Asus notebookunuz için doğru web kamera sürücüsünü bulma

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. mehmetyt

mehmetyt Yeni Üye

saka bey teşekkür ederim ama sitelerde genelde acer aspire bilgisayarların drıverları var ama asus olanları bulamadım biraz acemiyim bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olurum :)

2. ettu

ettu Yeni Üye

3. mehmetyt

mehmetyt Yeni Üye

arkadaşlar ben bu işi anlamadım recovery yaptıktan sonra bütün driverları bana verilen orjinal dvd den yükledim. ancak aygıt yöneticisinde görüntüleme aygıtlarında usb camera olarak görünüyor. orjinal driverlarında yüklemeye kalktıgımda önce sürücüyü kurmak istiyor USB2.0 UVC VGA/1.3M/2.0M Webcam musunuz diyor sonra evet tıklıyorum sonra hata sarı ünlem işareti ve USB2.0 UVC VGA/1.3M/2.0M Webcam uyarısını alıyorum bunun nedeni nedir acaba farklı pıd den mı kaynaklanıyor

4. mehmetyt

mehmetyt Yeni Üye

saka ve ettu arkadaslarim uygun driveri zorlada olsa buldum.aygit yoneticisinde aygit goruyorum ve duzgun calisiyor ibareside var ancak lifefrme programini acinca yine kamera baska program tarafindan kullaniliyor uyarisi aliyorum bu konuda yorumlarinizi bekliyorum.

5. makreall

makreall Yeni Üye

Arkadaşlar asus k53jr serili laptop aldım xp ye çevirdim wireless sorunu çıktı onu hallettim şimdi sadece camera sorunu var ters gösteriyor bilgisayarını xp ye dönüştürüp bu camera sorununu çözen arkadaş varsa lütfen yardım etsin zor durumdayım

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk mesajda ters kamera sorunun çözümü vardı, denediniz mi?

7. siyahus

siyahus Yeni Üye

Selamlar , Bu konuyu tümden okudum.
    Notebook: Asus F3Sg
    işletim sistemi : windows 7 ultimate
    kamera kodu : USB\VID_0C45&PID_62C0&MI_00

Orjinalde vista kuruluydu. Windows 7 kurdum. Başta kamerayı gördü skype veya msnde kamerayı kontrol ederken görüntü vardı ancak görüntülü konuşma açınca kamerayı göstermiyor ve başka bir program tarasından kullanılıyor mesajı veriyordu. usb 2.0 web cam diye grüyordu ve hiç kullanadım. Asus supporttan indirmek istediğimde 62C0 için driver bulamadım. İnternetten 5-6 tane indirdim ancak hiç biri çalışmadı. Driverları siliyorum baştan usb 2.0 olarak buluyor ancak sadece siyah ekran var . Yeşil ışığıda yanmıyor. AmCap indirdim belki onda çalışır diye ,oda olmadı . Asus virtual camera indirdim tık yok. Sonra bunu kaldırdım. Gene değişen bir şey yok. Nefret ettim 1 haftadır bi kamera kuramadım . Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer. Teşekkürler.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Windows vista sürücülerini elle göstererek kurmayı denediniz mi?

9. siyahus

siyahus Yeni Üye

Eski vista windows dizinini silmemiştim. Windows/system altındaki driverları gösterdim. "Sürücünüz güncel" diyerek kurmadı.

10. siyahus

siyahus Yeni Üye

Sanırım windows7 driverını bulamayacağım bu cameranın. İlla dandik vistayı kullanmaz zorunda olmak zor geliyor.

11. siyahus

siyahus Yeni Üye

Yardım edebilecek , windows 7 için doğru driverları gösterebilecek biri yok mu acep ?

