asus m51va windows 7 sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında ozanalver tarafından paylaşıldı.

1. ozanalver

ozanalver Yeni Üye

arkadaşlar asus m51va notebook'a windows 7 kurmaya çalışıyorum. ancak yükleme tamamlandıktan sonra bilgisayar yeniden başlatılıyo ve hata veriyo.hatada son yüklenen bi yazılımın sebep olabileceği ve repair yapmamı söyleniyo. bu format attıktan sonra olan şey direk vista üstüne upgrade yapmak istediğimde ise dil uyuşmazlığı sorunu veriyo ve kurulmuyo. konuyu bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

2. Headquarters

Headquarters Yeni Üye

Kurmak istediğiniz ile kurulu olan aynı dile sahip olması gerekiyor bildiğim.
    Örneğin Asus'un sitesinde İngilizce dil paketine sahip Vista'nız varsa,
    Türkçe Windows 7 desteği yok, yine İngilizce Windows 7 kurmanıza
    destek veriyorlar.
    Ayrıca bi' de lpremove.exe'yi araştırın isterseniz.

"Scheduled Tasks
    LPRemoveMUIBu zamanlanmış görev; Siz bilgisayarı başlattığınızda Lpremove.exe
    programını çalıştırır. Windows Vista'da kullanılamaz bir dil paketi dahildir.
    Örneğin, Windows Vista Home Basic'te dil paketlerini yüklemek gerekli
    değildir, kaldırır. Bu Lpremove.exe program System32 klasöründe bulunur. "

(Lisanslı işletim sistemim olmasına rağmen, (sanırım regeditte yaptığım bir ayar sonucu) problem
    yaşamıştım, lpremove.exe sürekli devreye giriyordu. MS'un kontur kontrol programlarından
    olabilir düşüncesiyle..) kolay gelsin.

3. ozanalver

ozanalver Yeni Üye

ancak aynı cd ile abim kendi asus bilgisayarına kurdu aynı şekilde. yani herhangi bir dil sorunu çıkmamıştı.söylediğiniz lpremove.exe dosyası sanırım dil güncellemesi için kullanılan birşey.yinede ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş