hata mesajı almaya başladım sürekli ben de recovery dvd sini taktım önce bi loading windows files die bi ekran geldi bi kaç bişi yükledi sonra loading windows ekranı falan ondan sonra siyah bi ekran hard diskledi sürekli yanıor arada bi göz kırpıor yaklaşık bi saat sonra fare geldi ama hala ekran siyah özetle sorum şu bu recovery dvd si ne yapıyor ? C:\ sürücüsüne formak çekmiyordur inşallah çünkü orda benim yedeği olmayan bitirme tezim ve bitirme proje dosyalarım var :(

xp kurmayı denedim şimdi harddisk bulunamadı dio allahım kafayı yicem alt üstü bi reset attım ne var bunda ya bi resetle harddisk nereye gider

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

recovery yaptığınızda c diskine format atıp, sistem dosyalarını yeniden kurar. Ayrıca recovery işlemini diskler yerine bilgisayar açılırken f9 a basarak yapmanızı öneririm.

3. arslanserc

arslanserc Yeni Üye

sonunda sorunumu buldum harddiskte bi sürü bad sector oluşmuş bu yaşadığım olaydan sonra şimdi servise sadece harddiski mi götürsem olur mu hemen değiştirirler mi yoksa ayak direrler mi?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

parça olarak tamir yapmazlar. Bilgisayarın tamamını götürmeniz gerekir.

5. shadow_zone

shadow_zone Yeni Üye

harddis ki tanımamasını sebebi sata hrdddisk driverı kurdugun xp de mewcut deil
    asusu f3sv ye resimlixp kurulumunda saka bunu güzelce anlatmış bi bak istersen [bravo]

6. shadow_zone

shadow_zone Yeni Üye

harddis ki tanımamasını sebebi sata hrdddisk driverı kurdugun xp de mewcut deil
    asusu f3sv ye resimlixp kurulumunda saka bunu güzelce anlatmış bi bak istersen [bravo]

7. blkaradus

blkaradus Yeni Üye

ASUS RECOVERY

FORMAT

NOTEBOOK AÇILIR - F9'A BASILIR SÜREKLİ Bİ ŞEKİLDE - AÇILAN PENCERE KABUL EDİLİP -ÇIKAN EKRANDA 3 FARKLI TERCİH VARDIR 2. 'CİSİ TERCİH EDİLİR - BİTTİĞİNDE %'LİK DİLİM DOLDUĞUNDA FINISH DENİLİR VE - KENDİSİ OTOMATİK AÇILIP KAPANDIKTAN SONRA - DİLİM TÜRKÇEDİR - TÜRKÇE Q KLAVYE - TÜRKÇE - İLERİ- İLERİ - İLERİ :)

YAKLAŞIK YARIM SAATTE KURULUR

CD falan gerekmiyor F9 'la recovery yapmak isterseniz.

yine isterseniz CD ylede olur ancak orda uzun ve uğraştıra bilirr

açıldıktan sonra ESc'yle devam ediyorsunuz

8. xalul

xalul Yeni Üye

slm ya ben asus f3sc 2.2 ye dvd den recovery atiyorum.. yaklasık 2 saattir bisiyler kuruyor cd den.... 1-1.5 saat paso msdos dan bisiler kurdu.. simdi vista ekranı acıldı vista falan geldi.. ama cd rom dan hep bisiler kuruyomus gibi ses geliyor ve vista zaman imleci(ok yerine bu var hep) gozukuyor....... bu dogalmı... dier baslıkları okudum yarım saat diyolardı... artık neredeyse 2 saati gececek ama hala aynı lutfen cvp bekliyorum acil...

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

dvd yerine direk harddiskten recovery denediniz mi?

10. yetkin

yetkin Yeni Üye

saka bey bende asus f80 s var xp kurdum tekrar eski haline getirmek için recovery denedim f9 çelışmıyo.. dvd denedim 2 partitiona böl dedim tam recovery başlarken ekranda kocaman bi eror yazısı ve CANNOT SET TEMP PATH TO WORK IN yazıyo..bu dvd nin bi sorunu mu yada ne yapabilirim..herzaman olduğu gibi kesin bi çözümünüz olduğuna inanıyorum [bravo] şimdiden teşekkürler..

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Harddiskten f9 ile denediğinizde ne sorun alıyorsunuz?

12. yetkin

yetkin Yeni Üye

açılışta f9 çalışmıyo..işletim sistemim şu anda xp ya ondan olabilir mi

13. Ghaldszar

Ghaldszar Yeni Üye

Ben de saatlerdir recovery işi ile kafayı kırmış durumdayım da burda görünce sorma gereği duydum.
    Neden ikinci seceneği seciyoruz. 2. Secenegi secince tüm HD' yi silmiyor mu?
    Ben sadece C partitionundakileri silsin diye ilk seceneği seciyorum ama silme yapmıyor sistemi eski sistemin üzerine yüklüyor sadece.
    Format atıp sıfır kurulum yapması ama ikinci partitiondaki yedekleri ellemeden yapması için ne yapmak lazım.

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bence doğrusunu yapıyorsunuz. Diski tek parça haline getirmek mantıklı değil sadece c yi yapmak yeterli. Ama gene de d diskindeki verileri başka bir yere yedek almakta fayda var.

Sayfayı Paylaş