Asus notebooklarda recovery işlemi

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. igi_igi

igi_igi Yeni Üye

merhaba arkadaşlar ben recovery bölümünü yanlışlıkla sildim tekrar yükleyebilme gibi bi şansım warmı acaba?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

asus servisinde yüklüyorlar. bir şekilde başka bir notebooktan yedek bulabilirseniz sizinde yapabilmeniz lazım ama nasıl olacağı hk fikrim yok.

3. everestf3

everestf3 Yeni Üye

asus f3sv 240dr'de recovery partition kullanarak tüm diske iki bölümlü recovery yapmak mbr'yi tekrar yazar mı? eski toshiba l10-102'de yazıyordu. asus'a pardus 2007 kurdum, recovery kullanarak format çekersem pardus silinir ve mbr tekrar yazılılır mı?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bildiğim ve denediğim kadarı ile c ve d diskinde ne varsa uçuyor ve ilk günkü haline geitiryor. Yani pardustan eser kalmaması lazım.

5. everestf3

everestf3 Yeni Üye

easybcd ile mbr yi ilk haline çevirdim. sonra easeus partition manager ile linux kurulu olan partitionu silip d sürücüsüne ekledim. daha sonra recovery yaptım. bir iki problem dışında şu anda gayet iyi çalışıyor.

6. snoki

snoki Yeni Üye

Merhabalar,

Benim F3SV 24odr asus dizüstü bilgisayarım var,ekran kartındaki problemden dolayı servise göndermiştim ve anakart değişmiş olarak geldi.Fakat daha sonrasın da bende bulunan Recovery Dvd'si ile format atmaya çalıştığımda silme işleminin başlayacağı sırada " Cannot load imagex 0 from src WIM file hemen altında da tam ekranı kaplayan bir E R R O R yazısı çıkıyor. Sistemi sabit diskten kurduğum zaman F9 ile recovery ile kurduğumda tam yönetim izni kazandıramıyorum bilgisayara ( bazı oyunları kurarken hata veriyor, ( NFS UNDERCOVER ) ) Tekrar Dvd'den format işlemini gerçekleştirebilmem için yapabileceğim bir yöntem,çözüm vb. bir teknik/yöntem varmı acaba.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

7. slayze

slayze Yeni Üye

bende de aynı sorun var vista basic yüklü asus x80l laptopa xp yükledim tekrar vistaya dönmek istediğimde hatalar oluşuyor sorum şu aynı marka ve modelden arkadaşımda var acaba nasıl hard diski kopyalayabilirim yada nasıl çözüm bulabilirim acil yardım yütfen(sanırım recovry bölümü sildim bende)

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

elinizdeki recovery dvd leri ile de ilk haline geri dönebilirsiniz.

9. slayze

slayze Yeni Üye

[quoteelinizdeki recovery dvd leri ile de ilk haline geri dönebilirsiniz. ][/quote]

cd ler ile yüklemede sorunlar çıkıyor mesala driver cd lerini yüklerken "couldn't find ntldr file " diyor driver cd si sürekli dönüp duruyor takılıyor yükleme belli bi noktadan sonra duruyor. onun için bana hard disk nasıl kopyalanır anlatırsanız am acil yütfen arkadaşımda aynı mark ,model var ama sattı yarın verecek bidaha bu imkanıda bulamayabilirim
    .

10. yurdakadim

yurdakadim Yeni Üye

hocam benim sorum şu:
    benim xp yüklü laptopum var. yeni bitane daha alıcam. ama aldığım vista yüklü olacak. ben istiyorum ki önceki laptopta yüklü olan orjinal xp mi yenisine yükleyim onu kullanayım. eski laptoptaki xp yi cd ya da dvd ye alıp yenisine kurma imkanı var mı? varsa nasıl yapılır? tesekkurler

11. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

Tam olarak recovery olmasada vistanın disk yönetimi bölümüyle 80 gb olan c yi 50 gb düşürmek için birimi küçült seçeneğini kullanıyorum fakat ERİŞİM ENGELLENDİ uyarısını alıyorum. Yönetici hesabıyla girmeme karşın aynı hatayı alıyorum sebebi ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim. <Teşekkürler...

12. ahmetcal

ahmetcal Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar. Benim şöle bir sorunum var.

