Asus K52JC Notebook modelleri ana konu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında rachelfine tarafından paylaşıldı.

1. kimo

kimo Yeni Üye

benim sorunum dediğim gibi sadece imleci hareket ettirebiliyorum onun dışında bilgisayar hiç bir şeye cevap vermiyor 1 2 dk sonra düzeldikten sonra kaldığı yerden hiç bir hata uyarısı vermeden devam ediyor !!!!!

win7 32 bit 64 bit denedim hiç bir değişim olmadı !!!

2. aydoganli

aydoganli Yeni Üye

3. obsTR

obsTR Yeni Üye

Güncelleştirmeleri yüklemeden kullanmayı denedinizmi?

4. kimo

kimo Yeni Üye

hayır denemedim ama windows kendi yapyığından başka güncelleştirme yapmadım sp1 hala

5. obsTR

obsTR Yeni Üye

hocam format attıktan sonra denetim masasından güncelleştirmeleri tamamiyle kapatın bi deneyin.. ben birazdan formata başlayacağım sonuçları bildiririm..

6. obsTR

obsTR Yeni Üye

Merhaba, format attım. Şu anda her ne kadar donma olmasada windows 7 de işlemci performansı hala 3 olarak görünüyor. Güncelleştirmeleri yüklemedim. Bilgisayar her zamankinden yavas. Sorunu çözebilmiş değilim. Bios tan olma ihtimali geldi şimdi aklıma versiyon 216 yani son versiyon. Balkondan aşağı atmayı düşünüyorum artık :)

7. kimo

kimo Yeni Üye

hocam bende öyle bir sorun yok işlemciye 6.5 veriyor!
    kulanım sırasında da yawaşlama yaşamadım hiç!
    benim sorunum daha önce anlattığım gibi durduk yere bilg kilitleniyor 1 2 dk sonra kendine geliyor hiç bişey olmamış gibi devam ediyor yalnız ne hikmetse 3 günden beri hiç donmadı !!

8. utlax

utlax Yeni Üye

kardeş sen anlamısoun herhalde driverler ı bilgisayar görmüyor uyumlu değil diyor.

9. kimo

kimo Yeni Üye

arkadaşlar ben geçen hafta servise gönderdim 2 gün önce geldi cihaz arıza formunda yazana göre hard diskini değiştirmişler

ama cihazda yaşadığım donma sorunu devam etmekte..
    donma olduğu anda touch pad'in altında bulunan led lambalarından hard disk ısığı sürekli yanık kalıyor
    donma bittği anda led ışık yanıp sönmeye başlıyor gene sorun çözülmemiş yani anlayacağınız bende anlayamadım sorun nerde

video'su çektim sorunun

http://www.youtube.com/watch?v=iw4PxgVl5cs

10. fatihbutun

fatihbutun Yeni Üye

Değerli Notebook.Gen.Tr yöneticileri ve sevgili arkadaşlar,

aranıza yeni katılmış bulunmaktayım biraz üye olmadan önce bendeki notebook ile ilgili araştırma yaptım SAKA bey ana konudan devam ediniz dediği için buradan devam ediyorum. Çok acil bir sorum olacaktı. Daha önce cevabı ile ilgili SAKA bey bir açıklama yapmış özellikle msconfig den başlama programlarını tekrar aktif edin diye tıklanmamış kutular varsa tıklanırsa FN tuşlarındaki bazı devre dışılıklar kalkar diye ben denedim fakat olmadı zaten msnconfig de bu şekilde tıklanmamış kutular yoktu. Şu an FN fonksiyonlarını işlevsel olarak kullanamıyorum mesela önceden sesi kapadığım zaman ekrana ses kapama görüntüsü gelirdi şimdi o işlev yani FN+f10 şu an çalışmıyor yine bataryayı taktığımda batarya işareti belirirdi yine belirmiyor. Sesi yükseltme alçaltma ne ekran da ne de fonksiyon anlamında çalışmıyor. Ben daha önce denetim masasından gereksiz programları silmiştim acaba diyorum farkında olmadan bir program mı sildim ya da İşlem merkezini aktif edip güncelleme yapmıştım ondan mıdır? bu sorunumun çözümünde gerek yöneticilerimiz ve gerekse siz değerli notebook kullanıcılarından destek bekler, saygılar sunarım.

