Asus M51VA serisi notebooklar ( M51Va253DV , m51va240dv )

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

2. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Tek kelime ile mükemmel bir alet ancak başlık neden sönük???

Ekli Dosyalar:

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus M51Va notebook xp kurulumu ve xp drivers (M51Va253DV , m51va240dv )

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Sürücüleri kurarken aşağıdaki sıralamaya uymanız sistem performansı açısından oldukça önemlidir.

4. FinansMania

FinansMania Yeni Üye

Ereyon ve hızlıal da satılmaya başlamış ancak 100 USD fazla verip M50 alınır bence.

5. esesmaniac

esesmaniac Yeni Üye

yok birader m50 sa 250 dv hiç biyerde kalmamıs ama almak isteyen ankarada eskieistanbul yolu üzerindeki mavi bilgisayarda var 2199 dolar artı kdv ben dün bulamadım lanet olsun deyip m51 aldım.. :mrgreen:

6. yurtik

yurtik Yeni Üye

acaba m51sn mi yosa bu model mi daha ii?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

bu daha iyi

8. esesmaniac

esesmaniac Yeni Üye

evet saka büyüksün baba :)fakat sn 250 dv modelinde vista puanlaması grafiklere 5.0 vermiş benimkinde 4.8 onun farkını çözemedim.saka bunun hakkında bana bili verirmisin ben yeni vista kullanıcısıyım pek bilgim yok.teşekkür ederim

Ekli Dosyalar:

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

10. arda1056

arda1056 Yeni Üye

bu ürüne xp yüklemek istiyoruz nasıl yapıcaz driverları lazım sayın saka

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Everest programı ile alacağınız donanım raporunu verirseniz bakabiliriz.

12. ufuk1710

ufuk1710 Yeni Üye

bir sorum olacak,bu yeni centrino2 platformunun eski platforma göre ekran kartlarının performanslarına etkisi ne derece olur?mesela x52sa(t9300) ve m51va(t9400) ürünlerinde aynı kart var (hd3650/512mb)...performansları arasında fark olacak mıdır?

bir de bu ürünün ekran çözünürlüğü wsga+ yani 1440*900 olduğu yazıyor başka forumlarda...hangisi doğrudur bilemedim...bilgilendirirseniz sevinirim,şimdiden teşekkürler...

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ekran çözünürlüğü wxga yani 1280 x 800'dür.

14. ufuk1710

ufuk1710 Yeni Üye

peki yukarıdaki diğer sorumu da cevaplayabilir misiniz saka bey?

15. akintemel

akintemel Yeni Üye

Selam Arkadaşlar..

Bugün M51Va modeli aldım ..Xp driver larını bir türlü bulamaıyorum.Daha doğrusu hangi bluetooh kullanıyor özelliklerinide bulamadım..artı ekran karınıda yükleyemedim ..dhmtool vardı mobilyti olarak kurabiliyordum ama olmadı ..Yardımlarını bekiyorum :D teşekürler

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

donanım raporunuzu görmeden sürücü konusunda yardımcı olmak mümkün değil.

Bu arada ekran kartı performansının iki platform arasında çok da farklı olmadığını düşünüyorum. Teknik olarak değil fikir olarak yazıyorum sadece.

17. ayhan06

ayhan06 Yeni Üye

arkadaşlar yakında notebook almayı düşünüyorum şu modellerde kararsız kaldım yardımcı olurmusunuz
    -ASUS M51VA
    -TOSHİBA A300-15B
    -ASUS X52SA

YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
    BENİM GÖNLÜM ASUS M51VA DAN YANA AMA YİNE DE KARARSIZIM ASUS MU İYİDİR TOSHİBA MI?

18. CHIEF

CHIEF Yeni Üye

yanlıslık yapmısız kusura bakmayın ayrı baslıkta açmıstım bide burdan soralım .. bu m51va modelinin parmak izi okuyucu muhabbetini bir türlü ayarlayamadım her okuttuğumda the image was not accepted ve the image was accepted but it has poo quality to be accepted uyarısı alıyorum yardımınız için simdiden tesekkür ettim

19. akintemel

akintemel Yeni Üye

Selam arkadaşlar..
    Asus M51VA noteebook ' a işletim sistemi olarak Xp kurdum.Ekran kartı Mobility Radeon HD 3650 ..Radeon hd 3650 driver' i ati sitesinden indirdim ve Mobility Modder.Net programı ile modify yapıp aygıt yönetisinden ekran sürücüsünü elle yükledim.Problem yok buraya kadar ama catalyst i yüklemek için ati nin setup ' ını çalıştırdığımda uygun sürücü bulunamadı diyor ve kurmuyor.Önereceğiniz bir yöntem varmı acaba catalyst software i kurmam için .

Teşekürler..

20. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş