Asus mu? Hp Pavilion mu?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında LeonEmre tarafından paylaşıldı.

1. • Asus M51SN250DV

oy sayısı 5
    71,4%
  2. • Hp Pavilion DV9780ET

oy sayısı 2
    28,6%
  1. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Asus M51SN250DV
    Hp Pavilion DV9780ET

İki Laptop'un Fiyatıda Hemen Hemen Aynı...Tüm özellikleri bakımındanda pek fark yok...
    Hp Uzaktan Kumandası gözüme hoş geldi + 17inç ekran HD + Tv Çıkışı... Gibi özellikleri var...
    Asus ta göze batan Nvidia Geforce 9500M GS 512 MB olması ...
    Pil Süreleri aynı gibi...

Bide sorum olacaktı...Diyelim laptopu aldım aradan bikaç gün geçti şarj bitti...ama oyun oynamak istiyorum...oyun oynarken şarjda yaparsam sağlıklı olurmu...bide şarj full ben oyun oynarken şarj bitmesin istiyom...şarja takılı oynasam sorun olurmu...bide şarj doldururken elektirik kesilmesi oldu...sorun olurmu...
    Bide 100-200 ytl arasında iyi bi kablosuz modem önerirmisiniz???

Şimdiden çok teşekkürler... [alkis]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

hp nin ürünü özellik olarka epeyce geride asustan.
    işlemci, ekran kartı chipseti en öenmli farkları.

Ancak iki notebook arasındaki en önemli fark ekran boyutları. burada karar tamamen size kalmış.
    17 büyük güzel ama taşıması vs zor olacaktır. grafik vb içinse güzel olabilir büyük ekran.

laptop un şarjda durmasının bir zararı olacağını sanmıyorum. benim 5 yıldır sürekli şarjdadır.

3. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Şimdi hp kötümü diyosunuz...aslında asustan iyi die düşünüyordum...birçook özellikler var...asusta pek görsel ögelere ve extra özelliklere yer verilmemiş...hp 17inç taşımada zor olur evette evde bide yazlıkta kullancam... bilmiyorum ama.. :) Siz olsaydınız hp mi yoksa asusumu tercih ederdiniz...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kesinlikle hp kötü demiyorum.
    Asus'un ekran kartı ve işlemcisi çok daha iyi. Ama daha önemli olan şey ekran boyutu. Burada da karar size kalıyor.

5. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Peki Hp alırsam asus kadar performans verirmi...(diyosunuz daha iyi ama başka özellikleri ona destek çıkarmı :) )Oyun,multimedia,photoshop gibi tasarım programları falan...

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tabiki vermemesi gerekir. sonuçta en önemli şeyler işlemci ve ekran kartıdır.

7. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Aslında ilk defa Toshiba ve Asustan başka model hoşuma gitmişti ama oda iyi değilmiş :)
    Asustada pek göze batar extra özellik yok :(
    Olanların fiyatlarını söylemek bile istemiyorum...
    Peki bana 2000YTL ye kadar olan,oyun...multimedia...*Tv Çıkışı...ve Extra Özellikleri (Kumanda Gibi...)... iyi olan bi laptop önerebilirmisiniz...

(Önerecekleriniz arasında;Toshiba Satellite A200-23U olmasın :) Çünkü Çok Kalın Bi Model... )

8. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Yukarıda verdiğim özellikler doğrultusunda öneri verecek bi vatandaş yokmu [alala]

9. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Öncelikle flood gibi gözükebilir ama zaman aralıkları çok farklı ;)

Bide son cümlenizde 5 yıldır sürekli şarjda diyosunuz...O zaman ben şarj dolsa bile şarja takılı bıraksam :) o laptop ömür boyu açık kalır :) ben duyduğuma göre şarj bittikten sonra tekrar şarja takmak sakıncalı diyolar ama...
    Bana şarj konusunda iyi bi yardım gerekli :) hele ben aynı anda 10 tane program çalıştırınca dayanmaz 2dk :)

10. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Öncelikle kaçıncı sorum oldu onu unuttum...Haklısınız bu sitenin tek üyesi değilim ancak bende burdan bişeyler öğrenmek istiyorum...Daha fazla moderatör alarak bunları sağlamanız lazım!flood yapıcam artık başka çare yok!Kusura bakmayın...

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tam olarak ne sorduğunuzu anlayabilsek elimizden geldiğince cevaplarız.
    bu arada birçok forumda yönetici aradığımızla ilgili başlıklar var.
    Ancak uzun zamandır başvurup devamını getiren kişi yok.

12. LeonEmre

LeonEmre Yeni Üye

Neyse zaten sorumun cevabını almıştımda :) anlayamamıştım :) neyse teşekkürler...

Sayfayı Paylaş