Asus N53SN notebooklar, full hd, 2gb harici ekran kartlı

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,

Asus'un Sandy bridge tabanlı yeni N53SN notebookları yavaş yavaş stoklara girdi. Aslında bu notebooklar geçen ay stoklara gelmişti ancak malum intelin çipset sorunundan dolayı geri toplatılmıştı.

Yeni üretim b3 revizyon çipset kullanan asus n53sn'ler ilk olarak bimeks stoklarına girmiş.
    http://www.bimeks.com.tr/urun/1002/1170 ... z024v.aspx

Her zamanki gibi bimeks özellikler yalan yanlış girdiği için detaylı özelliklere şu sayfamızdan bakabilirsiniz.
    modeller/3122/Asus-N53SN-N53SN-SZ024V.html

Asus n53sn notebookun tavsiye edilen fiyatları 1149usd+kdv den başlıyor.

Asus N53SN notebook genel özellikleri
    1. Yeni nesil sorunsuz b3 revizyon sandy bridge platformu, Yeni nesil corei5 ve corei7 işlemci seçenekleri
    2. Full HD led ekran. Özellikle film seyrederken ve excel dosyalarında çalışırken çok yardımcı olacaktır.
    3. NVIDIA GeForce GT 550M ekran kartı, Hemde gerçek harici 2GB ekran kartlı. (Bazı markalar 2gb yazıp parantez içinde paylaşımlı yazıyor, bu öyle değil, gerçek 2gb harici.)
    4. Bluetooth 3.0 ile 8 kata kadar daha hızlı veri transferi
    5. Bang & Olufsen ICEpower® Ses Sistemi

Asus N53SN Laptop Modelleri ve detaylı özellikleri
    ASUS N53SN-SZ002V notebook özellikleri ve resimleri için tıklayın.
    ASUS N53SN-SZ007V notebook özellikleri ve resimleri için tıklayın.
    ASUS N53SN-SZ013V notebook özellikleri ve resimleri için tıklayın.
    ASUS N53SN-SZ024V notebook özellikleri ve resimleri için tıklayın.

Asus N53SN Laptop Resimleri

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Donanımhaberde oldcity.1 isimli kullanıcı everest raporunu eklemiş.
    Bende buraya ekliyorum.

Ekli Dosyalar:

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus n53sn gpu-z ve cpu-z ekran görüntüleri

Ekli Dosyalar:

4. bullvodka

bullvodka Yeni Üye

5. ServetARIKAN

ServetARIKAN Yeni Üye

Arkadaşlar bahsi geçen asus modelini büyük beklentilerle, umutla 3 ay önce 2400 Tl ye aldım. Hayal kırıklığına uğradım. Sıfır kendi proglarıyla dahi sistem tamamen açılış süresi ortalama 2 dk gibi çok yavaş. Windows 7 64 bi yüklü v derecelendirmede 5.8 çıkıyor. İkinci üzücü olay arkadaşın 1040 tl ye aldığı dell laptop derecelendirme olarak 5.9 çıkıyor. Ve 40-50 sn de açılıyor. Asusun kendi yazılımlarını da kaldırdım ama büyük bi değişiklik olmadı. Korsan format attım sıfır olsun diye yine yavaş..
    Kesinlikle almayın arkadaşlarınızı uyarın
    2400 tl az para değl. Asus ta eski asus değil.. Servet ARIKAN Işıktepe / Gürgentepe - ORDU incelemk isteyen gelsin. Sadece benim değil çok sayıda arkadaşın sorunu aynı.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ekran kartınız harici olarak mı çalışıyıor.
    Biliyorsunuz yeni modellerde hem tümşelik intel hem de harici nvidia kartı var.

Ekran kartı sürücüsünü güncelleyip denemenizi öneririm.

Sayfayı Paylaş