ASUS notebook

Konu, 'Asus Notebook' kısmında Organik09 tarafından paylaşıldı.

1. Organik09

Organik09 Yeni Üye

Öncelikle Forum üyelerini selamlıyor hayırlı günler diliyorum. Ben Asus Notebookları cok seviyorum 1 ay dır arıyorum halen bir sitede notebook bulamadım asusun güzel bi notebook unu rakam bölümü sağ tarafta olmasını istiyorum parmak izi okuyuculu olmasını istiyorum t8000 den asagıya islemcisinin düşmesini istemiyorum.. Önerdiğiniz bi bilgisayar varmı veya asusun bi özel sitesi varmı stop yaptıgı veya elinde stok yaptıgı bir site varmı cevabınızı bekliyorum. Teşekkür ediyorum simdiden iyi geceler.

2. delidolubirisii

delidolubirisii Yeni Üye

Asusun U3 Serisine Bayılıyorum Bence GÜzel bi Makine
    [​IMG]ASUS U3 notebook teknik özellikleri şöyle:

Intel® Centrino® Duo İşlemci Teknolojisi
    - Intel® Core™2 Duo İşlemci T7500/ T7300/ T7100/ T5450/ T5250/ CM540
    - Mobile Intel® GM965 Çipset, ICH8M
    - Intel 4965 a/b/g/n, 3945 a/b/g Ağ bağlantısı (opsiyonel)
    Genuine Windows® Vista™
    - Genuine Basic
    - Genuine Home Premium
    - Genuine Business
    - Genuine Ultimate
    nVIDIA GeForce G8400M G Harici 128MB VRAM
    Turbo Cach 384M / 1G sistem belleği (opsiyonel); 896M / 2G sistem belleği
    1.3M Piksel Video Kamera (opsiyonel)
    RAM DDR2 667MHz, maks. 2560MB (1 slot); Intel Turbo Memory desteği
    SATA HDD maks. 160 GB, Turbo Memory/ GPS/ 3G/ Bluetooth Seçeneği
    Harici USB ODD (Combo, Super Multi)
    1x HDMI, 1x e-SATA, Harici GPS RF bağlantısı, VGA port/Mini D-sub, 3x USB 2.0 port, Audio jack, LAN RJ-45, Phone RJ-11 jack, 1394 Type jack, TV-Çıkışı (S-video)
    31.85 x 24.3 x 2.22~3.22cm; 1.75kg (3 cell pil ile)

Ama Sana X61 i öneririm bence kullanışlı bi notebook fakat istediğin gibi rakam bölümü sağtarafta yok. özellikleri altta

X61 CORE2 DUO P8600 2.4GHZ-3GB-320GB-15.4

CPU Teknolojisi Intel® Core™ 2 Duo
    CPU Ailesi Intel® Centrino®2 Islemci
    CPU Numarası P8600
    CPU Hızı 2.4 GHz
    CPU Bus Hızı 1066 Mhz
    CPU Ön Bellek 3MB
    RAM Kapasitesi 3 GB
    RAM Tipi DDR2
    HD Kapasite 320 Gb
    VGA RAM 512 Mb
    VGA Chipset Markası ATI
    VGA Chipset Modeli HD 4570
    Ekran Boyu(inch) 16 " COLOR SHINE
    Monitör Tipi WXGA
    Maksimum Çözünürlük 1366*768
    Optik Sürücü DVD±RW Double Layer
    Mobil Özellikler BlueTooth, Kamera, Kart Okuyucu, Wireless
    İşletim Sistemi Win Vista Premium Tr
    Ağırlık (Kg) 3 KG

3. Organik01

Organik01 Yeni Üye

ben bu modelden almak istiyorum bulabilirmiyim M51Va240DV saka abi 15.4 inc olacak ve parmak okuyucu + klavyede sayı yazma yerleri sag tarafta olacak..bulmamız mümkümüdür. M51Va240DV bu modelden

4. Organik01

Organik01 Yeni Üye

ustam arastırdım ve güzel bu u modelini nerden bulabiliriz. ??? internet sitelerinde yok suan :)

5. Organik01

Organik01 Yeni Üye

ekranı cok küçük bunun 12 inc :S vaz geçtim kusura bakma :) su M51Va240DV modelinden bulma imkanı varmı

6. curious

curious Yeni Üye

x61 sf280DV almayı düşünüyorum ancak heryerde farklı ozellikler belirtilmiş, bazı sitelerde ddr2 1066 bazı sitelerde ddr2 800, bazısında tv out yok denilmiş, dvdrw denilmiş optik okuyucu için, bazısında sadece okuyucu denmiş.. kafam baya bir karıştı bu notebook a sahip olanlar varsa cevapları beni çok mutlu eder, asus un global sitesinde ve turkiye sitesinde de ürünü bulamadım "x61sL" var sadece sf serisi yok.. ayrıca bu makinenin piyasaya çıkış tarihini de goremedim ya da gözümden kaçtı.

packard bell in TR85-DM-003TK modelini de düşünmekteyim yalnız asus x61sf 280dv ile karşılaştırınca ve aradaki kanımca düşük fiyat farkı ve asusun daha bildik marka oluşu beni asusa yönlendirdi.
    Bilgisi olan arkadaşlara bir kaç soru sormak isterim;
    -ekran kartı faktörünü ekarte ettiğimizde; ddr2 800 mhz 4GB bellek + intel p8700 3MB cache işlemci mi yoksa ddr3 1066 mhz 4GB bellek ve 6 MB cache li intel T9600 mü daha çok performans verir, batarya zamanı vs onemsiz.
    - sadece scart girişi olan bir crt tv ye çıkış vrebilmem için sadece tv out özelliği mi olmak zorunda
    - 1800-2100 ytl arası önerebileceginiz yukarıda yazdıgım özelliklere yakın bildiğiniz notebook lar varmı? varsa nelerdir?
    - foto edit ve cad (solid-autocad) gibi programları ağırlıklı olarak kullanacağımı belirteyim.

teşekkürler

Sayfayı Paylaş