ASUS M51SR - parmak izi(finger print)

Konu, 'Asus Notebook' kısmında wallace740 tarafından paylaşıldı.

1. wallace740

wallace740 Yeni Üye

Arkadaslar yeni laptop aldim,ASUS Security secenekleri arasinda bu parmak izi guvenligi de var

Baya havali birseye benziyor ama nedir ,ne degildir,ne gibi sakincalari veya faydalari vardir?Bilgi verebilecek arkadaslar varmi,bu konuda deneyim sahibi olan(iyi veya kotu?)

Parmak izini okuttuktan sonra yanlis bisiler olup da benim de girememe ihtimalime karsin ne gibi onlemler var?Veya bu tarz gicik seyler mevcut mu?

Yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkurler

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Konudışı olacka ama bilgisayarı nereden aldınız?

3. wallace740

wallace740 Yeni Üye

Hollanda'da Zercom.nl diye bir elektronik magazasindan

Herhangi ters bi durumda onlara ihtiyacim mi olacak yoksa?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hayır bu notebook henüz Türkiye'de satılmıyorda ondan sormuştum.

5. wallace740

wallace740 Yeni Üye

TRye getirip satayim bikac tane o halde [bravo]

Siparis etmeden once asus.com'dan resimlerine falan bakmistim ama bekledigimden guzel cikti dizayni ve tus takimi falan...
    Ama Vista yuzunden anlayamadim ne kadar hizli bi laptop oldugunu 2dakka suruyor neredeyse acilmasi ve hicbirsey yapmiyorken bile 900mb ram isgal ediyor...

Parmak izi olayini da yaparim birazdan(ve XP de yuklerim),guzel ve sorunsuz kullanirim insallah sonrasinda

6. wallace740

wallace740 Yeni Üye

Parmak izi programi tum ASUS'larda standart mi?
    F3SR laptop'um varmis gibi anlatilan XP kurulumunu ve suruculerin bir kismini yaptim taa ki ses kartina gelene kadar.
    Ses kartim Realtek olmasina ragmen olmadi.

Ayni uyumsuzluk Parmak izinde de cikabilir mi?

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

8. wallace740

wallace740 Yeni Üye

Realtek'in eski bi surucusunu buldum driveragent.com sitesinde ve onu kurdum oldu cok sukur sonunda

Parmak izi icin de "Kouwell.com" sitesinden indirdigim surucuyu kurdum,surucuyu tanidi henuz progrmai denemedim ne kadar kalite bi program oldugunu bilmiyorum,ufak bir dosya idi.

Neyse bunlar cozuldu oyle yada boyle fakat geriye sadece 1 tane surucu kaldi;
    "Ricoh SD/MMC reader" bunda unlem isareti duruyor,bikac tane surucu denedim ama olmadi, XP kurulumundaki hotfixlerin de cogunu yukledim sadece 'kbfilter' i kurmadim.
    Birde nbprobe'u yuklemedim(ne ise yariyordu bu 2 yama)

Sistemin image'ini de aldim "Acronis" programiyla 4GB civarinda bi dosya olusturdu.

Nitekim sadece 1 surucude unlem isareti kaldi,artik SD/MMC kartlarda bir sorun cikarsa Vista'yi acip oradan halletmeye bakarim

Yalniz su driverlari biraraya getirmem rahat 5saatten fazla surdu;bazi suruculerin boyutlari birhayli buyuk(ekran karti mesela)
    Bunlari driver-backup programi ile biraraya toplayip,rapid'e falan yuklerim. ileride ayni laptopu alan arkadaslar zorlanmasinlar

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

drivermax programını kullanmanızı öneririm. Bedava olduğu için forumda rahatlıkla paylaşabiliriz.

Bu arada herhangi bir asus notebookun kart okuyucu sürücüsü işinizi görmeli.
    Birde şunu vereyim isterseniz.
    ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp33501-34000/sp33604.exe

10. wallace740

wallace740 Yeni Üye

Allah razi olsun kardesim son noktayi da sen koymus oldun driver sorununa;Ricoh sorunu bugun verdigin Ricoh_R5C833_XP_VT linki ile cozuldu. [bravo]

Dun image almistim ama 1tane eksikti,bugun sorunsuz haliyle image alayim

Sayfayı Paylaş