ASUS M50VM Win7 Driver

Konu, 'Asus Notebook' kısmında Master_19 tarafından paylaşıldı.

1. Master_19

Master_19 Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar ,

ASUS M50VM İçin Windows7 Driver Nereden Bulabilirim veya Nasıl Yükleyebilirim....
    Yardımcı Olabilirseniz sevinirim....

Saygılarımla...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Windows 7 sürücülerin çoğunu kendisi buluyor. Kurupta bulamadığınız sürücü varsa everest ile alınmış donanım raporunuzu ekler misiniz?

3. _şimşek_

_şimşek_ Yeni Üye

Bende windows 7 almak istiyorum m50vm notebookuma. Vistadan memnundum ancak bu bilgisayarın donanımına hakettiği performansı vermediği kanaatindeyim artık. Sürücüler konusunda veya bir başka noktada problem yaşayan warmı m50vm ve windows 7 ikilisiyle :D

4. herosbanu

herosbanu Yeni Üye

Merhaba,
    Ben Asus M50Vm laptobuna 64bit win 7 kurdum. Ancak driver işi oldukça sıkıntılı. Asus tecte m50vm için win764bit driver yok.Başka forumlarda bulduğum kadarıyla yükledim ama sıkıntı bitmedi. Daha sonra asus tecten vista 64bit driverlarını yükledim.Touch ped falan çalışmıyordu.Şimdi sorunsuz çalışıyor. Ancak 32 bit vista (Orjinali) yüklüyken asusun oldukça kullanışlı programları vardı.win 7 de uyumsuz çalışıyorlar.Smart loğonda parmak izi çalışmıyor. Ayrıca şifrelerin gizlediği fonksyenel bir programcık vardı oda çalışmıyor. Mecburiyetten 64 bit win 7 kurdum ancak orjinali çok daha kullanışlıydı.

5. _şimşek_

_şimşek_ Yeni Üye

Merhaba ben de asus m50vm kullanıcısıyım. Windows 7 hiç yüklemedim şuan 32 bit vista home var. Şu sayfada birçok link verilmiş sizinde bahsettiğiniz ek uygulamalar ve driverlar için "http://vip.asus.com/forum/view.aspx?id=20091027081553390&board_id=3&model=M50Vm&page=1&SLanguage=en-us" Umarım yardımcı olur.

6. Master_19

Master_19 Yeni Üye

Kardeş Merhaba ,
    Lİnk Açmıyor... Güncelleyebilirsen sevinirim..

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

8. _şimşek_

_şimşek_ Yeni Üye

Asus'un M50 serisinden M50Vc modeli için Windows 7 desteği var ve M50VM ve M50VC arasında bildiğim kadarıyla sadece ekran kartı farkı var. Ekran kartı driverını da kendisi tanıyor sanırım. Ben Windows 7'ye geçince M50VC için verilen driverlardan kurmayı düşünüyorum eksik olan driverları. Umarım sorun olmaz.

9. BATTO

BATTO Yeni Üye

Arkadaşlar bende Asus M50 VM253BD Modeli Var.Ben Vista 32 bit windowsu kaldırdım Yerine 64 Bit Windows 7 kurdum.Şimdi Driver olarak sorun yok ama Fn A ya bastığımda Sensör vardı O gitti Bir de Ses açarken falan Görsellik vardı o artık olmuyor.Nasıl Çözüm bulacam....

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şunlardan 64bit olanları kurunuz.
    [*] Asus ATK Generic Function Utility : Asus ATK Generic Function Utility - windows 7
    [*] Asus Atk hotkey drivers : Asus Atk hotkey drivers - windows 7
    [*] Asus ATK MEDIA Utility : Asus ATK MEDIA Utility - windows 7
    [*] Asus ATK0100 ACPI Driver : ATK0100 ACPI Driver - windows 7 32bit
    [*] Asus ATK0100 ACPI Driver : ATK0100 ACPI Driver - windows 7 64bit
    [*] Asus ATKOSD2 Utility : Asus ATKOSD2 Utility - windows 7
    [*] Asus Power4 Gear güç yönetimi programı: Asus Power4 Gear güç yönetimi programı-windows 7 32bit
    [*] Asus Power4 Gear güç yönetimi programı: Asus Power4 Gear güç yönetimi programı - windows 7 64bit
    [*] Asus SPLENDID programı : Asus SPLENDID programı - windows 7
    [*] Asus Wireless Console programı: Asus Wireless Console programı

