Asus notebookumun recovery bölümü silindi.

Konu, 'Asus Notebook' kısmında pharaoh157 tarafından paylaşıldı.

1. pharaoh157

pharaoh157 Yeni Üye

diskteki 6 gblık recovery partı yanlışlıkla sildim neyapmam gerekiyor servise göndermeden halletmenin bir yolu yokmudur yüklemsem geri birşey olurmu lütfen yardımcı olun ??

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Recovery silindiyse yapacağınız pek birşey yok malesef. Başka bir bilgisayardan kopyalamak vista lisansı devreye girdiğinden hem yasal değil hem de neredeyse imkansız. Siz iyisimi verilen dvd leri kaybetmeyin.

Acronis gibi yazılımlarla da sistem yedeği alabilirsiniz. nasıl yapılacağını resimli olarak yazılım bölümünde anlatmıştık.

3. pharaoh157

pharaoh157 Yeni Üye

cvp için çok teşekkürler peki bu recovery bölümü tam olarak ne işe yarar ben yine normal recovery cdim olduğu sürece vista kurabilirmiyim

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Recovery bölümü ile recovery cd mantık oalrak aynı işi yapar.
    Diskte olması daha pratiktir.

recovery için kısaca Bilgisayarı ilk aldığınız günkü duruma getirmektir diyebiliriz.

Mesela ben xp kurup acronis ile yedek alıyorum. daha sonra gene acronisle recovery yapıyorum.

5. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

Peki normalde vistalı ürüne xp kuracağımızda ghostla imageni alıp tekrar aynı şekilde recover noktası oluşturabiliyoruz değil mi? D deki bilgisayarın kendi recover bölümü bundan etkilenir mi?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ne demek istediğinizi anlayamadım. Ama acronis ya da ghost ile herhangi bir diskin tüm yedeğini alabilirsiniz. Gizli olan recovery bölümü bundan etkilenmez.

Sayfayı Paylaş