12. Sinircell

Sinircell Yeni Üye

Asus N61 JA model laptop sahibiyim. Kutu içerisinden çıkan driver cd si ile recovery cdlerimi kaybettim. İnternetten indirdiğim driverlar sonucunda camerayı bir türlü çalıştıramadım. Msn messenger da ayarlara girdiğimde sürekli aygıt bi bulunuyor bir bulunamıyor bu işlem de çok hızlı bir şekilde oluyor.
    USB\VID_13D3&PID_5122&MI_00
    USB\VID_13D3&PID_5122&REV_0202&MI_00

kodu ile birlikte bir tane daha kod var. driver uninstall ettiğimde otomatik kendisi tekrar aynı driver ı kuruyor. asusun internet sitesindeki bütün driverları denedim bir türlü olmadı. Yardım edebilirseniz sevirim.

13. benhur57

benhur57 Yeni Üye

Merhabalar, benimde kamera sorunum var. Notebook'u aldığımızdan beri webcam'ını hiç kullanmamıştık fakat ilk defa kullanayım derken çok ilginç, kamera yok yani PC'de hiç yok. Bilgisayarımda, Aygıt Yöneticisinde yok arama yaptığımdada çıkmıyor fakat Program Ekle ve Kaldır listesinde ( USB 2.0 UVC VGA Web Cam) diye yüklü olarak gözüküyor ama kanımca sürücüsü yüklenmemiş olmalı ki gözükmüyor ve haliyle Win.Live Messengerde camerayı başlatalım derken cameranız yüklü değil ibaresi yazıyor. Buradaki çözümleri okudum bana hiç uymadı zira; Asus Web Sitesinden girdiğimde buradada anlatıldığı gibi üç farklı versiyon Driver görülüyor ben buınlardan hangisini neye göre seçmeliyim? Zira PIN Code bilgisine hiç ulaşamıyorum Aygıt Yöneticisinde olmadığı için. PC Bilgilerim aşağıda bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim zira sabahtan beridir bununla uğraşıyorum içinden çıkamadım. Saygılar.
    ASUS K52JT NOTEBOOK
    wİNDOWS 7 PREMİER 64 Bit

14. benhur57

benhur57 Yeni Üye

Sayın Arkadaşlar,yukarıda bahsettiğim Notebook'un aynı özelliklerinden kullanan arkadaşımız varsa ve webcam normal çalışıyorsa bana bu kameranın pin cod'larını bir zahmet verebilirmi acaba? Zira benim Aygıt Yöneticisinde yok! gözükmüyor o yüzden kod numarasını bulamadığım için uygun sürücüyü indirip kuramadım. Sistemimi tekrar yazayım;
    ASUS K52JT-SX148V
    WINDOWS 7 PREMIUM 64 BIT
    Aygıt yöneticisini açmak için;
    Bilgisayarım>sağ tık>Yönet>Aygıt Yöneticisi>USB 2.0 UVC VGA WebCam diye yazar.

15. noyanvurgun

noyanvurgun Yeni Üye

arkadaşım seninle aynı model laptopu kullanan kişinin web cam pid kodu farklı olabiliyor. konuyu dikkatle okursan asus'un aynı model laptopta 3 farklı model kamera üreticisiyle çalıştığını anlarsın. sana tavsiyem ya iyi bir bilgisayarcıya götürüp şansını denemesine izin ver ya da servise gönder. saygılarımla...

16. cevat69

cevat69 Yeni Üye

aradığım sürücüyü buldum ama bunu nasıl yükliycem

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Eğer setup.exe yoksa elle kurulum gerekiyor.
    Aygıt yöneticisinde kameraya sağ tık, sürücüyü güncelle deyip sürücüyü açtığınız klasörü gösterin.

18. heartless42

heartless42 Yeni Üye

merhaba...
    asus f3sg modelini kullanıyorum kameramı acamıyorum. indirdigim driver leri kabul etmiyor yardımcı olun lütfen cok acil...

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

aygıt yöneticisinde kurulmayan aygıt var mı?
    O aygıtın pid kodları nedir?
    İşletim sisteminiz nedir?

Sayfayı Paylaş