Asus M50Vm serisi notebooklar ( M50Vm253BD )

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. ufuk1710

ufuk1710 Yeni Üye

ben de pazartesi günü aldım ama internete girme şansım olmadığından paylaşamadım
    ankaradan nova bigisayardan 12 taksit 2927 liraya aldım şimdilik memnunum bakaım :)

2. Cnlp

Cnlp Yeni Üye

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. :)

3. theblond

theblond Yeni Üye

arkadaşlar asus un bu modelini bende aldım, 3-4 gün oldu. ekran parlaklık sensöründe bende ilk gün sorun yaşamıştım. sorun yaşayan arkadaşlar, asus un sitesinden güncel atk program ve driverlarını indirip kurun. ben bu şekilde bu sorunu hallettim, şu anda gayet sorunsuz bi şekilde kullanıyorum. + birde bios güncellemesini yaptım arkadaşlar.

4. Cnlp

Cnlp Yeni Üye

Hayırlı olsun...HD formatında bir şey izledin mi veya oyun oynama imkanın oldu mu hocam?

5. tanermoon

tanermoon Yeni Üye

arkadaşlar ben de 4 gündür kullanıyorum.tam düşündüğüm gibi çıktı.
    hdmi deneyemedim ama chipsetinin 45 lik olduğunu söyleyebilirim.
    alışveriş siteleri yanlış yazıyorlar.
    ben en uygun fiyatı burada buldum: http://www.hizlial.com/UrunInceleme.asp ... .1196.0163
    en kısa zamanda da teslim ediyorlar.
    herhangi bir soru olursa deneyip yardımcı olabilirim (şimdilik hdmi dışında)

6. ufuk1710

ufuk1710 Yeni Üye

peki bu ekran kartı,bios güncellemelerini falan nasıl yapıyoruz?

7. theblond

theblond Yeni Üye

hdmi deneme fırsatım olmadı. oyun olarak ta command & conquer 3 kane's wrath ı ful grafik oynuyorum en ufak bi takılma dahi yapmıyor. makine tam bi canavar tavsiye ederim. bios güncellemesini asusun kendi programı olan winflash la yap. bios dosyasını siteden indir.başlat>tüm programlar>asus utility>winflash>winflash v2.22 yi çalıştır. gelen uyarı ekranında tamam de geç.açılan dosya seçme penceresinde indirdiğin güncel bios dosyasını seç.açılan ekrandan flash a tıkla. işlem bitene kadar bekle. bios güncelleme risklidir biraz. bi bilene yaptırırsan daha iyi olur.

8. ishak5334

ishak5334 Yeni Üye

ARKADASLAR m50vm laptop aldım ama vısta kulanamıyorum xp yuklerken sorunla karşulastım yukenımıyor stop yazıyor ve duruyor nasıl xp yuklucem bana yardımcı olursanız sevınırım...

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk sayfadaki işlemleri yapıyor musunuz?
    Tam olarak hangi aşamada ve tam olarak ne hatası alıyorsunuz.

10. truyka

truyka Yeni Üye

merhaba bende daha yeni m50vm kullanıcısıyım ve vista dan lanet geldi restore u için katlanırım diyordum ama o bile olmadı cad 2008 (vista uyumlu) kurum dedim onda bile 10 defadan sonra kurdu bende xp ye geçmeye karar verdim ama...
    - ilk sayfada kurulum diye birşey bulamadım
    - acaba norton ghost ile xp yi herşeyi yedeklesem yükledikten sonra nekadar sağlıklı olur
    - en önemlisi de bu sata harddisklerde kurulum için çeşitli ön yüklemeler yapılıyormuş bi türlü bulamadım
    - birde vista 64 bit business kuran başka bir arkadaşım normal vistadan kat kat daha sağlıklı oluyormuş onu mu yüklesem acabe?
    yardımcı olursanız çok sevinirim.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

