Asus mu HP mi ?

Konu, 'Notebook Genel' kısmında erbak tarafından paylaşıldı.

1. erbak

erbak Yeni Üye

Sevgili arkadaslarım forum içinde asağıda verdiğim bilgisayar yorumlarını okudum kimileri cok negatif bi hava çizerken kimileride cok iyi oldugundan bahsetmiş.Bu ne yaman çelişkidir çözemedim [aglamak] .Kafam karısmıs durumda..Benim aklımda 2 laptop var .

HP PAVILION DV6922 FR267EA

http://www.sadecenotebook.com/default.asp?pid=2&uid=1247

Asus X52SA
    http://www.sadecenotebook.com/?pid=2&uid=910

Ben sahsen yazılımcıyım ve cok fazla işlemci ve ram kullanan programlarla ugrasıyorum.Benim aklıma yatan asus modeli.Herseyi ile hp den fazla .ama canımı sıkan yapılan olumsuz yorumlar. mesela mavi ekran hatası veya ekranda cıkan beyaz cizgiler,ısınma ve pil problemi bide tasarımı..

hp ise kalite ve tasarımı ile beni cezbediyo.High definition lcd si bi artı olabilir.Her ne kadar 2 gb ram olsada onu 3 yapmayı dusunuyorum .

Simdi arkadaslar siz olsanız ne yaparsanız .bunları kullanan arkadaslar ne diyor.diğerleri ne der :)

umarım yanlıs yere baslık acmadım moderatorlerim [flowers]

İlgilernirseniz sevinirim.Çunku iyice sıkılmaya basladım en sonunda hiç almayacam [gulmek]

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Öncelikle hp ve asus'un ekran çözünürlükleri aynı. Yani hp high definition yazdığına bakmayın.
    Donanım özelliklerine baktığınızda asus her yönden daha iyi görünüyor.
    Tasarım göreceli birşey.

3. erbak

erbak Yeni Üye

peki saka hocam

bu asus yorumlarında yazan olumsuz durumlar için ne dusunuyosun.Sence bunlar kullanıcıların yanlıs driver veya işletim sistmi yuklemelerinden mi kaynaklanıyor..??

4. karaf

karaf Yeni Üye

Her marka ile ilgili olumsuz eleştiriler mutlaka oluyor, olacakta sanırım bunu sıfıra indirmek imkansız olsa gerek.
    Bende şimdinin bir Asus kullanıcısı olarak, zamanında HP veya Toshiba almayı çok düşünmüştüm ama baktımki aynı paraya Asus'ta daha üst donanım alabiliyorum. O halde dedimki ben Asus alırım.

HP tasarım konusunda güzel katılırım ama bir seçim yapman gerekecek. Güzel görünümlü bir HP'mi, daha üst donanımlı görselliğide o kadar kötü olmayan bir Asus'mu?

Biraz kişisel bir seçim bu benimkisi fikir vermekten ibaret.

Hayırlısı olsun.

5. erbak

erbak Yeni Üye

arkadaslar ilginiz için cok tesekkur ederim sanırım asus almaya karar verdim.

Harika bi site olmus.Emeği gecenlere cok tesekkur ediyorum

6. erbak

erbak Yeni Üye

HP Pavilion dv5-1021et (FW694EA)
    ya arkdaslar asusx52sa ile bu ürünü kıyaslarmısınız hangisini tercih edersiniz fiyatları ortalama aynı gibi(1900 kusur ytl) [polis]

Lütfen yardım dun asusu alacaktım ama bayi kapalıydı bugun bu HP yi gordum aklım karıstı.Acaba ben HP hastasımıyım :D

7. blackforever

blackforever Yeni Üye

Sevgili kardeşim hiç düşünme ve Hp al.Ben 3 yıl Hp kullandım (Hp pavilion zd7200 serisi , zamanının en kallavi modeliydi diyebilirim ) Bende hiç sorun çıkarmadı ve kullanışlı en azından mavi ekran hatası vermiyor ve donmuyor.Dikkat edin Hp donsa bile hataya düşmez illaki kendini bırakır yani sistemi. Verdiğiniz seçeneklerde asus ön plana çıkıyor ama kafam rahat olsun diyorsan yani hemen satmayacaksan Hp almanı öneririm :D

8. erbak

erbak Yeni Üye

İşte nihayet. o muydu bu muydu derken aldım makinemi.HP DV5 1021.Harika bi makine .şimdilik bir sorunum yok(İnasllah bole devam eder [melek] ) .

