Asus M50Vm serisi notebooklar ( M50Vm253BD )

Konu, 'Asus Notebook' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus M50Vm253BD notebook özellikleri

Marka : Asus
    Fiyatı : 1.999 $+KDV
    İşlemci Tipi : Intel Core 2 Duo
    İşlemci Hızı : 2.53 Ghz
    İşlemci Veri yolu hızı : 1066 Mhz
    İşlemci ön belleği : 6 MB
    İşlemci Modeli : T9400
    Bellek Hızı : DDR2 667 Mhz
    Bellek miktarı : 4 GB
    Ekran boyutu : 15,4 inç
    Ekran Tipi : WSXGA+
    Ekran çözünürlüğü : 1680 x 1050 px
    Ekran Kartı : NVIDIA GeForce 9600M GS
    Ekran Kartı Belleği : 1024 MB
    Ekran Kartı tipi : Harici Nvidia
    İşletim sistemi : Windows Vista Home Premium
    Hdd Kapasitesi : 500 GB
    Hdd Rpm : 5400 rpm
    Hdd tipi : SATA
    Optik sürücü tipi : Blu-ray okuyucu + Dvd yazıcı combo
    Modem : 56 K
    Ethernet : 10/100/1000 Mbps
    Kablosuz Ağ : 802.11 A/B/G/N
    Bluetooth : Bluetooth V2.0+EDR
    Diğer Bağlantılar : -
    DVI Çıkışı : -
    Kızılötesi : 1
    HDMI Çıkışı : 1
    IEEE 1394 : 1
    Kart girişi : 1 x Express Card
    Monitör Çıkışı : 1 x VGA
    Ses Bağlantıları : 1 x Kulaklık Çıkışı 1 x Mikrofon Girişi
    Tv-Out : 1 x S-Video 1
    USB : 4
    E-SATA : -
    Ses Kartı : Dahili ses kartı
    Hoparlör : Dahili hoparlör
    Touchpad : Var
    Klavye : Türkçe Q Klavye
    Kart okuyucu : 8-in-1 card reader
    Kamera : 1.3 Megapiksel Web Kamerası
    Parmak izi Okuyucu : Var
    Pil : lityum-iyon
    En : 374 mm
    Boy : 269 mm
    Yükseklik : 44 mm
    Ağırlık : 2.720 Kg
    Garanti süresi : 2 yıl uluslar arası garanti
    Hediyeler : Çanta ve Optik Mouse

Asus M50Vm m50vm253BD notebook resimleri

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

Asus m50vm m50vm253bd notebook windows xp kurulumu ve windows xp drivers

Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın. ( nasıl yapılır? )
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:

1. Anakart Sürücüsü : Intel PM45 / GM45 chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Nvidia Ekran Kartı Sürücüsü: Nvidia vga driver for windows xp sürücünü indirin. Eğer sorun yaşarsanız şu konuyu okuyun.
    3. Ses Kartı Sürücüleri ve kurulumu

Birçok arkadaş ses kartını kurmayı başaramıyor. Aşağıdaki işlemleri SIRASIYLA ve hiçbir adımı atlamadan yaparsanız sorunsuz bir şekilde notebook ses kartınızı kurabilirsiniz.

Önce Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio dosyasını kuruyoruz. Daha sonra realtek ses kartı driverını normal bir şekilde kuruyoruz.
      Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz. Özellikler > donanım > Aygıt yöneticisini açıyoruz. EN ALTTA SİSTEM AYGITLARININ ALTINDA sarı ünlem işaretiyle bir pci device göreceksiniz. Sağ tıklıyoruz
      Sürücüyü güncelleştir > Hayır, Bu kez değil > Listeden ya da belirli bir konumdan yükle (Gelişmiş) i seçip ileri diyoruz. Gelen ekranda arama şu konumu da içersin: yazan yerde işaret yoksa mouse ile tıklayarak işaretliyoruz. Hemen altında boş bir satır olacak. Bu satıra şunu yapıştırın.
      Kod:
      C:\Program Files\Realtek\Audio\InstallShield
      Daha sonra ileri'yi tıklayıp herşeyi onaylayarak kurulumu tamamlayın. Bilgisayarı yeniden başlatın. Ses kartınız başarı ile kurulmuştur.

