Asus Laptop Açılış Ekranında Kalıyor.

Konu, 'Asus Notebook' kısmında razgirz tarafından paylaşıldı.

1. razgirz

razgirz Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar. Ben Asus N61JQ-JX050V model dizüstü bilgisayar kullanıcısıyım. Torrent'ten birkaç film indirmek için bilgisayarımı bütün gece açık bıraktım. Ertesi sabah uyandığımda ekranın simsiyah olduğunu, fareyi ve klavyeyi hareket ettirmeme rağmen ekranda hiçbir hareket olmadığını gözlemledim. Bilgisayarın her türlü LED'i olması gerektiği gibi çalışıyordu. Bu olay daha önce de başıma gelmişti. Bilgisayarı resetlediğimde tekrar Windows açılıyordu. Fakat bu sefer bilgisayarım Asus ikonunun olduğu başlangıç ekranında takılı kaldı.

İnternette bu sorunun çözümü için araştırma yaptım. Asus Destek sitesinde şöyle bir çözüm önerisi ortaya atıldı. Pilimi çıkarmamı, 5 dakika sonra pili tekrar takmamı, açma/kapama düğmesine 10 saniye kadar basılı tutmam gerektiği söylendi. Denileni tam doğru yapamadım. Çünkü 3-4 saniye açma/kapama düğmesine basılı tutulduğunda bilgisayar kapanıyor. Sonra bilgisayarı tekrar çalıştırdım ve ilginç bir şekilde Windows çalıştı. Idle halde çalışıyordu bilgisayar ve masaüstü bileşenleri yüklenmişti. 5 dakika kadar bilgisayarın başından ayrıldım. Sanırım bilgisayar kendi kendine reset atmış olmalı ki yine Asus ikonunun olduğu başlangıç ekranını görüyordum.

Başka bir öneri ise BIOS'u fabrika ayarlarına döndürmekti, bu çözüm önerisini denedim ama yine aynı sorun devam ediyor.

Donanımsal bir sorun olduğunu düşünüyorum. bilgisayarın garantisi var. Ama içindeki verilerimi kaybetmek istemiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımlarınız için teşekkürler.

2. sagstr

sagstr Yeni Üye

Garantisi varsa gönder bence içindeki verileride Harddiskin 2 bölümse silinmesini istemediğin dosyaları windowsun kurulu olmadığı yere taşı ve servisten bu bölüme dokunulmamasını rica et silinmeyecektir.Birde bilgisayar kendini uyku moduna filanmı alıyor diye aklıma geldi güç seçeneklerinden hard disk kapanmasını bekleme modunu flan kapatmayı deneyebilirsin..

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Ne olursa olsun servise yedek almadan notebook göndermeyin. Siz ne akdar silmeyin desenizde bazen bir notebooka iki-üç kişi bakabiliyor. Diğer kişiye geçince basıyorlar formatı.
    Mutlaka verilerinizi yedek alın.

4. cemalarslan63

cemalarslan63 Yeni Üye

Arkadaşım geçmiş olsun. Benim bilgisayarım aynı durumda kaldı. Onbeş gün boyunca zaman zaman bilgisayarı açma denemesi
    yaptım. Hep Asus yazısında kaldı. Satın aldığım firmaya götürdüm. Servis görevlisi düğmesine bastı. PC açtı. Bana abi bu bilgisayarın ne yapacağı belli olmaz sen en iyisi servise ver dedi. İyiki de tavsiyesine uymuşum ASUS a verdim. PC'nin ana kartı değişti. Hala duruyorsa servise ver ve uzun süreli çalıştırmada soğutucu kullan. Benim PC'de bir gece nasıl olduysa açık kalmış aynı sonucu yaşadım.
    Allah kolaylık versin.

Sayfayı Paylaş