12. truyka

truyka Yeni Üye

Kod:
    --------[ EVEREST Ultimate Edition ]------------------------------------------------------------------------------------

Sürüm                                             EVEREST v4.50.1330/tr
        Karşılaştırmalı Test Birimi                       2.3.224.0
        Anasayfa                                          http://www.lavalys.com/
        Rapor Türü                                        Rapor Sihirbazı [ TRIAL VERSION ]
        Bilgisayar                                        --
        Oluşturan                                         --
        İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows Vista Home Premium 6.0.6001 (Vista Retail)
        Tarih                                             2008-10-22
        Saat                                              18:43

--------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI x86 tabanlı bilgisayar  (Mobile)
          İşletim Sistemi                                   Microsoft Windows Vista Home Premium
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 7.0.6001.18000
          DirectX                                           DirectX 10.0
          Bilgisayar Adı                                    --
          Kullanıcı Adı                                     --
          Oturum Etki Alanı                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2008-10-22 / 18:43

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T9400, 2515 MHz (9.5 x 265)
          Anakart Adı                                       Bilinmiyor
          Anakart Çipseti                                   Intel Cantiga PM45
          Sistem Belleği                                    [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         AMI (08/11/08)
          İletişim (COM ve LPT)                             Bluetooth bağlantısı üzerinden Standart Seri (COM4)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce 9600M GS  (1024 MB)
          Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce 9600M GS  (1024 MB)
          Monitör                                           Chi Mei N154Z1-L02  [15.4" LCD]

Çokluortam:
          Ses Bağdaştırıcı                                  nVIDIA Unknown @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller
          Ses Bağdaştırıcı                                  Realtek Unknown @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH9M-E/M SATA AHCI Controller
          IDE denetleyici                                   Ricoh Memory Stick Controller
          IDE denetleyici                                   Ricoh SD/MMC Host Controller
          IDE denetleyici                                   Ricoh xD-Picture Card Controller
          Depolama denetleyici                              Microsoft iSCSI Başlatıcısı
          Disk Sürücüsü                                     Hitachi HTS545050KTA300  (500 GB, 5400 RPM, SATA-II)
          Disk Sürücüsü                                     JetFlash TS1GJFV30 USB Device  (964 MB, USB)
          Optik Sürücü                                      Optiarc BD ROM BC-5500S  (BD:2x, DVD+RW:8x/4x, DVD-RW:8x/4x, DVD-ROM:8x BD-ROM/DVD+RW/DVD-RW)
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         228467 MB (228253 MB boş)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriş:
          Klavye                                            Keyboard Device Filter
          Klavye                                            Microsoft eHome MCIR 109 Klavye
          Klavye                                            Microsoft eHome MCIR Klavye
          Klavye                                            Microsoft eHome Uzaktan Kumanda Klavye tuşları
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              Synaptics PS/2 Port TouchPad

Ağ:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-22-43-A4-24-9D
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Bluetooth Device (Personal Area Network)
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Intel(R) Wireless WiFi Link 5100
          Ağ Bağdaştırıcısı                                 Realtek RTL8168C(P)/8111C(P) Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)
          Modem                                             Agere Systems HDA Modem
          Modem                                             Bluetooth bağlantısı üzerinde Standart Modem