Fiyatıda çok uygun.. bimekste cok iyi kampanyalar var world kart için:Verdiğim fiyata bu makineyi almak baska yerde mumkun değil.
    XP kurmayı dusunmuyorum Zaten 4 gb ram var.İşimi fazlasıyal goruyor.ama ilerde nolur bilinmez :) Herkese yaptıkları yorumlar için çok tesekkur ederim.

9. blackforever

blackforever Yeni Üye

Arkadaşım hayırlı olsun laptopun , inan adına sevindim çok doğru bir seçim yapmışsın , hayırlı günlerde kullanman dileği ile [icon_santa]

10. iarli

iarli Yeni Üye

İyi bir karar vermişsin.Hayırlı olsun.Ben de geçen hafta Asus f3 sc220dr dizüstü mü sattım.Hp Pavilion dv5 1150et dizüstü aldım.tasarım performans harika.
    Not: Teknosa'dan almış olduğum pavilion dv5 1006et modelinde sürekli çalışan ve hiç kesmeyen fan probleminden dolayı iki kez değiştirdim.sonunda farkını verip dv51150 modelini aldım.

11. gloria

gloria Yeni Üye

Arkadaşlar, benim de kafam karışık hp ile asus arasında. Bu Model Asus F5VL nin. Ama, aynı kalitede Hp almam önerildi.

KDV DaHil Fiyatı:1.530.92 YTL (Word karta %6 indirim 1.438 YTL x12 bana cok uygun geldi. Tabii başka kartlar olunca %14 faizi var 1.744 YTL civarı oluyor. Bu konuda kullanıcıların acil önerilerine ihtiyacım olacak, çünkü kamoanya kısa süreli.
    Şimdiden herkese teşekkurler.

İşlemci Modeli : Intel® Core™2 Duo
    Ekran Boyutu : 15,4"
    İşlemci Hızı : 1,66 GHz
    Bellek : 2 GB
    Sabit Disk Kapasitesi : 160 GB
    İşletim Sistemi : Windows Vista Home Premium
    Parlak Ekran : Evet/Var
    Geniş Ekran : Evet/Var
    Paylaşımlı Ekran Belleği : Hayır/Yok
    Ekran Kartı : ATI X2300 128 MB
    Ekran Kartı Belleği : 128 MB
    Optik Sürücü : DVD±R/W
    Kablosuz Ağ : 802.11g
    Kablolu Ağ : Ethernet 10/100
    USB Sayısı : 4
    Dahili Web Kamera : Evet/Var
    Uzaktan Kumanda : Hayır/Yok
    Klavye : Türkçe Q
    Pil Teknolojisi : Lityum Ion
    Pil Hücre Sayısı : 6
    Ağırlık : 2,95 kg

12. crossia

crossia Yeni Üye

Bundan 3 yıl önce sadece bilgisayar bölümünde web tasarım ve grafik derslerinde kullanmak için aldığım hp laptobun özellikleri şöyleydi.

Hp laptobun özellikleri

128 mb ekran kartı
    512 ram
    80 gb harddisk
    İntel core 1.66 ghz işlemci.

Ama arkadaş neredeyse aynı fiyata bu ürünün 2 katı özelliklerini aldı markası ise Asus.

En fazla 2 yıl kullanabildim.

Kıyaslamaya yaparsak asus notebook'lar hem görüntü açısından hem de özellikleri açısından hp'den kat ve kat daha başarılıdır.

Dayanıklılık açısından da tavsiye ederim.

13. speltura

speltura Yeni Üye

tabiki ASus

Sayfayı Paylaş