Asus N53JQ TurboBoost

Konu, 'Asus Notebook' kısmında magnetic_t tarafından paylaşıldı.

1. magnetic_t

magnetic_t Yeni Üye

Arkadaşlar 3-4 saat önce Best Buy dan bu marka Laptop aldım. İndirimdeydi. Orada çalışan bir eleman format attığımda TurboBoost özelliğini kullanamayacağımı söyledi. Ayrıca kutudan CD çıkmaıdğını ve 75TL ye CD almam gerektiğini içinde driver ve recovery leninin bulunduğunu söyledi ben de almadım. hallederim diye. Hallederim halletmesine ama şu İşlemci ile ilgili TurboBoost olayı gerçekmidir.

Laptop kutusunu açtığımda içinden Driver Cd si çıktı.

Win 7 Home Basic versiyonu yüklü. Ultimate yapacağım. Nelerde sıkıntı yaşayabilirim. Ne sorun olur. Bunu öğrenmek istiyorum. Ya da böyle birşey var mı?

Yazılım ve Tasarım işi ile uğraşıyorum. Okul nedeni ile 3Ds Max öğreniyorum. Gerçekçi görüntü alırken(Render) işlemci 100% çalışacak. 1.73Ghz işlemci TurboBoost ile 2.93Ghz a yükseliyor. Bu olmadığı taktirde daha uzun sürecek.

Şimdiden teşekkür ederim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.
    4-5 tane boş dvd alıp recovery dvd lerini evde kendiniz kolayca oluşturabilirsiniz.
    Format atmadan önce mutlaka bu işlemi yapın.

Turbo bosst da da sorun olmaz. Sadece bir sürücü kuracaksınız o kadar.

3. magnetic_t

magnetic_t Yeni Üye

Teşekkür ederim =) gece kurulumu yaptım, hiçbir eyaşamadım. Makineyi test edemedim daha =) ağır işlemerdeki performansı nasıl?

Sayfayı Paylaş