Çevre Birimleri:
          Yazıcı                                            Microsoft XPS Document Writer
          FireWire denetleyici                              Ricoh RL5C832 IEEE1394 Controller (PHY: Ricoh RL5C832)
          Kızılötesi denetleyici                            ITECIR Infrared Receiver (EC)
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller
          USB-Aygıt                                         AuthenTec Inc. AES1610
          USB-Aygıt                                         BT-253
          USB-Aygıt                                         USB Bileşik Aygıt
          USB-Aygıt                                         USB Yığın Depolama Aygıtı
          USB-Aygıt                                         USB2.0 1.3M UVC WebCam
          Akü                                               Microsoft AC Bağdaştırıcısı
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Sağlayıcısı                              American Megatrends Inc.
          DMI BIOS Sürümü                                   207
          DMI Sistem Üreticisi                              ASUSTeK Computer Inc.
          DMI Sistem Ürün Adı                               M50Vm
          DMI Sistem Sürümü                                 1.0
          DMI Sistem Seri Numarası                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             ASUSTeK Computer Inc.
          DMI Anakart Ürün Adı                              M50Vm
          DMI Anakart Sürümü                                1.0
          DMI Anakart Seri Numarası                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                ASUSTeK Computer Inc.
          DMI Kasa Sürümü                                   1.0
          DMI Kasa Seri Numarası                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     Notebook
    şimdi benim hala sormak istediğim bu donanımlarla xp pro mu yoksa vista 64bit business kullanmakmıı daha makul (çizim işi yapan biri içim)
    bide bunların driverları sanki yok gibi internette :(

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

14. truyka

truyka Yeni Üye

teşekkür ederim
    çok garip baya bi aradim ama bu sayfayi bulamamıştım ala ala... yeni de eklenmemiş
    kusura bakama zamanını aldığım için

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yok yok yeni ekledim :)
    Sürücüleri özellikle ilk ya da ikinci mesaja ekliyorum ki kolay bulunsun.

16. truyka

truyka Yeni Üye

haaa tamam ozman :)
    yalnız "ATK hotkey drivers" linki çalışmıyordu bende vista için olanını buldum kendi sitesinden işalh sorun olmaz

17. truyka

truyka Yeni Üye

eveeeet xpyi kurdum ÇATIR ÇATIR çalışıyo bomba gibi
    bitek 1GB lık ram eksiği ile (tanımıyor)
    bide gigabit ethernet driverı kurulmuyo sonra infrared driverı kurulmuyo ama halledilebiliyo geri kalan herşey
    ayrıca çok acil bi sorum var ama nolur bilemiyorum
    şimdi ben E.YK versiyonu Sp3 entegre edilmiş ve bazı şeyler çıkartılmış xp kurdum ancak bunu kurduktan sonra da sistem hızlı kapansınmı diye bi soru sormuştu bende evet diyip küçük bi program gibi bişey kurdu.
    sanırım bu sebepten dolayı bilgisayar kapanmıyor ama driverlar filan yüklendikten sonra oldu bu onu da anlamadım
    kapanmıyor derken de tüm windows logoff işlemleri bitiyor ondan sonra ekran kararıp sanki uyku moduna almış gibi oluyor lütfen yardım

NOT: ayrıca windows görev yöneticisinde "NT oturum açma yardımcısı" diye bir işlem vardı onu sonlandırınca tam bu dediğim işlem oldu sanki kapanır gibi uykuya geçmek

18. truyka

truyka Yeni Üye

eveeet hala kapanmıyor tam olarak uyku moduna geçiyor onu anladım ama sorun hala devam ediyor herşeyi denedim
    bide aygıt yöneticisinde iki tane sarı ünlemli device var ;
    1- Modem Device on high definition audio bus
    2- Bilinmiyen aygıt

acaba nasıl kurtulcam bu sorunlardan
    blog gibi oldu biraz kusura bakmayın

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

modem le ilgili aygıta sağ tık sürücüleri güncelle deyip sürücü yer olaan modem sürücüsünün olduğu klasörü ve ya nvidia hdmi sürücüsünün olduğu klaösrü gösterebilir misiniz.

bilinmeyen aygıta sağ tık, özellikler ayrıntılara girin. çıkan kodu bize yazın.

20. truyka

truyka Yeni Üye

sakacım şimdiden çok teşekkür ederim ama
    HDMI driverı setup olarak tek dosya olduğu için o klasörü seçmiyor
    o kodda ACPI\ITE8708\4&FF861E6&0

Sayfayı Paylaş