Asus K52JC Notebook modelleri ana konu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında rachelfine tarafından paylaşıldı.

1. riva

riva Yeni Üye

saka kardes şu ekran kartı işini çözemedim size zahmet bi yadımcı olsanız
    neden ekran kartını kuramıyorum normaldede ekran kartını kurarken yanı w7 dede biosdan başlatıp f9 entır f 10entır deyip kumak gerekiyor teknik servis söyledi w7 ye kurdum ama xp kullanmam lazım çizim porosu w7 de çalışmıyor xp dede ekran kartını kuruyoru ozaman da kod 45 hatası veriyor sizden acil yardım bekliyorum şimdiden çok teşekkürler

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. Cliffemall

Cliffemall Yeni Üye

K52JC Notebook kullanıcısıyım ve ilk başlarda bendede Ekran kartı ve Fn tuşu hatası vermişti..Hatta grafik kartı için servise götürdüm..Ama aslında Götürülecek birsey yokmuş bunu anladm.Normalde 0 verdiklerinde Nvdia nın sürümü güncel olmuyor.Eger güncelini yüklerseniz Çok rahat kullanabiliyorsunuz..Muhtemelen çözünürlük ayarlarından Nvdiayı göremeyenler çalışmıyor sanıyorlar ama Degil..Denetim Masası\Görünüm ve Kişiselleştirme\NVIDIA Denetim masasına girdikten sonra 3d ayarların Yönetilmesi sekmesindeki Tercih edilen grafik işlemci Kısmını Yüksek Performanslı NVIDIA Yaparsanız Ekran kartı hep Nvidiada calısacaktır..Fn tuşunda ise "Saka" beyin verdigi ATK http://www.notebook.gen.tr/notebook...lar-icin-ATK-suruculeri-paketi-windows-7.html Driverini Yükleyince sorun ortadan kalkıyor..Benim Fn tuşu sorunum Win7 Home basicden Ultimate ye gecince olmustu ve simdi düzelttim..Umarım düzeltebilirsiniz..Sagyılar.

4. Cliffemall

Cliffemall Yeni Üye

Xp yükledim çok yavaşladı diyen arkadaslarada söyle bir önerim var..Asus bilgisayarlarda (en azından K5 serisinde) Windows sürümlerinin calısmasında Sürümün eskiligi notebookun özellikleriyle ters orantılı çalııyor..Yani ne kadar eski işletim sistemi yüklerseniz o kadar yavaşlıyor..Çünkü asusların driverları ve anakartları yeni işletim sistemlerine göre kurulmuş..Ben Home basicten Ultimateye gectim ve bilgisayarın çalışma hızı %40 arttı..Deneyim dizinindeki puanlarda ortalama hepsinde 0.1-0.2 arttı...Başta benim bilgisayarım 20 sn ye yakın zamanda acılıyordu ama simdi 6-7 sn ye düstü :) tercih sizin

5. riva

riva Yeni Üye

sayın saka kardeş şimdi sizin burda verdiğiniz sürücülerin hepsini kurdum sama ses kartı ile nvıdıa ekran kartı olmadı ses kartınıda başka biryerden hallettim ama ekran kartını hala çalıştıramadım başka bir yolu varmı anlatırsan sevinirim alakan için teşekkürler.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Başka bir yolunu bilemiyorum maaelesef. Nvidia nın xp için önerdiği sürücüleri vermiştim zaten.
    Ses kartı sürücüsünü paylaşır mısınız.

7. riva

riva Yeni Üye

asus k52je nin win xp AUDIO (1)
    Version V3.80.0.51

Description Conexant Audio Driver

sitede mevcut

8. apopcu

apopcu Yeni Üye

Arkadaşlar Merhabalar

Yaklaşık 2-3 ay öncesinden aldığım K52jc-EX254R modeli notebook un sol menteşe kapağı kırılmasıyla birlikte ekran sol ön çerçevesini ile arka panel arası açılıyor.Ekranın ön alt kısmı (ASUS yazan alt parça) sanki o da biraz açılmış ama yanılıyor da oılabilirim.Büyük bir ihtimalle kullanıcı hatası denilecek ve fiyat çıkartılacak bana.Herhangi bir laptop tamircisine bilgi amaçlı götürdüm menteşe değişimi kasa tamiri vs.450 TL dedi.Kasa tamirine pek sıcak bakmıyorum.En kötü ihtimalle full kasa değişimi yapılacak.Çok yüksek rakam çıkartmalarından da tedirginim.Tahmini fiyat ne olur bunun hakkında ön bilgi almak istedim.Bununla birlikte ASUS Teknik servisi ile ilgili yorumlar pek iç açıcı değil :(

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bence asus servisine göndermeden maliyeti düşünmeye başlamayın. Nasılsa ücretsiz kargo ile gönderebiliyorsunuz.

