Asus M51Vr notebook modelleri ( M51Vr240DV, M51Vr216DV )

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

2. escala

escala Yeni Üye

eski bilgisayarım asus f3jp ve üzerinde x1700 ekran kartı vardı, şimdi bunu almayı düşünüyorum
    çok oyun oynamam oynasamda orta ayarlar yeter bana nfs carbon, heroes 5 gibi oyunlarda
    m51vr deki ekran kartı 3470 x1700 den kötümüdür?
    tabi işlemci ram ekran kartı üçlüsünün çalışması ile düşünürsek?

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus M51Vr serisi notebooklar ( M51Vr240DV ) xp driver'ları ve windows xp kurulumu

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    1. Anakart Sürücüsü : Intel PM45 / GM45 chipset driver
    2. Ekran Kartı Sürücüsü:
    3. Asus notebook Ati Ekran Kartı Sürücüsü: Asus notebook Ati vga driver for windows xp
      Eğer sorun yaşarsanız bu adreste anlatılanları yapınız.
    4. Ses yaması : Önce bunu kurunuz.Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    5. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    6. Ati Hdmi Ses sürücüsü: Ati hdmi audio driver
    7. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    8. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    9. Asus ATK Generic Function Utility : Asus ATK Generic Function Utility]
    10. Asus Atk hotkey drivers : Asus Atk hotkey drivers
    11. Asus ATK MEDIA Utility : Asus ATK MEDIA Utility
    12. Asus ATKDrv utility : Asus ATKDrv utility
    13. Asus ATKOSD2 Utility : Asus ATKOSD2 Utility
    14. Asus Live update programı: Asus Live update programı
    15. Asus Power4 Gear güç yönetimi programı: Asus Power4 Gear güç yönetimi programı
    16. Asus SPLENDID programı : Asus SPLENDID programı
    17. Asus Wireless Console programı: Asus Wireless Console programı
    18. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    19. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver
    20. Modem Sürücüsü:Motorola modem driver
    21. Asus Bluetooth driver: Asus notebook bluetooth driverya da asus BT-253 Bluetooth Driver and Utility
    22. Webcam sürücüsü: webcam driver Eğer bu sürücü ile kameranızı doğru olarak kuramadıysanız lütfen şu yazımızı okuyunuz.
    23. Parmak izi okuyucusu:
      Gerekli sürücü; AuthenTec Inc. AES2501 Fingerprint Sensor Driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager

4. escala

escala Yeni Üye

f3jp deki x1700 256 mb

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sadece ekran kartına bakarsak x1700 daha iyi olabilir.
    Ancak işlemci, anakart ve ram gibi etkenleride hesaba katarsak oyunlarda bence m51 daha iyi performans verecektir.

6. ondeblgsyr

ondeblgsyr Yeni Üye

arkadasla asus M51VR xp driverları mevcutmu..acil yardımcı olursanız sevinirim

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

8. serkansaral

serkansaral Yeni Üye

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

10. serkansaral

serkansaral Yeni Üye

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

12. semihkurnaz

semihkurnaz Yeni Üye

bn yakın zamanda bu makineyi almayı düsünüyorum..1900 fiyat aldım..sizce aynı fiyata daha iiyisi varmıdır..pazartesi alacam..acele cevaplarızı bekliyorum..

13. genco07_07

genco07_07 Yeni Üye

merhaba arkadaşlar ben m51vr serisi notebook kullanıcısıyım alalı bir hafta olmadı xp kuramıyorum hata veriyor. ben sizin kadar anlamıyorum ama kısaca anlatayım sorunu: biostan cd den başlattım sata driver olarak hazırladığım xp cdsini tktım ve kuruluma başladım. ilk olarak kartları tarıyor sanırım. tarama bitip yeniden başladı ve mavi ekran hatası verdi hata da şunlar yazıyor hardiskinizde virüs olabilir scandisk yaparak tekrar deneyiniz diyor ne yapmalıyım sizce birde kendi orjinal cd'leri ile vistayı yeniden kurayım dedim driver cd sini istiyor takıyorum cmd.exe dosyası ekrana geliyor ilerlemiyor. ama başka bir vista cd si ile sorunsuz kuruluyor. benim tahminim kendi cd'leerinin driver cd sinde sorun var ama xp de niye yapıyor anlamadım bir aılama yaparsanız sevinirim

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

15. self control

self control Yeni Üye

[flowers] bu linki denemeden önce arsivimdeki asus driverleri dahil denemediğim hic bi sürücü kalmamıstı..neyse ki widcomm driver ini yedi bilgisayar..cok sinir bozucu gercekten...neyse cok tesekkürler kardes...saka kardesim sana da ayrıca tesekkür ederim..sirketteki tüm laptopları bu site ve senin yorumların sayesinde kimsenin yardımı olmadan basarı ile xp ye cevirdim..sayende bu platformda da yol katediyoruz..arkadayız. [alkis]

16. kcygt86

kcygt86 Yeni Üye

selam saka kardeş bende bu dün itibariyle bu pc kullanıcısıyım
    1. sorum bilgisayardan fazla anlamasamda özellik olarak çok iyi oldugunu biliyorum,ekran kartı hariç
    ekran kartıyla oyun oynamam mümkün mü? son çıkan oyunlar mesela??
    2. sorum vista puanı 3.6 olarak gözüküyor. bu puan sence nasıl?
    şimdiden teşekkür ederim
    iyi çalışmalar

17. nooaa

nooaa Yeni Üye

arkadaşlar kart okuyucu sürücüsü ve wireless sürücüsünün linkleri ölmüş. bilgisi olan var mı?

18. nooaa

nooaa Yeni Üye

ve daha birçok sürücünün linkleride ölmüş. ben bilgisayarı yeni aldım ve bu vista denilen beladan kurtulmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sürücüleri yeniledim. Tekrar dener misiniz?

20. nooaa

nooaa Yeni Üye

hocam valla çok hızlısın eline sağlık (çokkkk teşekkürler). ama bluetotoh driverı ve en sondaki sata disk driverını yükleyemedim sayfalar açılmıyor. bide xp cdsine sata yı görmesi için yapılan işlemleri sp2'li versiyonuna yapabilmem mümkün mü?

Sayfayı Paylaş