11. BATTO

BATTO Yeni Üye

Arkadaşlar Asus sitesinden VM değilde VN Olarak Windows 7 Driver var hepsi uyuyor Ben onları yükledim oldu Yardımcı olmak için paylaşayım dedim...Sadece Parmak izi çalışmadı Onu da arıyorum yardımcı olacak varsa yardımlarınızı bekliyorum...

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

[*] Parmakizi okuyucu sürücüsü : AuthenTec parmakizi okuyucu yazılımı ve sürücüsü windows 7 32bit. Bu dosyayı kurduktan sonra Denetim masasından kullanıcı hesaplarına girip kullanıcı adınıza bir şifre belirleyin. Sonra Parmak izi verilerinizi yönetin kısmından pamak izinizi tanıtın.
    [*] Parmakizi okuyucu sürücüsü : AuthenTec parmakizi okuyucu yazılımı ve sürücüsü windows 7 64bit. Bu dosyayı kurduktan sonra Denetim masasından kullanıcı hesaplarına girip kullanıcı adınıza bir şifre belirleyin. Sonra Parmak izi verilerinizi yönetin kısmından pamak izinizi tanıtın.

13. _şimşek_

_şimşek_ Yeni Üye

M50VM için M50VN sürücülerinde herhangi bir sorun olmadı demişsiniz. Peki M50VN için verilen ek uygulamaları da yüklediniz mi (life frame, splendid, NB Probe vs) Yüklediyseniz bunlarda herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Örneğin iki makinenin ekran kartı farklı olduğu için Splendid programında bir uyumsuzluk olabilir diye düşünmüştüm. Ve bir sorum daha olacak makinenin Windows 7 altında genel performansı ve kararlılığı nasıl vista home premiuma kıyasla? Bilgilendirirseniz sevinirim. (Asus'un sitesinde M50VN-Windows 7 için verilen tüm sürücü ve uygulamaları indirdim. Bir CD yaptım Windows 7 için :D)

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

uygulamalarda hiç sorun yaianmadı şimdiye kadar. hepsi hepsine uyuyor.

15. _şimşek_

_şimşek_ Yeni Üye

Tamam. Çok teşekkürler. Benim bir sorum daha olacak. Kendisinin tanıyamadığı bir aygıt için aygıt yöneticisinden driverın bulunduğu klasörü gösterdiğimizde bilgisayardaki donanım ile driver arasında farklılık olursa uygun değil der mi yoksa biz indirdiğimiz driverın bulunduğu klasörü göstererek uygun olduğunu onaylamış mı oluyoruz? (masaüstü bilgisayarımda bir kere yanlış driver yüzünden mavi ekranlarla uğraşmıştım da :) )

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

%99,9 uygun değil der.

17. _şimşek_

_şimşek_ Yeni Üye

Bir de notebookun harddiskindeki, bilgisayarim klasorunde gorulmeyen vista recovery boluntusu windows 7 nin acilmasini veya calismasini engeller mi? Vistaya geri donmem gerekirse sanirim kurtarma dvd siyle beraber bu kurtarma boluntusu de gerekebilir. Bu kurtarma boluntusunu de silmem gerekir mi formatlarken? Kullanma klasorunde silinmemesini soyluyor. Tesekkurler.

18. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Recovery kısmını kesinlikle silmeyin. İlerde her zaman lazım olabilir. Size bir zararı olmaz o alanın.

19. _şimşek_

_şimşek_ Yeni Üye

Tamam. Windows 7 nin acilmasini engelledigi gibi seyler duymustum da ondan sordum. ilerde bir sorun olursa aynen normal kurtarma yapar gibi vistaya donebiliriz sanirim dvd ve o boluntuyle. Dursun. :)

Sayfayı Paylaş