asus m51 ram değişimi

Konu, 'Asus Notebook' kısmında blacksnake03 tarafından paylaşıldı.

1. blacksnake03

blacksnake03 Yeni Üye

asus m51 rami 2gb iken 3gb a çıkarma şansımız var mı?gereklimi?vistadan xp ye çeviricem.pc de crysis gibi oyunları max detaylarda oynayacağım.. [bravo] ne kadar a patlar?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. blacksnake03

blacksnake03 Yeni Üye

saolun [bravo] [bravo] [bravo] [bravo]

4. hakzan

hakzan Yeni Üye

3gb yap yapmasına da bence gereksiz, kaldıki 3gb yapınca crysis gene tam detay açık oynayamazsın, oyun tamamiyle ekran kartı bağımlısı. ayrıca şu an 1024*2 olarak 2gb ramin var heralde bunun için 1gb söküp yerine 2gb alınca 1+2 olarak 3gb olacak, 2gb ram fiyatlarıda aşağı yukarı 100-150 arası olması lazım. genede karar senin.

5. mcgoktug

mcgoktug Yeni Üye

ben sıparıs ederken 2 tane 2 gb kıngston ram ıle bırlıkte ıstedım. gelır gelmez ustundekı oem ram lerı cıkarıp kıngston 4gb ram ı taktım. m51sn artık uzay mekıgı oldu :)) . crysıs veryhıgh da bıle cok hızlı acılıyor. sp1 olmadıgı ıcın vista 3gb olarak goruyor ama vista bile kasamıyor bu kadar ram ile :)

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Vista sp1 kursanızda zaten 3gb olarak çalışacak. Sadece görüntü olarak 3 yerine 4gb göreceksiniz.

7. excalibur2778

excalibur2778 Yeni Üye

Selam, Aynı üründen bende satın aldım, 2 Gb ram yerine 1 GB ram çıkartıp 2 GB ram ekleyerek 3 gibi olarak siparişini verdim, diğer 1 GB yerinede 2 gb ekleyecektim ama 64 bit işletim sistemi olmadan 4 gb kullanamayacağım için 3 GB yeterli diye düşündüm lazım olursa ileride eklerim. Notebook'ta belirtmek istediğin eksik sorunlu bir durum varmı yazarsan sevinirim.

8. semihkurnaz

semihkurnaz Yeni Üye

aşağıdaki linkde fiyatı 71ytl. bnce almaya değer. sonuçta hissedilir bir performans artışı olacaktır. Zaten şimdi almazsan daha sonra alma ihtiyacını hissedeceksin. Yani bnce ne kadar erken alsan kar..

http://www.hepsiburada.com/productDetai ... Id=bd71542

9. untraceable_xx

untraceable_xx Yeni Üye

arkadaşım bu laptop aynısını bende kullanıyorum.bu cihaz 64 bit desdeklemiyor haberiniz olsun...

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

64bit işletim sistemi çalışır.

11. untraceable_xx

untraceable_xx Yeni Üye

64 bit çalışmıyor arkadaşım bizzat asus global dan teknik destek elamanı ile konuştum asus bu modelinin 64 bit desteklemediğini söyledi.aşağıda teknik desdek elamanının cümlesini aynen aktarıyorum.
    ''For the OS inquiry, because ASUS is not supporting 64bit systems, I suggest you use 32bit systems''
    (işletim sistemi hakkında asus 64 bit'i desdeklemediği için 32 bit kullanmanı tavsiye ederim)

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sanırım yanlış anlamışsınız. Asus 64bit işletim sistemini desteklemediğini yani bu işletim sistemi için size sürücü sağlamayacağını ve sorumlu olmayacağını anlatıyor.
    Aynı şekilde xp yide desteklemiyorlar :)

13. untraceable_xx

untraceable_xx Yeni Üye

bende foruma yazdıktan sonra farkettim tekrardan asus mu yoksa işlemcimi desdeklemiyor diye sordum.cevap bekliyorum.inşallah dediğin gibidir:)büsürü para verip yeni aldım desteklemesse çok üzülürüm ya.

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

notebookta, işlemcide 64bit destekliyor. Sadece asus sorumluluk almıyor.yani size sürücü vb sağlamıyor o kadar.

Sayfayı Paylaş