Eğer yukarıda verdiğimiz tüm işlemleri verdiğimiz sıra ile denediyseniz ve olmadıysa şu dosyayı da kurmayı deneyebilirsiniz. Şifre="www.notebook.gen.tr"
    4. Nvidia Hdmi sürücüsü: Nvidia hdmi driver
    5. Modem sürücüsü: Agere modem driver ya da Agere modem driver
    6. Kart okuyucu sürücüsü: Ricoh card reader driver
    7. Touchpad Sürücüsü: Synaptics Touchpad driver
    8. Ethernet kartı sürücüsü: Realtek lan - ethernet driver veya Realtek gigabit ethernet driver
    9. Asus Wireless console: Asus Wireless console
    10. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    11. Asus Bluetooth driver: asus BT-253 Bluetooth Driver and Utility
    12. ITECIR Receiver Driver : ITE CIR Receiver Driverı indirin. Klasörlerin içindeki DPInst.exe dosyasını çalıştırın.
    13. Asus power 4 gear : Asus power 4 gear
    14. Asus ATK drivers: Media ve kısayol tuşları için gereklidir. Hepsini indirin ve kurun. Asus Atk hotkey drivers , Asus ATKDrv UTILITY for WIN XP , Asus ATK MEDIA Utility for WIN XP , ASUS ATKOSD2 Utility for WIN XP , Asus ATK Generic Function Utility for WIN XP
    15. Asus Splendid Programı : Asus SPLENDID Utility for WIN XP
    16. Parmak izi okuyucusunun kurulumu:
      Gerekli sürücü; Finger print driver,
      Parmak izini kullanmak için gereken program; Bioscrypt VeriSoft Access Manager.

3. moorchild

moorchild Yeni Üye

Türkiyede Satışı başlamıştır. İlgilenenlere..;)

4. tanermoon

tanermoon Yeni Üye

nerede satılıyor acaba?

5. ufuk1710

ufuk1710 Yeni Üye

ereyon hepsiburada sitelerinin stoklarına girdi ürün...tam m51va alacakken bu çıktı karşıma,galiba bunu alırım m50sadan umudu kesmiştim...cihaz gerçekten süper...hakkına yorum yapacilecek olan var mı?özellikle ekran kartına?teşekkürler

6. nBook

nBook Yeni Üye

Gerçekten özellikleri harika.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yorum yapacak bir şey yok ki. Bu notebookun hemen herşeyi en üst seviyede.

8. ayhan06

ayhan06 Yeni Üye

Harika bir ürün bende tam m51va alacaktım bunu gördüm ve bunda karar kıldım haftaya alıcam parayı denkleştireyim
    neticede 1 defa alıcam bu benim çoçuklarada kalır hatta torunlarıma bile kalırrr
    [alkis] [alkis] [bravo] [alkis]

9. ufuk1710

ufuk1710 Yeni Üye

ürünü ben sadece ereyon ve hepsiburada da bulabildim..başka yerde bulan varsa ve paylaşırsa sevinirim :)

10. nanotech24

nanotech24 Yeni Üye

tam istediğim düzeyde bir notebook. sanal makine çalışmalarını ve uygulamalarını rahatlıkla çalıştırabilceğimi düşünüyorum. benim eski emektar asus A3n notebook artık kaldırmıyordu bu uygulamaları. Vmware şimdi daha zevkli hale gelecektir. Şu an sadece 2 sitede satışı mevcut. 2600 ytl civarında bir fiyatı var havale ile. Alan arkadaşlar tecrübelerini bizlerle paylaşırsa alacak arkadaşlara yardımcı oluş olurlar. Ben 2-3 haftaya kadar alıyorum bu cihazı:D...