10. bay_x1988

bay_x1988 Yeni Üye

arkadaşlar 8 ay kadar önce K52JC-EX169V notebook aldım ve bir kaç günden beri bilgisayarımda belli bir süre sonra durduk yere donma oluyor.kapatma tuşuna uzun basıp kapatıp tekrar açıyorum.Bios update yaptım driverleri güncelledim ama değişen birşey olmadı.Sistemimi yeniden kurdum yine olmadı ve aşırı bi ısınma da yok gibi.müzik dinlerken donacağı zaman müzik takılarak çalıyo ve bi kaç saniye sonra da donuyor?win 7 64bit home premium işletim sistemi kullanıyorum...sizce ne yapmalıyım ?

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Recovery işlemini de yaptıysanız servise göndermekten başka bir öneri gelmiyor aklıma.

12. trwarez16

trwarez16 Yeni Üye

PCI\VEN_8086&DEV_3B32&SUBSYS_1C771043&REV_06\3&11583659&0&FE

bana bu sürücüsü lazım arkadaşlar hepsi kurduk sadece bu kaldı yardım edebilirseniz sevinirim

13. kimo

kimo Yeni Üye

BENİM bilgisayarım k52je-ex173d bilgisayar'da herhangi bir zaman durduk yere kilitleniyor 1 2 dk içinde kendine geliyor bu sorun sanırım daha önce arkadaşlarda yaşamış çözüm getirebildiniz mi acaba ??

ben win7 32bit
    win 64 bit kurdum hiç farkı olmadı aynı sorun devam ediyor !!!!

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Hangi işletim sistemi için sürücü arıyorsunuz.

15. trwarez16

trwarez16 Yeni Üye

xp işletim sistemi için

16. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şunları dener misiniz?
    [*] Ekran Kartı Sürücüsü: Intel HD Graphics ekran kartı sürücüsü
    [*] Intel Management Engine Interface Driver : Intel Management Engine Interface Driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın. Dosya şifresi "www.notebook.gen.tr" VEN_8086&DEV_3B64

17. obsTR

obsTR Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar, bilgisayarda donma sorununu yaşayanlardanım. Bilgisayar mühendisliği öğrencisi olduğumdan ve sık sık program yükleyip kaldırdığımdan dolayı neredeyse aylık format atıyorum. Pc ye zarar verdiğini söyleyenler olabilir fakat şimdiye kadar hiçbir zararını görmedim. Gelelim konumuza, windows 7 SP1 yükledim pek randıman alamadım. Önceden güncellemeleri format sonrası kapatırdım hemen daha sonraları Microsoft Security Essentials kullanmamdan dolayı güncelleme otomatik açılıyor. Yaklaşık 1 ay öncesine kadar her formatta sorunsuz kullanıyordum. Son güncellemelerden sonra işlemcide yüksek kullanım miktarları çıkmaya başladı. İşlemciyi en çok kullanan programlar arasında Mozilla Firefox 4 , Windows Live Messenger 2011 ve Google Chrome 10 var. Sorunun bu programlardan kaynaklandığını söyleyemeyiz fakat yapılan güncellemeler çerçevesinde işlemci çipseti güncelleme dosyaları ve programlar arasında bi uyuşmazlık olduğu ortada. Yine arkadaşların karşılaştığı sistem derecelendirmesi sorunu da aynı sebepten kaynaklanıyor. Tavsiyem format atıp internete bağlı olmadan güncellemeleri tamamen kapatmak. Bilgisayarım şu an 2 yada 3 gündür hiç kapanmamış ve sorunsuz çalışır durumda. Fakat ara ara takılmalar olduğu oluyor. Ayrıca güncellemelerin yüklenmiş halini kullanıyorum. Sistem derecelendirmeside 3,0 değerinde. Soru ve sorunlarınız için yardımcı olmaya çalışırım.

18. kimo

kimo Yeni Üye

peki hocam bilgisayara format atın hiç güncelleştirmeyin mi diyosunuz ??
    sizde de takılma devam ediymuş anlamadım ne demek istediğnizi ??

benim bilgsayarımda durduk yere donuyor o esnada sadece imleci hareket ettirebiliyorum fakat bilgisayar hiç bir komuta cevap vermiyor!! 1 2 dk'ka sonra hiç bişi olmamış gibi çalışmaya devam ediyor...
    hiç bir hata uyarısı vermiyor !!!!!!

19. obsTR

obsTR Yeni Üye

Hocam benim söylemek istediğim daha önceden sorunsuz çalışan bir bilgisayarın aynı driverları yükleyerek şu an böyle problemler yaşaması işletim sistemi kaynaklı olduğundandır. Benim henüz deneme fırsatım olmadı. Güncelleştirmelerden kaynaklandığı düşüncesindeyim. Şu an en çok işlemci kullanan program Mozilla Firefox 4, onu kapatsam dahi aynı problemleri yaşıyorum. Donma olduğu zaman bende hiç normale dönmüyor, mouse imleci haraket ediyor ama aşırı takılmalar var, hiç bir işlemi kapatamıyorum. İlkte virüs olduğunu düşünmüştüm ama herkeste olduğunu görünce tek bir seçenek kaldı. Eğer format atmak bir sorun olmayacaksa sizin için güncelleştirmeleri yüklemeden bi süre kullanıp bizide bilgilendirirseniz sevinirim. En kısa zamanda bende denemeye çalışacağım.

Sayfayı Paylaş