asus n61 kilitleniyor

Konu, 'Asus Notebook' kısmında hakanmbe tarafından paylaşıldı.

1. hakanmbe

hakanmbe Yeni Üye

merhaba 1 hafta önce almış olduğum asus n61 vg280dv laptopum arada bir kilitleniyor ve power tuşuna basarak kapatmak zorunda kalıyorum. 1 kez bir oyunda 2 kezde normal internetde dolaşırken kilitlendi acaba sorun nereden kaynaklanıyor olabilir servise veriyimmi ?1 kezde disk birleştirirken kilitlendi ben hdd den şüphelniyorum. disk birleştirici ile baktığımda dosyalar çok bölünmşdü oysaki ben hiç bir şey daha yüklememeştim bende diski birleştirdim ama yine kilitlendi ve bu hdd den gelen cızırtı sesi beni öldürüyor. yardımlarınızı bekliyorum.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Dosyalarınızı yedek alıp recovery yapın bence. Sorun devam ederse servise başvurursunuz.

3. hakanmbe

hakanmbe Yeni Üye

tamam bir deneyeyim. fakat korkum servisten, laptopun başına bi şey gemesi. hd tune ile bad sectör taraması yaptım fakat hepsi düzgün gözüküyor ne yamalıyım. donma esnasında hdd ışığı çok zayıf ve geniş aralıkta yanıyor. acaba problem hard diskte değilmi neyse bir recovery yapıp haber veririm.
    cevabınız için teşekkürler.

4. hakanmbe

hakanmbe Yeni Üye

recovery yaptım.
    fakat sorun devam ediyor.ve farkettimki sanırım hep media player açıkken kitlenme oluyor. yorumlarınızı bekliyorum.problem ne olabilir yok sa servise göneriyimmi ?

5. hakanmbe

hakanmbe Yeni Üye

merhaba sorun devam ediyor ve media playerda bu sefer açık değildi. sizce servise başvuruyummu

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Recovery den sonrada devam ediyorsa tabiki servise başvurun.

7. hakanmbe

hakanmbe Yeni Üye

yardımlarınız için teşekkürler yalnız servis bu arızayı keşfedebilirmi. çünkü sürekli donmuyor günde 1 kez donuyor benim için o kadar ugraşırmı servis sizce. hatayı bulamazlar ise boşa göndermiş olacağım.

8. realemo

realemo Yeni Üye

Bu kaçak arıza durumları servislerin başına dert galiba.Bence sorununuzu ayrıntılı olarak yazın ve cihazı deneyecek teknisyenler için iyi bir açıklama yazın.Cihaz daki arızayı net bir şekilde göremezlerse çözümde üretmeleri güç olacaktır.

9. hakanmbe

hakanmbe Yeni Üye

her şey için teşekkürler ürünü iade aldılar acaba yerine nasıl bir şey alsam tavsiye ettiğiniz bir model var mı ?

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aynı kasaya sahip N61VN280bd-b diye bir model var. DDR3 RAM ve GT240 ekran kartı bulunuyor. Sadece diski 320gb.

11. hakanmbe

hakanmbe Yeni Üye

evet dediğiniz olabilir peki şu model nasıl. ASUS N61JQ160DV

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

N61jq serisi tabiki çok daha iyi. core i7 işlemcisi, usb 3.0 portu falan var.

Sayfayı Paylaş