11. ufuk1710

ufuk1710 Yeni Üye

galiba vatan a gelecekmiş,bugun adam yanımda distribütörü aradı...sipariş verilmiş bu hafta sonuna kadar gelebilir denildi..ben de internetten almayı erteledim inşallah gelir gerçekten de vatan a...

12. nanotech24

nanotech24 Yeni Üye

Asus 20 gün içerisinde bundan daha iyi bir bilgisyaarı türkiyeye getirmesse o zamana bu bilgisayarı almış olacağım. :D 4 GB ram i 64 bit vista yada server 2008 e geçiş yaparak kullanmaya devam edeceğim. Tabi driver sorunları baş gösterecek ama server 2008 yada 2003 ü kullanmaya devam edeceğim. VMware üzerinde ağır testler gerçekleştirdiğim için bu bilgisayar tam dişime göre. Özellikle işlemcinin VT (Sanallaştırma Teknoıloijisi) ve EM64T komut satırını desteklemesi benim için ayrıca önemsenmesi gereken bir özellik. Böylelikle 64 bit uygulamalarını sanal işletim sistemlerinde rahatça kullanabileceğim. 1066 MHz veri yolu hızının olması bu notebook hız canavarı olacağının bir kanıtıdır. Şu an kullandığım notebook yine Asus A3N ama 3 tane sanal makineden fazlasını kaldırmıyor artık....5 sene önce almıştım. Memnunum ve Asus a devam edeceğim....

13. ayhan06

ayhan06 Yeni Üye

Arkadaşlar bu makinayı ankarada bulamadım ne zamn geleceğide belli değil bulan varmı yardımcı olursanız sevinirim.

14. nanotech24

nanotech24 Yeni Üye

dostum şu an 3 tane site de satıışa sunulmuş durumda. http://www.ereyon.com.tr----hepsiburada.com ve hızlıal.cım adreslerinde satış yapıyorlar. bende 20 güne kadar buna benzer bir üst model çıkmassa bunu alacağım....

2.53 ghz
    500 GB disk
    4 GB RAM
    1GB nvidia ekran kartı

sanırım bir sonraki versiyonda diskler 640 GB a çıkabilir. :D....bu işin sonu gelmez anlayacağınz...

15. ayhan06

ayhan06 Yeni Üye

640 gb lık disk toshibada var son modellerinde galkiba sattelite a300-15d galiba
    usta internetten almak kafama yatmıyor o yuzden magzaya gidip dokunup almak istiyorum birde ölü pixel varmı yokmu bakmam lazım

16. nanotech24

nanotech24 Yeni Üye

dostum asus tan vazgeçmem. 4 senedir a3n serisini kullanıyorum.çok memnunum....asus ile devam edeceğim...düşünsene asus laptop umu server gibi 4 sene kullandım. 24 saat açık kaldı ve hala devam ediyor ve pili 4 saat gidiyor. asus un bu teknoloijisine hayranım. bazı arkadaşlar kasaları kötüdiyor. evet olabililiyor bazı arkadaşların şansına ama benim başıma hiç gelmedi böyle bi rşey...toshiba yı hiç düşünmüyorum...dediğim gibi server gibi kullnacaağım ve testlerimi bunun üzerinde yapacağım....

17. ayhan06

ayhan06 Yeni Üye

bende asuscuyum bi gelsin ürün hele asus türkiyeyi aradım gümrükteymiş eli kulağında yani

18. ufuk1710

ufuk1710 Yeni Üye

ben de aradım asus türkiyeyi,bilgi vermeden boğaziçi bilgisayara yönlendirdiler :mad:

19. nanotech24

nanotech24 Yeni Üye

hadi bakalım gelsinde alalım artık ya...:D gerçi ben en erken 15 gün sonra alabileceğim...alan arkadaşlar burada biizmle görüşlerini paylaşırlarsa çok iyi olacaktır...

20. rec_side

rec_side Yeni Üye

az önce eroyon.com.tr den satın aldım 12 taksitle, 2869 ytl ye geldi. Umarım biran önce elime ulaşır ve ilk izlenimlerimi paylaşırım.

Sayfayı Paylaş