Asus notebookunuz için doğru web kamera sürücüsünü bulma

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. Jabbawockeez

Jabbawockeez Yeni Üye

Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı sitedeki yolları izleyerek günlerce uğraştım ama olmadı en sonunda pc mühendisliği okuyan bi arkadaşıma danıştım ve bana bi driver yolladı asusx64vg 280dv var ondada ben o driver i yükledim sorunum çözüldü. muhtemelen asuslarda çözüyor bu sorunu istersenin msn adresimi veriyim isteyene yollarım nasıl bi duygu olduğunu çok iyi biliyorum çünkü :D

2. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Yükleyip linkini paylaşmanız daha doğru olur..

3. Jabbawockeez

Jabbawockeez Yeni Üye

4. kureiarz

kureiarz Yeni Üye

saka kardeşim asus f5rl ye win 7 kurdum. fakat kamerayı halledemedim.kamerayı aygıt yöneticisinde bulamıyorum. bilgisayar kamerayı görmüyor. daha önceki sayfalara baktım bu sorunla bi kaç kişi daha karşılaşmış fakat kimse çözüm önermemiş. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim..

5. exelance911

exelance911 Yeni Üye

Hocam aynı kamera sorunu bendede var.Asus n61 ja makinam. kameram bir türlü ne msn de nede başka yerde açılmıyor.format attığımda ise kamera hiç yokmuş gibi ama aygıt yöneticisinde tüm driver ları tanımış görünüyor.recovery ile kendi yüklemesine getiriğimde ise this kamera is used another proğram yazısı geliyor.USB\VID_13D3&PID_5122&REV_0202&MI_00 yardımcı olabilirseniz çok memnun olacağım.teşekkürler

6. Batıkan Doğan

Batıkan Doğan Yeni Üye

Asus'un Virtual Camera yazılımı kuruluysa kaldırıp dener misin. Belki kamerayı arka planda meşgul ediyordur.

7. yunusberk

yunusberk Yeni Üye

arkadaşlar bende k52jc asus laptop var..kamera format sonrasında ters oldu...ilk aldıgımda çalısıyordu.2-3 format yedi olmadı.driverlarını kurdum ama olmadı pıd numarasınıda bulamadım siteden USB\VID_04F2&PID_B1E5&REV_2069&MI_00 numaralı sürücü yok..windowsum windows 7 profesional 64 bit...berkzenginpeduk@hotmail.com adresinden bana ulasırmısınız rica edersem.
    teşekkürler.

8. ricardo32

ricardo32 Yeni Üye

hocam aynı sorun baya kişide var nasıl işbu ya benım de windows 7 yuklu ve yenı aldım daha pc yı camda ters goruntu oluyor..sorunu nasıl çözebiliriz acaba..model k52jt :(

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İlk mesajda sürücü ile ilgili ayar var.

10. ettu

ettu Yeni Üye

Bende 2 hafta önce Asus K52JC-Ex392R aldım. Win7 Home basic 64 bit sorunsuz yükledim. Tüm sürücüler 2 driver hariç sorunsuz çalışıyordu. XP'ye alıştığım için XP Proyu sorunsuz yükledim.
    Webcam ters gösteriyor
    1-Aygıt yöneticisi-Görüntü aygıtlarında:USB Video Aygıt olarak tanımlı ama webcamda görüntü test çıkıyor.
    Win7'de Görüntüleme aygıtlarında: ise USB2.0 0.3M UVC görünüyordu. 8 tane driver indirdim, hiçbirinde XP uyumlu bir driver bulamadım. Webcam hala ters gösteriyor.
    Çözüm bulabilen paylaşırsa çok memnun olurum.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk mesajda ters gösterme sorununun çözümüde var.
    dikkatli okuyunuz

12. ettu

ettu Yeni Üye

saka
    ilk sayfaya da defalarca baktım. Bendeki sürücü Chicony (Sonic260) 0.0.19
    Win7 64 bitte Usb 2.0 Vga Uvc Webcam olarak kurulu.
    Kameranın pin kodu:Usb\Vid_04f2&pid_b1e5 Netten defalarca aradım ama bulamadım. Tek amacım XP Proyu kullanmak.
    Ters kamera sorunum çözülürse, verdiğim tüm emekler boşuna gitmemiş olacak.
    Benim Laptop: Asus K52JC-ex392R

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şu an xp kurulumu, kamera çalışıyor mu?
    Ters gösterme hangi işletim sisteminde oluyor.

14. ettu

ettu Yeni Üye

saka
    Webcamın görüntüyü ters gösterme olayı XP Pro Türkçe 32bitte. Webcam, XP'de "USB Video Aygıt" olarak görünüyor. Görüntü çok net ama ters. Tüm driverleri buradan yükledim. Webcamın aygıt kimliği:USB\VID_04F2&PID_B1E5
    DriverPack Solution Full Version ile sürücüleri güncelleştirdim. Sadece PCI Basit işlem denetleyicisi sürücüsünü buldu. Ama webcamı bulamadı.

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

webcam gösteriyor ama ters ile sürücüsünü aygıt yöneticisindne sürücü bilgilerindne bulabilirsiniz.
    Buradaki inf dosyasında dediğimiz değişiklikleri yapmayı denediniz mi? (ilk sayfadaki ters gösterme sorunu çözümü)

16. ettu

ettu Yeni Üye

Defalarca bir çok sürücüdeki *.inf dosyasında değişiklik yaptım ama hiçbirinde olumlu sonuç alamadım.
    Webcamin adres kimliği:USB\VID_04F2&B1E5& Bulduğum sürücülerdeki *.inf dosyaların içeriğinde USB\VID_04F2&B1E5& adresin olduğu sürücüyü nette çok aramama rağmen bulamadım.

17. ApoLee007

ApoLee007 Yeni Üye

USB\Vid_13d3&Pid_5130&Rev_1211&MI_00

XP Driveri lazım kamera driveri tanıyor ama görüntü ters saatlerdir arıyorum bulamadım lütfen yardım cı olun

Notebook Model Asus P50IJ -SX177D

18. ettu

ettu Yeni Üye

Riva arkadaşın sayesinde kamera sorunumu çözdüm. Senin için uplaud ettim.

http://www.myupload.dk/showfile/790657c59a4.zip/

19. mehmetyt

mehmetyt Yeni Üye

arkadaşlar benim asus marka f81se model laptopumun daha geçen güne kadar çalışan webcamının çalışmadıgını farkettim.lifeframe programını açınca daha önce not device .... gerisini hatırlayamadım böyle bir uyarı veriyordu şimdi the camera is used by another program diye bir uyarı aldım.ondan sonra ne yaptıysam kamerayı kullanamadım sonra format attım daha sonra driverları baktıgımda USB\VID_0C45&PID_62C0&MI_00 ait bir driver bulamadım lütfen arkadaşlar bana yardım edin ??
    vista 32 bit işletim sistemim.

20. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şu arama epeyce sürücü buluyor.
    http://www.google.com.tr/search?q=PID_6 ... tr___TR419

Sayfayı Paylaş