Asus notebookunuz için doğru web kamera sürücüsünü bulma

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. nera

nera Yeni Üye

Selamlar, geçen hafta Asus K53TK laptop aldım, dün skype ile görüşme yapmak istedim fakat webcamdeki görüntüm yeşil parlak renkteydi, driverı güncelledim, kamera ayarlarına da baktım ama bir sonuç alamadım, kamera bozuk olabilirmi ? teşekkürler...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Verilerinizi yedek alıp, f9 ile recoveyr yapın. Sorun devam ederse servise başvurun.

3. daredevil602

daredevil602 Yeni Üye

iyi günler.asus n61jq kullanıcısıyım.uzun zamandır web camı kullanmıyordum.geçenlerde kullanayım dedim The Camera is used by another program uyarısı verdi.daha sonra format attım hiç birşey yüklemeden açayım dedim ancak yine aynı sorunu verdi.sürücüsünü arayıp bulayım dedim onuda yapamadım.bir yardım ederseniz sevinirim.işletim sistemim windows7 64bit.aygıt kimliği aşağıdaki 2si olarak görünüyor.

USB\VID_13D3&PID_5122&REV_0202&MI_00
    USB\VID_13D3&PID_5122&MI_00

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

5. turk110

turk110 Yeni Üye

chat sıtelerıne gırdığımde kameram ters cıkıyor. pıd numarası PID_5702 bunu da buldum ama nasıl duzeltecem yapamadım. lutfen yardımcı olun. netbook olduu ıcın farklı galıba. konuyada baktım forumda ama anlamadım

6. derya1989

derya1989 Yeni Üye

BENIM SÜRÜCÜ 6.1.7601.17514 VE PID_B23B AMA IKISINI DE ARATTIĞIMDA BULAMIYORUM DRIVERLERDA YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

8. burczee

burczee Yeni Üye

lütfen bana da yardımcı olunuz. ben kendi kamerasını kullanamıyrm bu özürlü bilg.. baktım aygıt yöneticisinden ama hiç rakam ve sayılar çıkmadı.. kıracam bil o olucak :/

9. burczee

burczee Yeni Üye

ltf bana da yardımcı olur musunuz. kıracam yakında bu özürlü bilg. aaygıt yöneticiinden baktı ama hiç sayılar rakamlar çıkmadıı. bil kendi kamerası açılmıyor hiçbirşekildee

10. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

11. ismailket

ismailket Yeni Üye

çok iyi bilgiler teşekkürler gerçekten işe yaradı [alkis]

12. canercan180

canercan180 Yeni Üye

Saka bey;

asus n53sv laptopum var pıd_1718 ama kameramın sürücüsünü bir türlü bulamıyorum. yardımcı olurmusunuz?

13. canercan180

canercan180 Yeni Üye

fn+v den lifeframe açılıyor fakat kamera ışığı yanmıyor yani ekran siyah...işletim sistemim win 7 aygıt yöneticimde is sürücüyü güncelle diyorum sürücünüz zaten güncel diyor bunun sebebi nedir kameram çalışmıyoryardımcı olursanız sevinirim

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

oradaki sürücüyü güncelle çalışsaydı hayat çok güzel olurdu :)

biraz daha detay verseniz daha iyi olur.
    Bilgisayarınıza recovery yapıp orjinal haline döndünüz mü?
    işletim sisteminiz nedir? vb gibi

15. canercan180

canercan180 Yeni Üye

SAKA BEY;

ASUS N53SV WİNDOWS 7 64 BİT LAPTOPUM VAR PID NUMARASI PID_1718 NELER NELER YAPTIM DÜZELMİYOR. LİFE FRAME Yİ KALDIRDIM KURDUM SONRA DİĞER ASUS VİRTUAL KAMERA YI TEKRAR KURDUM SONRA DEDİĞİNİZ SİTEDE ASUSUSUN SİTESİNE GİİRP GÜNCEL KAMERA SÜRÜMLERİNİ KURDUM OLMADI. VİRÜS PROGRAMI ESSENTİAL ONU KALDIRDIM Bİ ARA FN+V İLE AÇTIM GÖRÜNTÜ GELDİ SONRA YİNE GELMEDİ FALAN VİRÜS PROGRAMINI TEKRAR KURDUM SONRA Bİ AÇILDI GÖRÜNTÜ 10 DK SONRA DENEDİM YİNE AÇILMADI Bİ SAĞLIKSIZLIK VAR SİSTEM GERİ YÜKLEME FALAN YAPTIM YİNE AYNI. ANLAYAMADIM GİTTİ BEN BU İŞİ

16. cenk sorgun

cenk sorgun Yeni Üye

USB\VID_13D3&PID_5130&MI_00\7&4D0E7EF&0&0000 benım kameranın sürümü bu dur camera ters gösteriyor yardımcı olur musunuz.

17. EtiPuF

EtiPuF Yeni Üye

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Notebook kamerasının ters göstermesi sorunu çözümü
    Notebookunuz için güncel kamera sürücüsünü indirin. İçindeki .inf uzantılı dosyayı notepad ile açın, ctrl F ile flip kelimesini aratın.
    Şöyle bir satır göreceksiniz.
    "HKR,DefaultSettings,Flip,0x00010001,0 - and - HKR,Settings,Flip,0x00010001,0".

En sondaki 0 ı 1 ile değiştirin. Eğer 1 ise 0 ile değiştirin.
    Dosyayı kaydedip çıkın aygıt yöneticisinden sürücüyü güncelle deyip bu dosyayı gösterin.
    Bilgisayarı yeniden başlatın.

Sayfayı Paylaş