ASUS N51VN280DV

Konu, 'Asus Notebook' kısmında goxelgokcell tarafından paylaşıldı.

1. goxelgokcell

goxelgokcell Yeni Üye

Slm arkadaşlar ASUS N51VN280DV almak istiyorum. Forumlardan araştırdığım kadarıyla bu modelde ses sorunu olduğu bide win7 ye geçtikten sonra bazı driver sorunlarının olduğunu okudum. Bunların dışında sizlere sormak istediğim birşeyler var. Öncelikle işlemci konusunda T işlemcilerin mi yoksa P işlemcilerinin mi daha iyi olduğu (t9600 mi p8700 mi?), ekran kartında ise nvida mı yoksa ati nin üstün olduğu? ben bu zamana kadar masaüstü olsun dizüstü olsun hep ati ekran kartı kullandım şimdi bu asus n51 de nvidia olması biraz tereddüt ettiriyo beni. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda NVIDIA GeForce GT 240M, Nvidia GeForce 220M GT ve Ati 4650 sizce hangisi daha iyi? diğer bir sorum ise pc vista ile geliyor ve donanım olarak 4 gb ram var. vista 32 bit mi yoksa 64 bit olarak mı geliyor? ve bu bilgisayarın kasa yapısı nasıl acaba? daha önce kullandığım asus f3jp nin topcase de kararma oldu çatlama olmuştu. Acaba bu modelde nasıl? Ve ısınma sorunu oluyor mu? Şimdilik sorularım bu kadar. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hangi işlemci ya da hangi ekran kartının daha iyi olduğu bu forumda sıralama olarak var.
    Ancak n51vn280dv hala satılıyor mu bilmiyorum.
    Asus n61vn280bd modelini önerebilirim size.

3. goxelgokcell

goxelgokcell Yeni Üye

Evet hala satılıyor. n61 in ise kasa yapısı çok hoşuma gitmedi. daha önce asus f3jp nin kasasından çok çektim. kararma oldu kırıldı filan. siz n61 mi kullanıyorsunuz? bu sitedeki ekran kartı ve işlemci sıralamalarını inceledim. N51VN280DV in işlemcisi http://www.notebook.gen.tr/notebook-genel-f24/notebook-islemci-siralamasi-t15.html bu adreste 18. sırada, ekran kartı ise http://www.notebook.gen.tr/notebook-genel-f24/notebook-ekran-kartlari-siralamasi-t16.html bu adreste 38. sırada. sizin sitenizden hariç birçok sitede böyle listeler mevcut ama farklı sıralamalarda çıkıyor. listede t9600 işlemcinin p8700 den iyi olduğunu görünüyor ama geçen elecktroworld mağazasına gittim orda p serisi işlemcilerin daha iyi olduğunu söyledi açıkçası kafam karıştı hangisine güveneyim şaşırdım. sizin n61vn280bd modelinin n51vn280dv den artısı ddr3 ve blue ray olması. eksisi ise firewire ve parmak izi yok. işlemcisi ekran kartı filan aynı gördüğüm kadarıyla yukarıda dediğim gibi kasa yapısı konusunda şüphelerim var. o konuda aydınlatırsanız sevinirim.

4. goxelgokcell

goxelgokcell Yeni Üye

lütfen yardımcı olun yarın sipariş vercem

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

t6000 serisi p serisinden düşük olabilir ama t9 serisi p8 serisinden hiçbir zaman iyi değildir. O satış temsilcisi açıkca yalan söylemiş.

Sayfayı Paylaş