Asus K52JE Bilgisayar Donma Problemi...

Konu, 'Asus Notebook' kısmında metehankabaca tarafından paylaşıldı.

1. metehankabaca

metehankabaca Yeni Üye

Merhabalar...
    Sitede bir çok kez aynı vaka ile karşılaştım ve şuanda bunu yazıyorum.
    Bilgisayarda video izlerken, oyun oynarken, internette gezerken birden bir kilitlenme gerçekleşiyor ve 1-2 dakika kilitli kalıyor sonra kendiliğinde açılıyor.
    Kullandığım bilgisayar asus k52je, eğer bilgisayarında bu tip problemler yaşamış arkadaşlar bu konu hakkında bilgi verirse seninirim.
    Şimdi ben bilgisayarı servise yollasam anlamayacaklarından korkuyorum. Birde servise gittiğinde ortalama kaç gün içinde geri geliyor?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Servis ortalama bir hafta sürüyor.
    İşletim sisteminiz nedir?
    Sürücüleri nereden indirdiniz?

3. metehankabaca

metehankabaca Yeni Üye

Cevap için teşekkürler.
    İşletim sistemim Windows 7 Ultimate x86
    Driverler Orjinal Cd'sinden
    Daha önce
    Win xp x86 x64
    Win 7 x86 x64
    Orjinal Driverler ve Asus'un sitesinden çekmiş oldugum driverleri kullandım.

Ram değişimi denendi, Wireless ve hdd denendi, Bios updatesi 1 ay önce çıkan biosla değiştirildi...
    Sonuç aynı ve ne yapacağımı bilmiyorum arada sırada takılıyor bazen sıklaşıyor bazen azalıyor. oraya gidipte tespit edilememesinden korkuyorum.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Videoya çekebilirsiniz sorunu size denk geldiği zaman.

5. metehankabaca

metehankabaca Yeni Üye

dışarıdan bir kamerayla çekmem gerekecek herhalde? bilgisayar donunce capture programı da donar.
    işletim sistemini değiştirip yollayabilirler ona da kararsız kaldım.

peki siz bu konuda tecrübelisiniz. 15 iş günü içinde yollamazlarsa bildiğim kadarıyla geçici bir bilgisayar yollamak durumundalar. böyle birşey söz konusu olabilir mi?

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

15 günü geçeceğini sanmıyorum.
    Yalnız bu notebookta işletim sistemi yok normalde.
    O yüzden sizin işletim sisteminizi kaldırıp windows 7 falan kurup denerler.
    Sonra da silerler.

7. metehankabaca

metehankabaca Yeni Üye

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. 2 gün sonra göndereceğim servise [ofof]

8. adanablue

adanablue Yeni Üye

kardeş servise gönderdin mi ende aynı sorun var. donma kısa süreli. cevap yazarsan sevinirim. yada mail atarsan sevinirim...

9. kimo

kimo Yeni Üye

arkadaşlar bende de aynı sorun var bire bir aynı anlattığınz gibi donuyor 1 2 dk sora kendine geliyor win 7 32 bit ve 64 bit'de denedim aynı şekilde devam ediyor sorun ??

10. kimo

kimo Yeni Üye

arkadaşlar metehankabaca'yı tanıyan var mı benim bilg aynı sorunu var modeli k52je-ex173d neaptı acaba servis ne dedi???

11. metehankabaca

metehankabaca Yeni Üye

arkadaşlar henüz servise göndermedim. iş sebebi ile hala bu şekilde kullanmaktayım gönderip sonuç alan varsa yazarsa sevinirim.

12. kimo

kimo Yeni Üye

peki hocam siz bilgisayarı alalı epey bi süreç geçmiş bilgisayarı yoğun kullandığınız dönemlerde ne kadar karşılaşıyosunuz bu sorunla ?

13. kimo

kimo Yeni Üye

bu arada bana özel mesaj atmışınız ama görünmüyor mesaj

14. kimo

kimo Yeni Üye

arkadaşlar sorunun video'sunu çektim az önce gene oldu 1 buçuk boyunca dondu sonra kendine geldi
    video'da gösterdim sorunu

http://youtu.be/iw4PxgVl5cs

15. metehankabaca

metehankabaca Yeni Üye

yok yok bu böyle olmamalı değiştirdiler bilgisayarı şimdi de başka bi model yolladılar biraz daha üstü... ekran kartını kendi cd sinden yada asususun siteden çektim yükledim ikisinde de bilgisayar az çalışıyor sonra mavi ekran. dump felan filan. bilgisayarı daha bu aksam 6 da teslim aldım kargodan saat 12. 2 kez format attım farklı windows sürümlerinde denedim yok. gönderip para iademi isteyecem. bu kadar bahtsızlık olmaz ya.

16. kimo

kimo Yeni Üye

arkadaşlar ben geçen hafta servise gönderdim 2 gün önce geldi cihaz arıza formunda yazana göre hard diskini değiştirmişler

ama cihazda yaşadığım donma sorunu devam etmekte..
    donma olduğu anda touch pad'in altında bulunan led lambalarından hard disk ısığı sürekli yanık kalıyor
    donma bittği anda led ışık yanıp sönmeye başlıyor gene sorun çözülmemiş yani anlayacağınız bende anlayamadım sorun nerde

video'su çektim sorunun

http://www.youtube.com/watch?v=iw4PxgVl5cs

17. crazynomad

crazynomad Yeni Üye

aynı sorun bendede vardı yaklaşık 4 ay önce aldım. aldım alalı buna bir çare bulamadım araştırmadığım yer kalmadı servisede üşendiğimden götürmedim bugün birşey yaptım onu yaptığımdan beridir henüz donma olmadı.aynı sorundan muzdarip olanlar şunu denesin..

Aygıt yöneticisindeki disk sürücüsünün özelliklerinde yazma önbelleğini etkinleştir işaretli kutusunu kaldırsın yeni baştan başlatsın.

Sayfayı Paylaş