Bu arada modelim K52JC EX392R modeli ASUS

11. fatihbutun

fatihbutun Yeni Üye

tamam teşekkürler şimdilik çözdüm gibi gözüküyor

Program Dosyaları X86 > ASUS > ATK Package > ATK Hotkey > HControl.Exe ye tıkladım ve oldu. Sanırım sorun buradaydı bilgi vermek ve bu konuda sıkışanlar olursa yardımcı olmak için bu çözümümü ekliyorum

12. drgn

drgn Yeni Üye

bişeyi merak ediyorum bu k52jc modellerinde ekran kartı değiştirebiliyor muyuz modelim ex393r bu konuyla ilgili bilgi verebilir misiniz

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bildiğim kadarı ile değiştiremiyorsanız. değiştirmek isteseniz bile harici ekran kartları çok pahalı. eski notebooku satıp yeni notebook alabilirsiniz.

14. NayKK

NayKK Yeni Üye

Bu sorunlu laptop a bir sorunda benden gelsin. Hocam win7 64 bit homebasic i sevmedim. Çok ağır açılıyor çünkü başlangıçta açılan çok program var hangi birini kapatayım. Ayrıca mozilla açıkken 5 dakika bilgisayarla ugrasmayim geldigimde mozilla donmuş oluyor her seferinde. win7 ultimate yüklemek istedim CANNOT BOOT diye baslayan bir hata veriyor. Her zaman kullandigim win7 ultimate dvd sini okumadı bu yeni aldigim lanet bilgisayar. k52jc 392r. Cannot boot olayıyla ilgili yardım istiyorum. Biraz arastirdim imageburn programi ile birseyler yapin diyor ama orada vista dvd sini takın diyor yanlis anlamadiysam. o vista dvd sini image yapip üstüne win7 cekin diyor. Kafam karisti anlicaniz. Ayrıca win7 ultimate kurunca asusun recovery si ile yüklenen sacma sapan programlardan kurtulmayi düsünüyorum bu sekilde hizlanir diye umuyorum. Bu konuda tavsiyeniz nedir ? Simdiden tesekkürler

15. Chatintash

Chatintash Yeni Üye

İyi günler Asus K52JC-EX254D model laptopumu herhangi bir LCD televizyona bağladığımda ne görüntü ne ses alabiliyorum. Sinyal bulunamadı diyor. İlk başta hdmi kablosundan olduğunu düşündüm fakat başka bir bilgisayarı bağladığımda çalıştığını gördüm. Önceleri de 310M olan ekran kartını görmediği için oyun oynayamıyordum fakat bu problemi biosu güncelleyerek çözdüm. Lütfen bu konuda bana yardımcı olun. Şimdiden çok teşekkür ederim.

16. alkan1905

alkan1905 Yeni Üye

Asus K52jc- ex248r modeli laptop uma ssd satın almak istiyorum sata 3 destekliyor mu arkadaşlar bizim bilgisayar zannetmiyorum ama peki sata 2 ssd ler mevcut mu .. alan kullanan arkadaşlar var ise nasıl birsey önerebilirler. ayrıca ram slotunu açınca ddr3 1333 mhz cıkan arkadaşlar olmuş ama asusun sitesinde max 1066 mhz destekler diye yazıyor fabrikadan 1333 çıkıyor. satın alırken 1333 mhz alsak taksak sıkıntı olur mu teşekkürler

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

1333mhz de bir sıkıntı olmaması lazım.
    SataIII diskler geriye doğru SATA II destekler sıkıntı yaşamazsınız.

Sayfayı Paylaş