Dün bilgisayarımda Vista ve XP kurulu idi (Asus F3SG240DV) ben vistadan sıkıldığım için bilgisayara format attım Ardından tekrar Xp kurdum fakat Xp ile yetinmeyip üzerine Linux Ubuntu kurdum. Buraya kadar bir problem yok. Bide FEDORAyi merak ediyodum onuda kurayım dedim kurarken diğer işletim sistemleri other operating systems diye görüyordu format menüsünde onu sildim XPyi, Ubuntuyu vede Vista Recoveryi gösterdim. Kurulum sorunsuz bitti... Ardından Fedora çok güzel çalıştı kapattım Ubuntuyu denedim çalışmadı, Ardından VistaRecovery çalışıomu diye bi bakayım dedim önce normal bir şekilde açıldı...Sonra Bütün ekranı kaplayacak büyüklükte kırmızı ERROR yazısı iler karşılaştım. Reset attım bilgisayara bide XPyi açayım dedim XP sorunsuz çalıştı. Kapatınca xp'yi recoverye F9 ile girmeyi deneyeyim dedim işte burda iş göçtü. Linuxun Group> ekranı açıldı. Tabi Linux kullanıcısı olmadığım için bişe yapamadım belki Help ile bişey anlarım diye düşündüm ama sonuç yok. Şimdi Elimde bişey kalmadı sadece bilgisayarı açtığımda Dos benzeri Grup> geliyor. Sonra tekrar XP ile format attım ardından Ubuntu kurdum. Bu sefer 2si sorunsuz kuruldu çalışıyor. Fakat VistaRecoverye erişemiyorum vede XP açtığım zaman C-yi VistaRecovery olarak görebiliyorum bilgisayarımda. Bu boot sorununu nasıl halledebilirim??? Bide Tekrar Recoverye nasıl ulaşıp Görünmez hale getirebilirim???

Yardım ederseniz çok sevinirim....Teşekkürler......... [ofof] [ofof]

13. mannis

mannis Yeni Üye

arkadaşlar eeepc 1000ha netbookumun harddiski 2 ye bölünmüş durumda. recovery işlemi yaparsam yedekleri tuttuğum bölümdeki veriler kaybolur mu?

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

orjinalde de iki parça halind egeliyorsa ve recovery sırasında only first partition u seçerseniz sorun olmaması lazım.
    Ama ne olur ne olmaz diye ebn olsam yedeklerimi dışarda başka bir yere alırdım.

15. cheliq

cheliq Yeni Üye

Merhaba benimde recovery ile ilgili bi sorunum var cdleri kaybettim. ve açılışta f9 a bastığımda daha önce gelen seçenekle gelmiyor.şu an xp kullanıyorum fakat laptopum vistaydı yani açıkçası cdlerim kayıp ve f9 la da dönemiyorum. sormak istediğim şey şu bilgisayarıma girdiğimde 3 tane bölme var e,d ve ayrıca recovery yazan C diski. buradan yararlanıp tekrar bir cd oluşturabilimiyim. pek anlamam içinde bir sürü rarlı dosya var ne gibi bir yol izlemem gerekir yardımcı olursanız çok sevinirim. Laptop markası ASUS F3SC220DR

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

recovery bölümü diste duruyorsa zaten f9 ile recovery yapabilmeniz lazım. O da olmuyorsa servisten yardım almanız gerekecek.

17. cheliq

cheliq Yeni Üye

evet duruyor ayrı bir disk biçiminde f9 la olmuyor daha öncelerde yapıyordum ama işte merak ettm acaba ordan bunula ilgili bir cd oluşturabilirmiyim die tşkler ilgiliniz için.

18. mehmetaydin34

mehmetaydin34 Yeni Üye

recovery işlemi tamamlanıyor %100 bıttıkten sonra F:\I386\RECOVERY.DAT please insert the driver cd dıyor. pc ıle gelen 2 cdyıde takıp denedım ama hata ekrandan gıtmıyor. recovery bölümünden hiç bişey silmedim fakat recovery.dat dosyasını bulamıyor
    f3e serisi recovery.dat dosyasını upload edebılcek olan varmı yasak ise ozelden paylasabılırız :)

19. cheliq

cheliq Yeni Üye

iyi çalışmalar asus f3sc220dr markalı laptopumun recovery cdsini başlattığımda %35 te takılıyor ve büyük error yazısı çıkıyor. bir çok yerden de duyduğum gibi yükleme yapılabiliyordu f9 tuşu ile sanırım hardiski biçimlendrirken bunuda silmişim. recovery cdsinin içindeki datalarla yeni bir cd oluşturabilrmiyim bunun için hangi programa ihtiyacım var veya ne önerirsiniz.. ilginize teşekkürler

20. saka

saka Admin Yetkili Kişi

basit bir şekilde dvd kopyalayacaksınız. Umarım dvd nin içeriği bozulmamıştır.

Sayfayı Paylaş