Asus M51KR notebook driver ve xp kurulumu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında bebetom tarafından paylaşıldı.

1. bebetom

bebetom Yeni Üye

Selam arkadaslar,özur dilerim öncellikle burda böyle bi konu actigim icin ama
    benim asus M51KR laptop icin xp driver lazim 320 GB hardisk 4 GB ram AMD turion 64x 2

lutfen yardim

2. bebetom

bebetom Yeni Üye

Saolasin hocam dedigin yerdeki programi indirip everest raporu cikardim : ) simdi
    tek is beklemek insallah bu M51kr modeli icin xp driveri bulmamda yardimci olursun.

saygilar

Kod:
      Dator:
          Dator typ                                         ACPI x86-based PC  (Mobile)
          Operativsystem                                    Microsoft Windows Vista Home Premium
          OS Servicepaket                                   [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 7.0.6001.18000
          DirectX                                           DirectX 10.0
          Datornamn                                         MESSO-DATOR
          Användarnamn                                      Messo
          Inloggningsdomän                                  [ TRIAL VERSION ]
          Datum / Tid                                       2009-01-02 / 23:14

Moderkort:
          CPU typ                                           Mobile DualCore AMD Turion 64 X2 TL-56, 1800 MHz (9 x 200)
          Moderkortsnamn                                    Asus M51Kr Series Notebook
          Moderkortschipset                                 AMD M690, AMD Hammer
          Systemminne                                       [ TRIAL VERSION ]
          DIMM1: GU332G0AJEPR8H2L4C                         2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
          DIMM2: GU332G0AJEPR8H2L4C                         [ TRIAL VERSION ]
          BIOS typ                                          AMI (05/08/08)

Bildskärm:
          Grafikkort                                        ATI Mobility Radeon HD 3470  (256 MB)
          Grafikkort                                        ATI Mobility Radeon HD 3470  (256 MB)
          3D accelerator                                    ATI Mobility Radeon HD 3400 (M82S)
          Bildskärm                                         AU Optronics B154EW08 V1  [15.4" LCD]

Multimedia:
          Ljudkort                                          Realtek ALC660 @ ATI SB600 - High Definition Audio Controller

Lagring:
          IDE kontroller                                    Ricoh Memory Stick Controller
          IDE kontroller                                    Ricoh SD/MMC Host Controller
          IDE kontroller                                    Ricoh xD-Picture Card Controller
          IDE kontroller                                    Standard-Dual Channel PCI IDE-styrenhet
          IDE kontroller                                    Standard-Dual Channel PCI IDE-styrenhet
          Lagrings kontroller                               Microsoft iSCSI Initiator
          Hårddisk                                          WDC WD3200BEVT-22ZCT0 ATA Device  (298 GB, IDE)
          Hårddisk                                          SAMSUNG MP0804H USB Device  (80 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)
          Optisk enhet                                      HL-DT-ST DVDRAM GSA-T40N ATA Device
          SMART Hårddiskstatus                              OK

Partitioner:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         142620 MB (142520 MB ledigt)
          Total storlek                                     [ TRIAL VERSION ]

Inmatningsenheter:
          Tangentbord                                       Keyboard Device Filter
          Mus                                               HID-kompatibel mus
          Mus                                               Synaptics PS/2 Port TouchPad

Nätverk:
          Primär IP adress                                  [ TRIAL VERSION ]
          Primär MAC adress                                 00-15-AF-C2-3B-00
          Nätverkskort                                      Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter  (192. [ TRIAL VERSION ])
          Nätverkskort                                      Bluetooth Device (Personal Area Network)
          Nätverkskort                                      Realtek RTL8168/8111 Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)
          Modem                                             Motorola SM56 Speakerphone Modem

Kringutrustning:
          Skrivare                                          Microsoft XPS Document Writer
          FireWire kontroller                               Ricoh RL5C832 IEEE1394 Controller (PHY: Ricoh RL5C832)
          USB1 kontroller                                   ATI SB600 - OCHI USB Controller
          USB1 kontroller                                   ATI SB600 - OCHI USB Controller
          USB2 kontroller                                   ATI SB600 - EHCI USB 2.0 Controller
          USB enhet                                         AuthenTec Inc. AES1610
          USB enhet                                         DIB7700 DTV Tuner
          USB enhet                                         Generic Bluetooth Adapter
          USB enhet                                         USB 2.0 1.3M UVC WebCam
          USB enhet                                         USB HID (Human Interface Device)
          USB enhet                                         USB-masslagringsenhet
          Batteri                                           Microsoft AC Adapter
          Batteri                                           Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery

DMI:
          DMI BIOS försäljare                               American Megatrends Inc.
          DMI BIOS version                                  202
          DMI Systemtillverkare                             ASUSTeK Computer Inc.
          DMI Systemprodukt                                 M51Kr
          DMI Systemversion                                 1.0
          DMI System serienummer                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI system UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Moderkortstillverkare                         ASUSTeK Computer Inc.
          DMI Moderkortsprodukt                             M51Kr
          DMI Moderkortsversion                             1.0
          DMI Moderkortsserienummer                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Chassi tillverkare                            ASUSTeK Computer Inc.
          DMI Chassi version                                
          DMI Chassi serienummer                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Chassi tillgångsmärkning                      [ TRIAL VERSION ]
          DMI Chassityp                                     Notebook

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus M51KR notebook drivers ve windows xp kurulumu
    Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows xp Service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.
    1. Asus ATK Generic Function Utility : Asus ATK Generic Function Utility
    2. Asus Atk hotkey drivers : Asus Atk hotkey drivers
    3. Asus ATK MEDIA Utility : Asus ATK MEDIA Utility
    4. Asus ATKDrv utility : Asus ATKDrv utility
    5. Asus ATKOSD2 Utility : Asus ATKOSD2 Utility
    6. Asus Live update programı: Asus Live update programı
    7. Asus Power4 Gear güç yönetimi programı: Asus Power4 Gear güç yönetimi programı
    8. Asus SPLENDID programı : Asus SPLENDID programı
    9. Asus Wireless Console programı: Asus Wireless Console programı
    10. Ati Smbus driver: Ati smbus driver dosyasını masaüstüne indirip açın. Bilgisayarıma sağ tıklayın, özellikler, donanım, aygıt yöneticisine girin. Smbus isimli ünlem işaretli aygıta Sağ tıklıyoruz.
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz.
    11. Asus notebook Ati Ekran Kartı Sürücüsü: Asus notebook Ati vga driver for windows xp sürücüsünü kurunuz. sorun yaşarsanız şu yazıda anlatılanları yapın.
    12. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    13. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    14. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    15. Kablosuz ethernet sürücüsü: Atheros AR5007 802.11b/g Wireless LAN Driver ya da Atheros AR5009 wireless ethernet driverı kurunuz.
    16. Modem Sürücüsü: Motorola modem driver
    17. Realtek ethernet sürücüsü : Realtek ethernet / lan driver
    18. Asus Bluetooth driver: Asus notebook bluetooth driver
    19. Parmak izi okuyucusu:
      Gerekli sürücü; AuthenTec Inc. AES2501 Fingerprint Sensor Driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager
    20. Webcam driver : Kamera sürücüsü
    21. Yuan tv kartı sürücüsü : Yuan tv card driver

4. bebetom

bebetom Yeni Üye

Gercekten ne kadar tesekkur etsem az..
    mukemmel bir hizmet sunan tek forum diyebilirim..

hocam su an formatladigim xp ye cevirdigim pc ile baglaniyorum : )
    yukleme esnasinda hic bir sekilde sorun yasamadim.
    seside kurdum ve ayrica bi ayara gerek olmadan sadece her ikisinide yukledim
    reset attim tamamdir : ) tek sorun resimde görundugu gibi
    STK7700D ve USB DEVICE bu STK7700D ne acaba hala anlamis degilim : )

konu disi bi sey daha sormak istiyorum : ) 4 GB ram neden 3 GB gösteriyor sizce?

Edit:

Tam uygun kamera surucusu burada

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Dri ... 071227.zip

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

resim görünmüyor. Sorun olan aygıtlara sağ tık özellikler ayrıntılara girip çıkan kodları yazar mısınız.

6. bebetom

bebetom Yeni Üye

USB/VID_0B05&PID_1712/0194E8-5B-0002

USB/VID_1164&PID_1F08/0000000001

Sanirim bastaki bluetooth ile ilgili olan bi sorun
    eger yanlis anlamadiysam ama eger bluetoothsa zaten kaldiracam kullanmadigim
    bir sey gereksiz yani : )

ve digerininde kamera ile ilgili oldugunu dusunuyorum
    ama kamerayi kurdum calisiyor sorunsuz sekilde neden tanimiyor onu anlamadim..

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sürücülerin olduğu mesaja yeni bluetooth sürücüsü ve tv kartı sürücüsü ekledim. Onları kurduğunuzda sorun kalmaması gerekir.

8. bebetom

bebetom Yeni Üye

Tekrardan cok tesekkur ederim ben onlarida hal ettim sayende
    su an sistem sorunsuz sekilde XP olarak calisiyor ama RAM neden 4 GB iken 3 GB gösteriyor
    hala onu anlamis degilim.. saygilar.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

32bit işletim sistemlerinde matematiksel olarak 4gbram kullanmanız imkansız. Vista sp1 de ikende aslında 3gb küsür kullanıyordunuz ancak özelliklere bakınca 4gb ram olduğunu görebiliyordunuz.

bu arada bütün sürücüler tamamsa driver genius programı ile bir .exe yedeği alıp bizimle paylaşırmısınız.

10. bebetom

bebetom Yeni Üye

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ne olur ne olmaz diye bende indiriyorum. Teşekkürler

Sayfayı Paylaş